Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családotokban van valamil...

Ha a családotokban van valamilyen ünnep (szülinap, névnap, karácsony, ballagás stb), de akkor nem találkoztok velük csak később, akkor... ?

Figyelt kérdés

Szóval már felnőttek vagytok, külön éltek a családotoktól.

Ha a családban van valamilyen ünnep (fenn említett példák) de ti azon nem tudtok részt venni, mert akkor nem utaztok haza, akkor ha legközelebb mentek haza, visztek ajándékot?


Mert én 120 km-re élek a családomtól, és havonta egyszer szoktam csak hazamenni. És ezt az utazást megpróbálom mindig akkorra időzíteni, amikor valamilyen ünneplés van. De persze ez nem mindig jön össze. Pl mamámnak április elején volt szülinapja, de én csak 2 hét múlva utaztam haza. És természetesen vittem ajándékot neki.


Most ugye május elején anyák napja volt, de most nem tudtam hazamenni, és csak június elején tudok majd menni. És nem tudom hogy akkor vigyek-e anyáéknak ajándékot, vagy hülyén nézne ki 1 hónap után...


Ti szoktatok később vinni ajándékot?

Bocsánat az idióta kérdés miatt...


2021. máj. 4. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon a napos napján felköszöntöd, és ha legközelebb mész, odaadod az ajándékot. Szerintem így teljesen normális.
2021. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem nézne ki hülyén. Kedves, hogy gondolsz rá. Én örülnék neki.
2021. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez így rendben van, ha a napján felhívod őket, amikor megtalálkoztok ajándékozol.
2021. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mi mindig szoktunk vinni ajándékot ha lemaradunk az eredeti ünneplésről. Nem maga a tárgyi ajándék számít, hanem hogy ennyi idő múlva is emlékszel az adott ünnepre és a személyre
2021. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is úgy szoktuk, hogy a napján köszöntjük telefonon, és amikor találkozunk, akkor kapja az ajándékot. Szerintem teljesen jó így.
2021. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

külföldön élek, tehát a legtöbb dologról lemaradok, mindig viszek ajándékot a kihagyott ünnepelteknek (igazából elég nagy a család, ha összegyűlünk, az mindig egy kisebb karácsonnyal ér fel XD)

ha virágos alkalom (anyáknapja, ballagás...) és nem tudok ott lenni, csokrot küldetek. aztán az ajándék majd jön velem együtt. (mondjuk el is küldhetném, random időközönként feladok csomagokat a kicsi uncsitesóknak, de ami ünnepekre van, azt mindig személyesen adom át, logikus vagyok, tudom...)

2021. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!