Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartozott már nektek családtag...

Tartozott már nektek családtag nagyobb összeggel?

Figyelt kérdés

Nektek nem szúrná a szemeteket az,ha ugyan tartozik az illető nem kis összeggel,de mégis ennek ellenére felelőtlenül szórja a pénzt.

Tehát olyan dolgokat vásárolgatna nagy tartozása mellett magának,amikre nincs is feltétlen szüksége. (Nem az éhen hálás szélén áll)

Többszáz ezer Ft-os tartozásról van szó,majdnem egy millió...,amit "bármeddig törleszthet,nincs megszabva mikor adja vissza"

Az illető aki ilyen nagy összeget adott kölcsön a herdáló rokonának, pályakezdő, huszonéves, előtte áll mèg az èlet. Sajnos egy darabig nem tud lakast se venni, lakáshitelt sem tudna felvenni, autót se vesz,pedig megtehetné.

Hiába tett félre sok pénzt, mivel úgy sem akarja elkölteni azonnal ezért bátran kölcsön adogatja a családtagjainak. (Olyan családtagoknak,akik idősebbek nála, sokkal jobb fizetésük van, sokkal olcsóbban bèrelnek lakást. Csak olyan mérhetetlen költekezésben vannak,hogy mindig kölcsön kell kèrniük tőle, aki a párom..)


Szép dolog hogy segít a családtagjain, de én már készen úgy látni,kihasználják.


Van Hogy havonta utalgat nekik, mert mondjuk van egy nagyobb hitelkártya adóssága a rokonnal, vagy venni akar egy drága számítástechnika eszközt a rokon.

Vagy drága ékszert, drága telefont, új hűtőt, vagy újítja a fürdőszobáját.


Szóval olyan luxus dgokra osztogatja a kis félre tett pènzèt másnak,amit saját magának sose fog megengedni, mert szeretné előrébb jutni az életben.

Én egyre jobban elítèlem a családtagjait,mert amennyit herdálnak azt már nem tartom normálisnak.


Azt próbálom megfogalmazni, ha ti mondjuk kölcsön adjátok egy összeget egy közeli rokonnak, ismerősnek, nem zavarna az,ha azt látjátok nem is próbál változtatni a nagy és felesleges költekezèsin? Szeretitek, mert közel áll hozzátok, és mindig támogatnátok, de ezt ki is használják



2021. ápr. 25. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Tartozott, de írtunk papírt, és nem "határozatlan" időre kapta, hanem megállapodtunk a törlesztés menetében. Nem volt semmi gond.

Párodnak ezek a "kis" kölcsönök, jó kis tanulópénzek lesznek, mert viszont sose látja.

2021. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Került is mint a pestisest mikor vissza kellett volna fizetnie.
2021. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, mert nem adok kölcsön senkinek. Kérni kértek volna már de tudom hogy sosem látnám viszont a pénzem, szóval nemet mondtam.
2021. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
5millió forint volt,soha nem láttam viszont az összeget.
2021. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem rettentően átvert így két ember, több millióval. Egyikröl sem gondoltam volna soha. Az egyik közeli családtag volt (szülő), a másik közeli(nek hitt) barát. Mindketten nagyon megvezettek. Èletem legnagyobb csalódásai voltak mindketten. Azt tudom mondani, hogy az illető nem valószínű, hogy vissza fogja kapni az összegeket, amiket kölcsönadogat. Jó lenne ezt megértetni vele. Mondjuk nekem is mondta a barátnőm, hogy nem kéne ennyire naivnak lenni és kölcsönadni, de nem hittem el, mondván, "ö nem olyan", "megbízom benne". Aha.... nagyon átvertek és lehúztak.
2021. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elözö vagyok. Nekem is 5 milla volt, a másik meg 200ezer.
2021. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6 millióval tartoztam anyunak, ő vett fel nekem hitelt, 2 hónap múlva jár le, minden hónapban fizettem
2021. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A párom azért ilyen nagylelkű velük,mert mindig azt mondja,"nekünk úgy se kell mèg...,úgy se költenènk el most.

Nèzegessük? Úgy is visszaadja "balbala...


Az is tény,én mèg olyan sokat nem tudtam félre tenni mint ő, kb egy éve van normális munkám. De azért igyekszem én is a közös jövőnket èpítgetni. Szóval nekem nincs beleszolasom?

Az elején azért bèreltünk csak szobat,hogy tudjunk félre tenni. Sok mindenről lemondtunk, és ezért M hogy más tudjon rongyot rázni?

Mert ezt máshogy nem lehet nevezni.

100 ezer Ft-os hangfal, , fèl millió Ftos autó, új bútorok,drága laptop Ezekre mind mind azonnal szüksègük van a kedves rokonoknak. De az már nem megy hogy havonta a megígért összeget visszautalják. Van olyan hónap amikor egy Ftot se utalnak vissza, vagy kiszúrják a párom szemét 5000 Fttal. Mondjuk őt nem zavarja, vagyis tudja nagyon jól hogy idióták, meg rosszul osztják be a pénzüket. De ő mindig fog nekik adni bármikor ezt is kijentette.

Egy szavam se lehet, csak csendben tűrjem

(Komoly párkapcsolat,8 éve együtt vagyunk)

Renget mindenről lemondtunk, és lemondatott engem,mert hogy sose jutunk egyről a kettőre.ne szórjam a pènzt. Emiatt sose haragudtam y

Mert a józan ész felè terelgetett.

De akkor a rokonainak miért csak a pénzt osztogatja, és tanácsokat meg nem? Nem mer velük őszinte lenni

2021. ápr. 25. 15:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hülye a barátod, vagy hülye.. Te is az vagy , ha ezzel a dumával rá tud venni, hogy lemondj bármiről is. Próbálja ki (vedd rá, ha tudod) kérje vissza , hogy mittudom én,pl. lakásvétel miatt önerőhöz azonnal kell, kéri vissza.. Na nézze csak meg a rokonai hozzáállását a dologhoz.. Hátha kijózanodik.
2021. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

És a 8 év alatt csak most kezdett derengeni, hogy valami nem oké. Szóval te mondj le mindenről, hogy legyen otthon kenyér,amíg ő elosztogatja a pénzét, amit a vagy lát viszont, vagy nem.

Én azt javaslom, legyetek külön kasszám, amíg a párod ilyen. Akkor saját magad felé kell csak elszámolnod, és ő is abból él, ami van neki,

2021. ápr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!