Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tinédzserkorú gyerekek esetébe...

Tinédzserkorú gyerekek esetében ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéreimről van szó, én már nagykorú vagyok.


Az idősebb lány 17, a fiatalabb 15 éves. A szülők munkanélküliek, mentálisan leépültek, a ház egy putri, koszos minden, ruhák, tárgyak mindenütt, a falak penészesek, büdös van bent. Apuka csalja a feleségét, a pénzt elhordja, ki tudja hová. Nem tudom, mennyi pénzhez jutnak egy hónapban, de feltételezem, minimálbérnél kevesebb a bevételük. Régen ez nem így volt. Stabil anyagi helyzetük volt, bár a házzal nem nagyon törődtek, sem a gyerekekkel.


A nagyobbik lány rendkívül eszes, gimnazista, viszont a szüleit nem érdeklik a tanulmányai, valószínűleg nem tud majd egyetemre menni. Ha a két lány rokonoktól pénzhez jut, a szülők nagy valószínűséggel elveszik. Főtt ételt csak vendégségben esznek, ruhákat turkálóból vesznek, vagy tőlünk, esetleg más rokonoktól kapnak.


Az apuka mai napig csókolgatja a lányait, a nyakukat, az arcukat, fogdossa őket, bújik hozzájuk, úgy bánik velük, mintha óvodások lennének, azt mondja, igénylik. Volt olyan, amikor én kisgyerek voltam, meztelen is volt előttem, ezért felmerült bennem, hogy esetleg olyanokat látnak a lányok amit nem kéne, vagy rosszabb.


Meg akarok szakítani velük minden kapcsolatot, de a lányokat sajnálom. Nem bírom nézni, hogy ilyen sorsa van az unokatestvéreimnek. Az én szüleimnek is van elég baja, nem tudnának róluk is gondoskodni. Én még tanulok, nincs keresetem. Nem értek az ilyesféle ügyekhez, nem tudom, hogy a gyámügyet esetleg lehetne-e értesíteni, tudnának-e valamit tenni.


Hozzátartozóként van bármi, amivel tudnék segíteni?


2021. máj. 1. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Gyámügyet bárki, bármikor értesítheti. Az iskola miért nem tette már meg?
2021. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%

Tekintsünk el attól a ténytől, hogy ez így egyértelműen kamu. Lehet hogy van igazsagtartalma, de tultoltad.


Igen, bárki ertesitheti a gyamugyet

2021. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Gyámügynek szólni kell, lehet, hogy elveszik tőlük a gyerekeket, de talán ennél még az is jobb lenne. Előtte mondjuk érdemes lenne beszélni a lányokkal, hogy mi hogy van náluk, és hogy jó-e ez így nekik stb. Az, hogy az apjuk csókolgatja a nyakukat, undorító és súlyos traumát okozhat nekik. Én már attól kivagyok ha apám megölel és simogatja a hátam közben, mert annyi ilyen pedofil apa esetről hallottam már, más dolgok terén amúgyis idióta az én apám is, és félek, hogy mi van ha pedofil ő is. Sokan az ilyen gyerekkori traumák miatt később öngyilkosok lesznek, pláne a szexuális zaklatás miatt, mert undorodni fognak maguktól, úgyhogy ne húzd sokáig, ne nézd végig szó nélkül.
2021. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
A te szülőd miért nem lépett eddig? Elvégre a testvére az, aki elhanyagolja a gyerekeket!
2021. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Eddig miért nem értesítettétek a gyámügyet?
2021. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%
Kamu...
2021. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
#6 hidd el, hogy nagyon sok ilyen "család" van. Szerencsés vagy, hogy te még nem tapasztaltál ilyet. Miért talált volna ki, mi haszna lett volna ebből?
2021. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Aha... és senki nem fordult még se tanárhoz, se gyámügyhöz...


Akkor bűnrészesek!

A kérdező szülei is!

2021. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A szüleim rengetegszer léptek már közbe, nem egyszer beszéltek a szülőkkel, többek között ma is. Elmondtam már nekik, hogy ez mennyire egészségtelen helyzet, zavarja őket is, de mindig azzal jönnek, hogy nem tudnak mit csinálni.


Az iskola nem tud és nem is tesz semmit. Tudom, mert én is oda jártam. Egy jó iskoláról van szó, ahol a legtöbb diák stabil anyagi háttérrel rendelkezik és eléggé kitűnik az unokatestvérem, de nem tesznek semmit, mert jól tanul és ezen kívül nincs látszatja a dolgoknak.


Egy évvel ezelőtt még én is kiskorú voltam és a problémák egy része sem létezett, ezért nem szóltam senkinek. Mostanában kezdett el nagyon eldurvulni a helyzet.


Nem egyszer kérdeztük meg a lányokat, hogy van-e valami baj, mi történik otthon, de nem mondanak semmit, hallgatnak, nem érdekli őket, vagy inkább csak így dolgozzák fel a dolgokat :( egyedül a nagyobbik lány panaszkodott nekem pár éve először és utoljára az anyjára, de nem mondott semmi gyanúsat.

2021. máj. 1. 20:29
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Miből tartják el a gyerekeket?
2021. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!