Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Megérhetek" még valaha?

"Megérhetek" még valaha?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok,idén érettségiztem,viszont egyáltalán nem vagyok még érett.Más fiatalok ilyen korban alig várják,hogy saját életet kezdhessenek,különváljanak a szüleitől,világot lássanak,stb..Én viszont nem.Nem érzem még késznek magam arra,hogy önálló legyek,sőt értelmi szinten is olyan 15-16 éves lánynak érzem magam.Azt mondják a lányok előbb érnek,hát velem pont az ellentettje van.Fog ez változni?Félek,hogy 2-3 év múlva is félek majd az 9nállóságtól és örökre a szüleim nyakán maradok,csakmert félek különvállni,és nem tudok majd felnőni az élet különböző helyzeteihez.:(
2010. aug. 22. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Lényegében a hozzáállásodon kell változtatnod.

A félelmeid pedig nem fognak maguktól elmúlni. Szembesülj velük és győzd le őket.

2010. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek.Csak a hozzáállásod rossz.Próbáld meg és nézd a dolgok pozitív oldalát.Hidd el menni fog,csak próbálni kell
2010. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

És az előttem szólók sablonos szövegeivel sem fogsz sokra menni.. még ha igazak is.. :)

Én ahogy elolvastalak, pont az ellenkezőjét látom, hiszen erőteljesen foglalkoztat a kérdés, már elindultál a lépcsőn felfelé, ez az első fok, jöhet a következő.. :) az mondjuk lehet hogy mások hamarabb esnek át ezen, de az abból adódik, hogy máshogy alakult az életük..

Nálam ez úgy volt, hogy én is vártam hogy majd érettnek, meg felnőttnek érzem magam, de ez azóta sem következett be.. (31F) :) most sem érzem magam érettebbnek mint 16 évesen.. vagy már akkor érett voltam..? :)

Ez az önállóság dolog meg adódik, ahogy alakul az életed, sokat nem kell tőle félni..

2010. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy éreztem, nagyon nem akartam eljönni otthonról, imádom a szüleimet. De muszáj volt az egyetem miatt. Másik város, új suli, senkit nem ismertem. Hát bevallom én az első 2 hónapot végigbőgtem :) minden este a telefonon lógva, holott hétvégente hazajártam. Nagyon nehezen szoktam meg, és legalább 1 év volt mire helyrerázódtam, megtaláltam a helyem. A mai napig szívesen járok haza, de már nem tudnék ott élni, kialakulóban a saját is életem. Semmit nem bántam meg! Az én példámból kiindulva is, tényleg szembe kell nézni a félelmeinkkel, és hamarabb megoldódik, mint hinnéd :) Fel a fejjel!


24/N

2010. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megérsz majd,de ez nem ilyen egyszerű,nem megy egyik napról a másikra. Előbb-utóbb belecsöppensz a "nagybetűs" életbe,és akkor majd felveszed a ritmust.Nem olyan szörnyű ez,mint gondolod! ;)Én most vagyok 20,fél éve költöztem el a szüleimtől. Be voltam sz*rva,hogy hogyan fogom suli mellett a melót bírni,keresek-e egyáltalán annyi pénzt hogy megéljek,ilyesmik. Az első hónap nehéz volt,de aztán egyre könnyebb. Most van két munkahelyem,(szeptembertől ismét)esti suliba járok,és teljesen jól érzem magam. No meg a szüleid is biztos,hogy segíteni fognak az elején,akár anyagi,akár lelki támogatással. Egyébként meg én sem érzem magam komoly,felnőtt embernek,ugyan olyan gyagyás vagyok,mint 18 vagy 16 évesen! Csak lazán szabad felfogni ezeket a dolgokat,különben beleőrülsz! :)

Sok sikert! :)

2010. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Lehet hogy egy társra lenen szükséged aki nagyons zeret aki önálló, lenne egy példa előtted és lenne olyna ember akire támaszkodhatsz. De az sem egy utolsó dolog, hogy ezeket az érzéseket beszéld meg a szüleiddel, biztosan meg fogják érteni.. ebben a korban természetes az összezavarodottság, hiszen a felnőttlét és a ygerekség határvonalán vagy..
2010. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

18L vagyok én is és velem is ez volt a helyzet. utáltam osztály kirándulásra is menni, mert nem éreztem olyan jól magam meg minden

kb értelmi szinten én is olyan 15 éve lehetek, mert micimackós füzetet kértem 12-be. anya már kiröhögés azt mondja legyek már felnőttebb.

én most már kezdek úgy lenni vele, hogy elhúznék itthonról, mert utálom azt ahol lakunk, kicsi a szobám, apámmal sem jövök ki valami jól... stb...

talán ha majd lesz (lehet van is) komolyabb kapcsolatod és meglátod, hogy mással is jól tudod érezni magad olyan 3-4 napig, akkor majd meglátod, hogy képes vagy elszakadni majd a családi fészekből.

2010. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!