Egy kétnyelvű családból származó gyereknek joga van eldönteni, melyik nemzetiséghez szeretne tartozni?
Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 19:44
1/11 Tepfal válasza:
Mit jelent a gyerek, hány éves? Joga van alatt azt érted, hogy jogi értelemben milyen lehetőségei vannak, vagy pedig hogy a szülőnek helyes-e, ha megengedi/megtiltja a gyermekének a választást?
2/11 anonim válasza:
Hogy érted hogy melyik nemzetiséghez? Származás szinten nincs olyan hogy gondol egyet és akkor ő mai naptól pl nem ázsiai származású. Ha úgy érted hogy pl állampolgárság szinten (vannak országok ahol egy bizonyos kor után nem lehetsz kettős állampolgár, döntened kell hogy melyiket akarod) akkor az teljesen jogos hogy azt válassza az ember amelyik helyen él/szeretne élni a jövőben ha nem akar egyik helyen sem élni akkor azt amit jobban szeret.
3/11 anonim válasza:
Nemzetiséget nem. Állampolgárságot választhat, bár lehetnek feltételei. Pl Németországban asszem 8 év lakhatás után lehet állampolgársági vizsgát tenni. Onnantól magyar származású német állampolgárnak tekintheted magad nyugodt szívvel.
4/11 anonim válasza:
Az hogy ő minek vallja magát?
Igen persze
5/11 anonim válasza:
A kétnyelvűségnek a nemzethez tartozáshoz semmi köze. Vannak több nyelvet beszélő nemzetek (pl.: svájci). Ergo egy svájci gyerek többnyelvű akkor is, ha mindkét szülője svájci. Vagy pl egy osztrák + német szülőkkel rendelkező gyerek több nemzetiségű, de egy nyelvű.
6/11 anonim válasza:
Te tetted fel az előbb a kérdést a román-magyar vegyes házasságról? Sajnos Romániában borítékolható, hogy a vegyes házasságból származó gyerek sült román lesz. Persze joga van akárminek vallania magát, de attól még román kultúrájú lesz, mert valszeg román óvodába, iskolába adják.
7/11 A kérdező kommentje:
Én pl. orosz-magyar vagyok és bevallom, hogy ahoz képest, hogy magyar környezetben többet töltöttem jóval (apám nagyon méltóztatta meg magát tanítani engem oroszul, egyedül apai nagyanyám beszélt velem oroszul, ő viszont sajnos meghalt régen, így évekkel később újjáélesztésként én magam tanultam meg, igaz felhasználva az addigi tudásomat. A 2 évvel fiatalabb tesóm alig beszél oroszul, így az ukrán nyelv mint tantárgy nagy gond számára). Viszont ezek ellenére, ha én mindig is nagy kötődést éreztem Oroszország felé, még ha nem is túl sokat voltam ott, maga az orosz nyelv és identitás felé, jogom van -e ahhoz, hogy orosznak valljam magamat?
2021. ápr. 23. 22:30
9/11 anonim válasza:
valld nyugodtan. nem sok közöd van az orosz társadalomhoz, mivel nem ott nőttél fel, sose voltál körbevéve vele. de mondani azt mondasz amit akarsz.
10/11 anonim válasza:
6. Nem teljesen igaz, amit írsz. Erdélyi vagyok, román állampolgár és van egy magyar honosítási okiratom is, lakcím kártyával. Bármikor kimehetek Magyarba és csináltathatok magamnak magyar személyit is. A sült románok azok, akiknek az égvilágon semmi közük nincs a magyarokhoz. A vegyes házasságban az egyik szülő magyar, úgyhogy a gyerek is megtanulhat magyarul a román mellett, sőt, annak már ott vannak a magyar nagyszülei is. A szülők döntése ugyan, de a gyerek kerülhet magyar óvodába és iskolába is a román helyett, attól függ, hová viszik. Az is lehet, hogy 8. osztályig magyar iskolába jár, aztán át kerül egy román nyelvű szakközépiskolába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!