Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavar ha a párotoknak...

Titeket zavar ha a párotoknak erősen összetartó családja van?

Figyelt kérdés
Engem csak néha idegesít, mert nekem nem ilyen a családom. Évente egyszer találkozunk vagy még akkor se, és ez miatt gondolom néha nem bírom őket elviselni. Mindent megosztanak egymással, megbeszélik a dolgokat. Minden vasárnap ott kell ebédelnünk, azon felül is van hogy találkozunk. Most például együtt mennek oltásra... Bármi történik velük rohannak elmesélni a párom ugyanez.
2021. ápr. 21. 16:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

"Sajnálatos hogy vannak akiknek a normális jelenti az abnormálist."


Hú, azért ezzel óvatosan, mert sok árnyalata van ennek. Egyszerűen különböző az igényszintünk arra, hogy mennyit akarunk találkozni.


A feleségem családja pl olyan, hogy naponta-kétnaponta biztosan beszélnek telefonon. Ez alapvetően jól hangzik, de nekem az agyamra megy. Én pl a nagybátyámat (szüleim már nem élnek) simán elfelejtem megköszönteni születésnapján, és nem beszélünk hónapokig, ha mondjuk külföldön van. Felhívni akkor hívjuk fel egymást, ha valamit meg kell beszélnünk sürgősen.


Ezzel együtt, ha összeülünk, biztosan beszélgetünk 4 órát egy huzamban. Képesek vagyunk együtt irányítani egy kisebb családi gazdaságot úgy, hogy nem vesztünk össze rajta, meg tudjuk beszélni a pénzügyi nézeteltéréseinket is. A feleségem, ha három napot össze van zárva az anyjával, már nem szólnak egymáshoz.


Szóval ne ítélkezzünk hamar, a kérdező nem bírált semmit sem.

2021. ápr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk van erős, összetartó családunk, és ez a sógornőmet zavarja. Egyébként be akartuk vonni ebbe abszolút, nem úgy, hogy rátelepszünk, de rengeteg támogatást kaptak a szüleimtől és tőlem. És nem volt kötelező semmi. Regényeket tudnék írni arról, hogy hogyan próbálta meg gyakorlatilag szétbomlasztani a családot. Ő egyébként egy mérgező személyiség, a bátyám összes barátját elmarta mellőle, minden kapcsolata megszakadt, és a velünk való kapcsolatot is korlátozza. Sajnos a bátyám nem tesz semmit, de látszik, hogy őrlődik, mondta is, akkor tud beszélni a szüleimmel, ha a nő nincs otthon, mert ellenőrzi a beszélgetéseit. Szóval tök rossz, ha egy ilyen sz..kavaró bekerül egy normális családba.
2021. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem csak anyukámmal van szoros kapcsolatom, és ez pont elég.

A férjemnek hatalmas, összetartó családja van. Nekem számtalanszor sok a kötelező megjelenés. Nem kapcsolnak ki ezek a közös programok, sőt, inkább leszívnak. Nem is feltétlenül érzem, hogy családtagnak tartanának, inkább kölcsönösen tiszteljük egymást. Lényeg a lényeg, nem utálom a helyzetet, de boldog sem vagyok tőle.

2021. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy akkor nem csak én vagyok így, hogy ez már fullasztó. :) Az elmúlt félév is elég sűrű volt névnap, szülinap amiket péntekre vagy szombatra raktak, és akkor a “kötelező” vasárnapi ebéd. Plussz rászoktak arra ha a párom otthon van átjönnek délutánonként egy félóra-órára elmesélni mitörtént velük aznap, vagy a páromat hívják át. Ezeket amúgy már egész jól eltudom engedni (fogjuk rá), ez a közös oltás program akasztott ki nagyon.
2021. ápr. 21. 18:51
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
Isten mentsen ilyen pereputtytól! Nekem anyám ilyen, hogy ezt igényelné, nem is nézek felé, ha egy mód van rá, de nekem még a kötelező is sok.
2021. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Hát..erdekes helyzet. Az osszetartó csalad akkor jó ha az a nagy osszetartas nem egyenlo az egymas eletebe valo allando beleszolassal, a kotelezo pofavizitekkel, meg azzal hogy minden f.ngasunkat tudjak stb..
2021. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
57%
Bírom, hogy az ilyen egymásba csimpaszkodó családok mindig azt hiszik, hogy csak ez a normális, csak az ő családjuk az összetartó, és lesajnálják azokat, akik tudnak levegőt venni a másik nélkül. Ez egyértelműen látszik itt a válaszokból is. Attól még, hogy én kibírok egy napot úgy, hogy nem beszélek anyukámmal vagy a nővéremmel, attól még szeretjük egymást, és erős, összetartó családunk van. Csak tekintve, hogy 27 éves vagyok, 3 éve férjhez mentem, és van egy másfél éves lányunk, így bármilyen csúnyán hangzik, már nem anyukám és a nővérem az első az életemben, hanem a férjem és a gyerekem. Velük megyek bevásárolni, nyaralni és fogorvoshoz is a férjem kísér el, mert egyedül félek. Nem anya jön velem, mert felnőtt nő vagyok. Ettől még erős és ősszetrató család vagyunk anyámékkal, ha megkérném, akkor anya kísérne el a fogorvoshoz egy szó nélkül. De nem kérem, ő meg nem sértődik meg ezért. A férjem családja is olyan, mint amit a kérdező leírt. Férjemnek 2 huga van, mindketten férjnél vannak. Az egyik el sem volt hajlandó költözni még anyósoméktól, anyósomék melletti szobában lakik a férjével... A másik egy utcával arrébb. Nyaralni együtt járnak, mindent megbeszélnek, ha valami valakivel történek, AZONNAL megy körbe a családban. Volt egy közös viber csoportjuk, reggeltől estig ment a diskurzus, férjem is benne volt, de mikor már este 10kor nekik kívánt utoljára jó éjszakát az ágyban, reggel meg első dolga volt megnézni, hogy írt-e valamelyik nő a csoportba éjjel valami életbevágót, akkor nálam betelt a pohár. Azért 30 éves emberek között az ilyen szintű összeragadás nagyon is beteges. Ez nem egy erős, összetartó család, hanem egy beteg, eltorzult, perverz, félreértelmezett valami. :D én nem beszélek anyával és a nővéremmel minden nap, de ha éjjel 3kor felhívnám bármelyiket, hogy baj van, azonnal indulna. Ahogy én is értük. És minden fontos dolgot meg tudunk beszélni egymással, meg is beszélünk, de azt nem, hogy ki mekkorát fingott éjjel.
2021. ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%

Ez már túlmutat a szokásos összetartáson.


Lényegében pl. nincs szabad hétvégétek, mert vasárnaponként anyósjelöltnél KELL lenni, plusz mindent! megosztanak egymással (van jópár dolog, ami csak és kizárólag a párra tartozik, nem a nagycsaládra), közösen mennek beoltatni magukat...


Lényegében ki sem bújnak egymás sggéből, ami már nem oké. Készülj fel, ha esetleg gyereket vállaltok, akkor még rosszabb lesz a helyzet.

2021. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!