Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tinédzserkorú gyerekek esetébe...

Tinédzserkorú gyerekek esetében ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéreimről van szó, én már nagykorú vagyok.


Az idősebb lány 17, a fiatalabb 15 éves. A szülők munkanélküliek, mentálisan leépültek, a ház egy putri, koszos minden, ruhák, tárgyak mindenütt, a falak penészesek, büdös van bent. Apuka csalja a feleségét, a pénzt elhordja, ki tudja hová. Nem tudom, mennyi pénzhez jutnak egy hónapban, de feltételezem, minimálbérnél kevesebb a bevételük. Régen ez nem így volt. Stabil anyagi helyzetük volt, bár a házzal nem nagyon törődtek, sem a gyerekekkel.


A nagyobbik lány rendkívül eszes, gimnazista, viszont a szüleit nem érdeklik a tanulmányai, valószínűleg nem tud majd egyetemre menni. Ha a két lány rokonoktól pénzhez jut, a szülők nagy valószínűséggel elveszik. Főtt ételt csak vendégségben esznek, ruhákat turkálóból vesznek, vagy tőlünk, esetleg más rokonoktól kapnak.


Az apuka mai napig csókolgatja a lányait, a nyakukat, az arcukat, fogdossa őket, bújik hozzájuk, úgy bánik velük, mintha óvodások lennének, azt mondja, igénylik. Volt olyan, amikor én kisgyerek voltam, meztelen is volt előttem, ezért felmerült bennem, hogy esetleg olyanokat látnak a lányok amit nem kéne, vagy rosszabb.


Meg akarok szakítani velük minden kapcsolatot, de a lányokat sajnálom. Nem bírom nézni, hogy ilyen sorsa van az unokatestvéreimnek. Az én szüleimnek is van elég baja, nem tudnának róluk is gondoskodni. Én még tanulok, nincs keresetem. Nem értek az ilyesféle ügyekhez, nem tudom, hogy a gyámügyet esetleg lehetne-e értesíteni, tudnának-e valamit tenni.


Hozzátartozóként van bármi, amivel tudnék segíteni?


2021. máj. 1. 19:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#10 ki van adva két lakásuk, abból van pénzük + családi pótlék.
2021. máj. 1. 20:37
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tegyél a gyámügynél bejelentést most. Ők ki fogják vizsgálni, ha úgy döntenek hogy maradnak maradnak, ha viszik őket intézetbe akkor az lesz, pár év múlva mindkettő kikerül úgy is.

Nyílván más kérdés hogy az unokatestvéreid szülei gyűlölni fognak ezért, hát ez van - döntsd el hogy mi a fontos. Ha ők zaklatnak utána, egy rendőrségi feljelentés után nem lesz nehéz dolgod, mivel már egyszer elvették tőlük a gyerekeiket.

Nem tudom hogy hogy van ez a helyzet valójában pontosan, de a gyámügy majd kivizsgálja.

2021. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A szülők, akik egyébként a keresztszüleim, már most gyűlölnek, mert egyszer nem mentem el egy születésnapra (ebből is látszik, hogy baj van a fejükben), úgyhogy ők nem számítanak. A gyerekek mindig fontosabbak.
2021. máj. 1. 21:05
 14/18 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!


Ha kamu kérdést írsz ki, akkor nagyon kell figyelned, hogy ne mondj ellent magadnak. Már a leirt kérdés is egyértelműen kamu. Ha igaz lenne szó szerint amit összehordtál, bizony már rég védelembe vette volna a gyerekeket a gyámügy, mert a pedagógusok jelentették volna.

A 11. hozzászólásoddal konkrétan elarultad magad. A kérdésedben a szülők munkanélküliek, nem tudod mennyi a bevételük, aztán meg van két lakásuk, amit kiadnak.

2021. máj. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az szép. Lehet hinni akármit, kamuzni. Egészségére az ilyen válaszolóknak. Aki értelmesen válaszolt, annak nagyon szépen köszönöm!


A SZÜLŐKNEK VOLT MUNKÁJA, gondolom abból lett a két lakás vagy örökölték. Hogy pontosan mennyi pénzük van belőle, azt szerintem még ők sem tudják, én csak tippelhetek. Viszont az, hogy valakinek van két putris lakása, az nem munka. Már a kérdésben is leírtam, hogy régen nem így volt. Régen volt pénz, volt rendes munka, de a viselkedésükkel már akkor is akadtak bajok.


Az a szomorú, hogy a pedagógusok nem csináltak semmit, mert a gyerekek viselkedésén nem látszott, hogy baj van otthon és nem is szóltak róla senkinek. Az ilyen gyerekeknek általában rengeteg az igazolatlan hiányzásuk, mindig késnek, sokszor rossz a magatartásuk, nem járnak be, de itt nem így van. A pedagógusok pedig nem mennek minden ok nélkül házhoz, legalábbis itt nem.

2021. máj. 2. 09:22
 16/18 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!


Ha valakinek van két lakása, amit kiad, az nem kevés bevétel. "Putris lakast" senki nem vesz ki.


A gyerekeken nem létezik, hogy nem látszik meg az otthoni helyzet. De meselj még. Csak ne feljetsd el elotte tobbszor atolvasni, hogy eddig mit hadováltál ossze

2021. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

Egy 15-17 éves gyereken nem feltétlenül látszik.

Ők már annyira szégyenlik magukat a körülm~nyeik ill szüleik miatt hogy nagyon jól tudják titkolni a gondokat.

Én sem teregettem ki soha a szennyest az iskolában.

Átlagos tanuló voltam, átlagos gyerek (nem túl csendes, de nem is rendbontó) pedig apám alkoholista. Volt h nem tudtunk mit enni. Volt h arra értem haza a suliból h anyám üvölt vele, mert tök részeg. És megesett többször is h úgy kellett őt hazahoznom az árokpartról.

És tudták a suliban? Nem!!! Elsüljedtem volna szégyenemben ha az úri pitsák még rajtam csámcsognak és terjesztik az igét.

Az h van 2 lakás amit kiadnak, még nem jelenti azt h dől a lé!

Vidéki kisvárosban 50ezer egy albi.

Mindenképp a lányoknál kellene puhatolózni.

2021. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#16 ez nem Budapest vagy valami nagyobb város. Egy kisebb településről van szó, ahol egy albérlet simán 40-50ezer. Itt a putri is kell valakinek. Üdv Borsodban!


#17 pontosan! Sajnálom, hogy ilyeneket kellett átélned. Nálunk is voltak nem kis gondok, mégsem szóltam róla senkinek. Demenciás nagymamával nőttem fel, aki nem egyszer megtámadott. Egy tinédzsernek ez hatalmas szégyen és nem fog vele felnőtthöz fordulni vagy segítséget kérni. Talán a haveroknak, barátnőknek elmondja, de itt megáll a történet.

2021. máj. 2. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!