Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 28 vagyok,hogy menthetem...

Ha 28 vagyok,hogy menthetem ki anyát és tesóimat?

Figyelt kérdés

Anya nagyon meg van félemlítve édesapám által, aki valamiféle idegbetegségben/személyiségzavarban szenvedhet, de nincs hivatalosan diagnosztizálva. Pl. nem mosogat el anya annyira szépen, vagy leejt valaki egy morzsát, tör,zúz, sokszor a kutyánkat is megveri. Én már ebben nem bírtam élni, eljöttem, de anya annyira le van épülve szerintem emiatt, hogy nem mer lépni. Már mindenki nagykorú, 18 és 20 évesek, de az egyetem miatt még otthon laknak (nincs pénz albira).


Én nem tudom sajnos őket eltartani,a kis óvónői fizetésem arra elég,hogy éppen magamat eltartsam, szerintetek hogy vethetek ennek véget?


2021. máj. 5. 21:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Nagydarab, erős? Nincs barátod, hogy helyretegye?
2021. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom elképzelni,hogy ez megoldás legyen, kedves utolsó! :(


Nem nagydarab, nem is erős, de nagyon beteg lelkű, és bosszúéhes.

2021. máj. 5. 21:58
 13/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem feltétlen megverésre gondoltam. Sokszor elég ha valaki ellenáll neki. Én apám agresszív alkesz volt, akkor változott kicsit mikor a bátyám elég idős lett ahhoz, hogy kiálljon elé és ne féljen tőle.
2021. máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

Apádat börtönbe/gumiszobába kellene zárni, ahová való.


Anyukádnál mi a helyzet? Lázad vagy legalábbis tervezi a felszabadulását, vagy már nem reménykedik, rosszabb esetben már megszokta az áldozatszerepet?

2021. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%

Tényleg csak az az egy járható út lehet, hogy anyukád és a két testvéred együtt költöznek el egy albérletbe, és a tesók keresnek munkát egyetem mellett.

Esetleg család segítőt megkérdezni, hogy mit lehetne tenni?

Ők biztos találkoztak már ilyesmivel.

2021. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Molyember ***** válasza:
100%

Ez lelki terror, amit az tart é-etben, hogy féltek tőle. A 11-est csúnyán lepontoztátok, pedig nem írt hülyeséget, csak a kívülállók nem tudják elképzelni, milyen így élni. A középsuliban volt egy lány, aki emiatt lett öngyilkos, kb. 16 éves lehetett. Pokoli így élni, előbb-utóbb mindenki elmenekül valahogy. Vagy úgy, mint te, vagy kinyírja magát, vagy simán csak rákos lesz az állandó stressztől és szomorúságtól. Három út áll előttetek:

1: tűritek tovább, amíg szép lassan elfogytok. Édesanyád lesz az utolsó, pedig már így is nyilván sokat lecsipegetett a hátralevő éveiből.

2: összeszorított foggal, vállalva a pár évig tartó nélkülözést, elmentek. Vagytok annyian, hogy kibtudjatok fizetni egy albérletet. Egyáltalán nem lesz kényelmes, de most sem az.

3: valaki egyszer összekapja magát, és beveri az arcát. Túl erőszakos? Apád is.

Az ismerettségi körömben a kettes és a hármas pont egyszerre esett meg. Ismerem a családot, láttam, hogyan szabadulnak fel szépen lassan a gyerekek. Felnőttként már csak az egyik retteg a sötétben, rémálmaik alig havonta vannak. Hogy jól jártak-e, azt döntsd el magad.

Az erőszak elítélendő, de nem feltétlenül tilos. Ha nincs más megoldás, akkor nincs, és nem azt mondom, hogy kórházba kell juttatni, de egy férfi ismerős, barát, akárki állandó jelenléte, határozott fellépése megfélemlítheti. És ha ő fél tőletek, és nem fordítva, akkor vége a hatalmának.

Persze, egy esetleg elfajuló verekedés kockázatos lehet, és nincs jó megoldás. De valamit akkor is lépni kell, mert ez nem normális. Remélem, hogy találtok kiutat, egy albérlet nem annyira kényelmetlen, mint egy koporsó. Nem szabad kapkodni, mérlegelni és tervezni kell. Felnőttek vagytok.

2021. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
38%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy.. - ;)


Anyád elmondása alapján a szemébe vágtad, mekkora papucs és utálod.

2021. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Pár évvel ezelőtt nálunk ugyan ez volt a szitu. Anyu többször próbált eljönni otthonról de aztán valahogy mindig meglett félemlítve vagy éppen vissza lett édesgetve. Pont 28 voltam amikor aztán végleg elege lett, adtam neki egy kis anyagi támogatást és bátorítottam, hogy el tudjon menni albérletbe, még a rokonok is ellenünk voltak, vagy nem akartak belefolyni a dolgokba.Senki se segített,se a rendőrség, se a családvédelmis, kifele annyira egy másik arcot mutatott. Addig ameddig anyukád nem határozza el magát, te sokat nem tehetsz.
2021. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindenki összefog, egyetem mellett munka, akkor együtt el tudnak menni albérletbe.
2021. máj. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!