Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 28 vagyok,hogy menthetem...

Ha 28 vagyok,hogy menthetem ki anyát és tesóimat?

Figyelt kérdés

Anya nagyon meg van félemlítve édesapám által, aki valamiféle idegbetegségben/személyiségzavarban szenvedhet, de nincs hivatalosan diagnosztizálva. Pl. nem mosogat el anya annyira szépen, vagy leejt valaki egy morzsát, tör,zúz, sokszor a kutyánkat is megveri. Én már ebben nem bírtam élni, eljöttem, de anya annyira le van épülve szerintem emiatt, hogy nem mer lépni. Már mindenki nagykorú, 18 és 20 évesek, de az egyetem miatt még otthon laknak (nincs pénz albira).


Én nem tudom sajnos őket eltartani,a kis óvónői fizetésem arra elég,hogy éppen magamat eltartsam, szerintetek hogy vethetek ennek véget?


2021. máj. 5. 21:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Pénzzel
2021. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Esetleg levelezőn tanulni és mellette dolgozni?


Nem vagyok a levelező híve, de a szükség nagy úr. Diákmunka, részmunkaidős állás stb.

2021. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyád nem akar eljönni onnan saját akaratából, nem kényszerítheted.

Ha úgy látod, próbálkozna, szerintem beszélj a családtagjaiddal, apukádon kívül és keressetek valami lakást. Ha a többiek is dolgoznak, talán fenn tudtok tartani valami kisebbet.

Egyébként sajnálom, kitartás!

2021. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Anyukádat csak úgy, ha beszélsz vele, és ő is kész kilépni, a testvéreidet úgy, hogy tartod bennük a lelket, hogy 1-2 év múlva el tudjanak jönni.
2021. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem akarna, csak biztosan fél, hogy bosszú lesz, vagy valamiféle károsodásunk. Nagyon sok mindenre képes, és a környezetében mindenki imádja, mert kívülről nagyon megnyerő.
2021. máj. 5. 21:42
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem apát rakjátok ki? Jó, tudom, biztos közös a lakás, de anyukádnak ugyanolyan joga van ott maradni.
2021. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz ügy.. először is szerintem együtt kellene maradnia a tesóidnak anyuddal. Mert nagyon nehéz lenne neki egyszerre elveszíenie mindent és mindenkit. Pl ha külön költöznének, egy idegen helyre menne egyedül..

Esetleg valami segítő szervezet, vagy rendőrség, hogy apád rakják ki? Vagy olyan dolgokat nem tesz amire lépnének?

2021. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mert nagyon félünk tőle mindannyian. Én egész életemet eddig félelemben éltem,a mai napig rémálmok gyötörnek, és nem menne el semmi pénzért se, anya már próbálta elküldeni, de csak rosszabb lett.
2021. máj. 5. 21:50
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Édesanyád dolgozik? A két testvéred is tudna egyetem mellett munkát vállalni, így hárman el tudnának menni egy albérletbe. Anyukádat csak akkor tudod kivinni onnan, ha ő maga is akarja.
2021. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem tett még olyan dolgot,amire lépnének, nagyon ügyesen csinálja, főleg lelki terror, vagy kis fizikai bántalmazás, ami nem tetten érhető, de inkább csak fenyegetései vannak. Nem tudom ezt elmagyarázni, konkrét igazi okunk lehet,hogy nincs a félelemre, de mégis nagyon félünk mind. Fenyegető, félelmetes, és mindig kontrollálni akar mindent, nagyon azt hiszi,hogy ő egy főnök, és csak neki lehet igaza. A legkisebb sértéstől tajtékzik. Borzasztóan igazságtalan.
2021. máj. 5. 21:51
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!