Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnak melyik a jo...

Mit gondolnak melyik a jo meglatas?

Figyelt kérdés

Epp kisebb surgos felujitas elott allunk, viszont parom (F) eleg sokat dolgozik. Vettem a batorsagot es rakerdeztem a gyerekunk keresztapjanal, hogy segitene-e nekem kifesteni, cserebe fozok egy jo ebedet, o benne van.

Mondtam ezt paromnak is, o eloszor toleralta, majd kb 5 percmulva leallt velem veszekedni hogy akkor is fizessunk neki. En az ebedet gondoltam "fizetsegnek". Mert ha segit akkor szivbol segitsen, ne az anyagiak miatt, mert ennyi erovel hivhatnek is egy festot is (kb 20nm-rol van szo), neki igazabol csak pakolni kene, a festest meg is oldhatnam egyedul.

Annyit megjegyeznek meg, hogy mi onkoltsegbol ujjitottuk fel a keresztapa lakasat tavaly, mert ugy volt odakoltozunk de ebbol semmi nem lett.


2021. máj. 6. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
A párod egyenes, tisztességes ember.
2021. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
A keresztapával ELŐRE tisztáznám, hogy mivel tartozunk. Ha ő is úgy gondolja ahogy te, akkor úgyis azt fogja mondani, hogy semmivel, de legalább nem utólag ér meglepetés és megmarad a jó viszony.
2021. máj. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Tetszik ahogy a párod gondolkodik, hogy nem várja el az ingyen munkát rokontól sem.
2021. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Ami a felújítást illeti: Azt a magatok kedvéért csináltátok. Nem kéne felhozni.
2021. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

ezeket jo elore megbeszelni, mert vagy benned vagy a keresztapaban marad majd serelem ha nincs tisztazva az ugy. szerintem is a parodnak van igaza


(mondjuk a helyeben en nem kernek penzt, ha ti meg felujitottatok a lakasat, de ezt nektek kell lebeszelni)

2021. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

"rakerdeztem a gyerekunk keresztapjanal, ... o benne van."


Elolvasni a kérdést luxus?

2021. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem így feltenni a kérdést, hogy gyere fessél ki egy ebédért, nem szerencsés.

Mit mondhatott volna ha te előre megmondtad, hogy mennyit ér neked az ő segítsége?

Mikor megkérted, hogy segítsen, akkor tőle kellett volna megkérdezni, hogy ez nektek mennyibe fog kerülni!

Ha azt mondja, hogy főzz egy jó ebédet, akkor oké.

2021. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Alapból nem lenne szerencsés, de mivel ti is segítettetek neki, ezért annyira nem gáz. Ha vagytok olyan viszonyban, akkor ez normális. Párom is egy hete volt konyhaszekrényt szerelni a legjobb barátjánál sör+pizza kombóért. Ők is segítettek nekünk lomtalanítani, mert én nem bírtam el a szekrénytmeg pár dolgot félig sem.
2021. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tepfal ***** válasza:
97%

Mi mindig ingyen segítünk rokonoknak, de persze nem is elvárás a segítség, nincs harag, ha nem segítünk.

Én nem is fogadnék el rokontól pénzt, három okból:

1. Nem vagyok szakember és felelősséget sem tudok vállalni semmiért. Ajándék lónak ne nézd a fogát, viszont ha fizetett érte, az más tészta. Ha egy szakembernek fizet, az felelős a munkájáért.

2. Ha segítséget kértek, akkor valószínűleg nem állnak olyan jól anyagilag

3. Nekem jó buli a családdal közös munka, inkább családi programként fogom fel ezeket, illetve a gyerekeknek sem rossz, ha látják, hogy hogyan folyik a munka.


De ehhez az kell, hogy tényleg ne legyen elvárás, vagy alapértelmezett a segítség, illetve kölcsönös legyen. Megértem a párodat, hogy nem akar ilyen szívességi függőséget (hiszen ha ő segített ingyen, később joggal várja majd a viszonzást). Szóval szerintem korrekt pénzt adni, én személyesen családon belül nem adnék, de ti látjátok, hogy milyen a család, szükség van-e arra, hogy szigorúan elszámoljatok.

Ha a párodnak ez kellemetlen, akkor még mielőtt jön beszéljétek meg vele, hogy ti X összeget tudtok felajánlani a munkájáért, rendben van-e ez neki így. Lehet, hogy azt mondja, hagyjátok a fenébe, elég az ebéd. Vagy elfogadja, akkor meg tiszta sor.

2021. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Előbb a pároddal illik az ilyesmit megbeszélni.
2021. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!