Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnak melyik a jo...

Mit gondolnak melyik a jo meglatas?

Figyelt kérdés

Epp kisebb surgos felujitas elott allunk, viszont parom (F) eleg sokat dolgozik. Vettem a batorsagot es rakerdeztem a gyerekunk keresztapjanal, hogy segitene-e nekem kifesteni, cserebe fozok egy jo ebedet, o benne van.

Mondtam ezt paromnak is, o eloszor toleralta, majd kb 5 percmulva leallt velem veszekedni hogy akkor is fizessunk neki. En az ebedet gondoltam "fizetsegnek". Mert ha segit akkor szivbol segitsen, ne az anyagiak miatt, mert ennyi erovel hivhatnek is egy festot is (kb 20nm-rol van szo), neki igazabol csak pakolni kene, a festest meg is oldhatnam egyedul.

Annyit megjegyeznek meg, hogy mi onkoltsegbol ujjitottuk fel a keresztapa lakasat tavaly, mert ugy volt odakoltozunk de ebbol semmi nem lett.


2021. máj. 6. 08:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Furcsa felfogása van itt az embereknek. Nálunk természetes, hogy segítünk a másiknak..akar család, akar barát. Ráadásul nem egy ház felépítéséről van szó, hanem egy szoba kifestéséről. Család és barát kérésére is mennénk anélkül, hogy bármit várnánk. Még azt sem, hogy megkérdezze, hogy mivel tartozik. Ahogy tőlünk is sértésnek venné bárki, ha ilyet kérdeznénk.
2021. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%
11, ja, tök fura hogy nem nézi mindenki ingyen munkaerőnek a rokonait és a barátait.
2021. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%
Nálatok természetes tizenegyes, de a legtöbb helyen csak az elvárás megy a rokonok felé, a viszonzás nem. Na ezért nem jó ingyér várni a munkát.
2021. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%
A legjobb szerintem, ha rákérdeztek még előtte, hogy mivel tartoztok ezért neki, amit ő valószínűleg megköszön és elutasít. Így mindenki elégedetten és békében élhet tovább. Ha igent mondott szóban az eredeti kérésre, nem is szakember és együtt is csináljátok, nem hiszem, hogy el fog fogadni érte pénzt, de sokkal illendőbb, ha ezt tisztázod is vele.
2021. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!