Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem elég a vizsga, még anya...

Nem elég a vizsga, még anya is stresszel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egyetemista lány vagyok és szerdán és csütörtökön is szigorlatom lesz. már hulla fáradt vagyok, napok óta nem bírok aludni, csak ülök hajnali 3ig és nézek ki a fejemből. nem tudok enni(kávé, csoki, kakaó) és egyik szigorlatom anyagát illetően sem vagyok a helyzet magaslatán. nem is lenne baj, mert mehetek pótvizsgázni és hiszem, hogy meg tudom csinálni, de egyszerűen olyan kimerült vagyok, hogy hihetetlen. eddig minden vizsgám sikerült(ne kérdezzétek hogyan) épp ezért érzem, hogy most nem vagyok okés. ez nem lenne elég anya minden nap felhív, hogy ugye tanulsz, ügyes legyél ám, ne hisztizz, stb. napjában többször is. aztán hozzáteszi, hogy nehogy nekem megbukj meg olyan nincs, hogy neked valami nem sikerül. és már nem bírom idegileg(ráadásul rám uszította a nagynéném, aki ezt szintén napi rendszerességgel eljátsza). egyfelől leállítanám őket, de tudom, hogy csak aggódnak. rengeteg csoporttársam bukik, újra próbálja, átmegy, egyszóval csinálják az egyetemet. én meg tele vagyok megfelelési kényszerrel és ha belegondolok, hogy azt kell mondanom anyának, hogy nem sikerült csak méginkább ideges leszek és tanulás helyett órákra leblokkolok. elég érdekes a kapcsolatunk, nem a szerető anya-lány típusú, inkább vagyok a barátnője, aki azt is megmondja neki, ha hülyeséget csinál(éljük a magunk külön életét), ugyanakkor maximálisan elvárja az eredményt . pedig minden másban önálló vagyok. ma még apa is felhívott, hogy ő bízik bennem , ügyes legyek és csak rosszabb lett az egész. amúgyis izgulós vagyok vizsgán, hát még így...ráadásul szegény páromon töltöm ki a dühömet, pedig ő csak segíteni akar. ti mit tennétek a helyemben vagy mit tettetek mikor még egyetemisták, főiskolások voltatok, ha úgy éreztétek, hogy szó szerint végtek van?
2010. aug. 23. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem amit írsz, de mi a gondod?
2010. aug. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán mond meg nekik,hogy most amúgy is idegeskedsz,ne mondjanak ilyeneket,hisz magadtól is tudod,hogy át kell menned.Ennyi.
2010. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megütötte a szememet az alábbi néhány szó: "eddig minden vizsgám sikerült /ne kérdezzétek hogyan/" Ezek szerint te tudhatsz valamit, ami, vagy aki biztos átsegít a vizsgákon.
2010. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

megvallom őszintén szerencsém szokott lenni, jókat húzok és az nagy előny...de még amit tudok sem bírom rendesen elmondani, annyira ideges vagyok.

leginkább az a kérdésem, hogy miképp tudnám lenyugtatni magam(már xanaxra is gondoltam, hogy legalább aludni tudjak) és hogy tudnám leküzdeni ezt a megfelelési kényszert.

2010. aug. 23. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:

én ezért nem is szolok,hogy mikor van vizsgám...államvizsgát mondtam egyedül,hogy melyik nap van,de ennyi,előtte soha,mert ez ment volna mint nálad...

(párom anyaj is olyan mint tiéd,ő olyankor eljött otthonrol inkább,telefon kikapcs,anyja csak engem ért el:D)

most megint elsős leszek,anyám már meg is jegyezte,hogy szoljak majd ha államvizsgázok,hogy menjen ruhát venni diplomaosztóra:d

2010. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt mindenképpen mondd meg anyukádnak, hogy tudsz magadra vigyázni, tudod a kötelességed, és hogy csak a stresszed növelik azzal, hogy állandóan emlékeztetnek rá, hogy mit kell tenned, és hogy tudod, hogy jót akarnak, de hagyjanak, mert így is ideges vagy, és ne hívjanak jókívánságokkal pár napig. (nehéz, de muszáj, meg lehet ezt diplomatikusan oldani)

Hagyd a kávét meg a csokit délután 3-től! Ne csalj, ne igyál feket teát se! Ha nem iszol kávét, éhes leszel, és tudsz normális kaját enni. A kávé nem csak ébren tart, hanem feszültebbé is tesz, mert feltolja a vérnyomást. Amellett csak rövid ideig serkent, utána rosszabb lesz a teljesítményed, és az alvást ugye szétcseszi.

Amikor lefekszel próbálj ne a vizsgára gondolni!


De le is írtad, legrosszabb esetben mész mégegyszer, anyukád úgy is szeret, nem para, addigra megtanulod az összes tételt, de egylbként is jó tételeket szoktál húzni, mert arany kezed van!


Menj ki a szabadba, egyél gyümölcsöt, vitamint, szójalecitint, sportszeletet! :)

És még egy nagyon jó módszer, ha felhívod az egyik csoporttársad, és együtt tanultok, mert együtt könnyebb, gyorsabb, és megnyugtatjátok egymást (ha kell).


Nyugtatót ne vegyél be, az visszaüt. Nem olyan komoly a helyzet, ha mégis úgy látod, akkor Citromfű tea, Herbária, filteres,"nyugtató, lázcsillapító és enyhe antibakteriális hatású. Alkalmazható feszültségoldóként, nyugtalanság és fokozott ingerlékenység esetén jelentkező alvászavarok és szívpanaszok enyhítésére." kérdezd a gyógyszerészt.


A lényeg, a vizsga előtti napon aludd ki magad, délután 3 után ne igyál kávét, és max 11-ig tanulj, ha végeztél az anyaggal, ha nem. Onnantól már csak az agyadat téped szét. (legalábbis nálam így van)


Bízz a szerencsédben! Arany kezed van! :D


(illetve sokan esküsznek a szigorlat előtti 1 azaz egy gyógyfelesre vagy rumoskávéra)

2010. aug. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna, csak nekem jövő héten lesz vizsgám:(


ne törődj! sok szerencsét Neked:)

2010. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, aranyosak vagytok!
2010. aug. 23. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!