Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartozott már nektek családtag...

Tartozott már nektek családtag nagyobb összeggel?

Figyelt kérdés

Nektek nem szúrná a szemeteket az,ha ugyan tartozik az illető nem kis összeggel,de mégis ennek ellenére felelőtlenül szórja a pénzt.

Tehát olyan dolgokat vásárolgatna nagy tartozása mellett magának,amikre nincs is feltétlen szüksége. (Nem az éhen hálás szélén áll)

Többszáz ezer Ft-os tartozásról van szó,majdnem egy millió...,amit "bármeddig törleszthet,nincs megszabva mikor adja vissza"

Az illető aki ilyen nagy összeget adott kölcsön a herdáló rokonának, pályakezdő, huszonéves, előtte áll mèg az èlet. Sajnos egy darabig nem tud lakast se venni, lakáshitelt sem tudna felvenni, autót se vesz,pedig megtehetné.

Hiába tett félre sok pénzt, mivel úgy sem akarja elkölteni azonnal ezért bátran kölcsön adogatja a családtagjainak. (Olyan családtagoknak,akik idősebbek nála, sokkal jobb fizetésük van, sokkal olcsóbban bèrelnek lakást. Csak olyan mérhetetlen költekezésben vannak,hogy mindig kölcsön kell kèrniük tőle, aki a párom..)


Szép dolog hogy segít a családtagjain, de én már készen úgy látni,kihasználják.


Van Hogy havonta utalgat nekik, mert mondjuk van egy nagyobb hitelkártya adóssága a rokonnal, vagy venni akar egy drága számítástechnika eszközt a rokon.

Vagy drága ékszert, drága telefont, új hűtőt, vagy újítja a fürdőszobáját.


Szóval olyan luxus dgokra osztogatja a kis félre tett pènzèt másnak,amit saját magának sose fog megengedni, mert szeretné előrébb jutni az életben.

Én egyre jobban elítèlem a családtagjait,mert amennyit herdálnak azt már nem tartom normálisnak.


Azt próbálom megfogalmazni, ha ti mondjuk kölcsön adjátok egy összeget egy közeli rokonnak, ismerősnek, nem zavarna az,ha azt látjátok nem is próbál változtatni a nagy és felesleges költekezèsin? Szeretitek, mert közel áll hozzátok, és mindig támogatnátok, de ezt ki is használják



2021. ápr. 25. 14:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már tartoztam a szüleimnek pár százezer forinttal, nagyon vacak érzés volt, igyekeztem minél hamarabb visszaadni. Csak a legvégső esetben adok, vagy fogadok el pénzt kölcsön, olyan luxuscikkekért, mint okostelefon, laptop biztos nem. Ezek nem alapvető szükségletek, lehet várni velük, ha valaki éppen nem engedheti meg magának. Hosszú távon tönkre fog menni a kapcsolata ezekkel az emberekkel, annyit nem ér ez az egész. El kell zárni a pénzcsapot a saját és az ő érdekükben is.
2021. ápr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Pár éve èlünk együtt. Olyan másfél éve kezdődött el ez az adósság spirál. Lényegèben páromat így egy adósság spirálba taszítják,ami magába fogja szippantani páromat és szerintem így engem is érint.

Néha próbálok beszélni vele, de csak röhög,mert szerinte mindenünk megvan nem èrti miért vergődöm.


Lehet most még nincsenek anyagi gondjaink,de ha eddig nem bírták fizetni normálisan később se fogják.

(Még nagyobb hitelt fognak felvenni egyébként)

2021. ápr. 25. 16:51
 13/16 anonim ***** válasza:
92%
Az adósságspirál nem ezt jelenti.
2021. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
8 évvel ezelőtt 15 milliót adtam kölcsön a bátyámnak. Ő ragaszkodotott az ügyvéd előtt írt szerződésre. Ő ragaszkodott ahhoz, hogy a 15 milliót visszafizeti 3 éven belül. Ha mégsem akkor az ingatlanja az én nevemre kerül.( Bp. panellakás 4-emelet másfélszobás. Akkori felbecsült értéke 8 millió forint volt) Sosem fizette vissza, sőt még neki állt feljebb. Amikor közötem vele, hogy a lakása az én nevemre kerül, kiröhögött, előttem tépte szét a szerződését. De arra nem gondolt, hogy 1 példány nekem is van, és 1 példány az ügyvédnél is van letétben. Próbáltam kérni, hogy legalább havi 50 ezer forintosával fizesse vissza. De nem. Én anno a spórolt pénzemet adtam kölcsön, amiből magamnak akartam egy szép házat venni. De mivel a házasságom tönkrement, sürgős volt, hogy vegyek valami ingatlant. Bátyámat nem érdekelte, hogy albérletbe kellett mennem, míg én alig jöttem ki a pénzemből, ő Amerikában, Ausztráliában nyaralt. BMW-t vett stb. Elegem lett. 3 évvel ezelőtt bírósághoz fordultam. Megnyertem a pert, sőt a bírónő kötelezte, hogy vagy kiköltözik vagy köt velem egy bérleti szerződést, bérleti díjat fizetve (persze ha akarom) Bátyám röhögve közölte, hogy még így is ő járt jól, mert a lakása csak 8 milliót ér, és ő jól járt a 15 milliómmal. ( de nem járt jól, mert a különbözetet ki kellett fizetnie. 7 milliót is megítélt a bíró) Most ő akar pereskedni, mert a lakás ma jóval többet ér ( a szomszéd ugyanilyen lakást adott el nemrég 29 millióért) , és ugye havonta fizeti még a 7 milliót ami még van belőle. Harag most már egy életre szól, de nem érdekel. De ez volt az utolsó, hogy én bárkinek is adjak kölcsönt. Soha többl, rokonnak meg pláne nem adok.
2021. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem semmi. :( Jó olvasni,hogy az igazság győzött.

Szomorú,hogy testvéri kapcsolat így tönkre tud menni.

2021. ápr. 25. 18:49
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszoló vagyok. Figyelj, ha ennyire belesz.rik abba, hogy mi a véleményed, akkor szerintem fontold meg, hogy akarsz e egy ilyen emberrel jövőt építeni. Mert tudod a közös jövőt ketten tervezzük meg, és abba ilyenek is beletartoznak, mint a pénz beosztása. Mit gondol, hogy majd amikor ott lesz a megfelelő jó alkalom, hogy pppoont meg tudnátok venni egy lakást/házat vmi jó áron, akkor szól az összes rokonnak, hogy holnap tegyék le az asztalra a fél millát, aztán majd leteszik? Nem fogják. El fogjátok szalasztani így a lehetőségeket mert az örökkévalóságig várhattok a pénzre. Ne legyen igazam, de ezt gondolom.
2021. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!