Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 évet a család nélkül eltölte...

1 évet a család nélkül eltölteni kamaszként? Akinek volt ebben része, hogy bírta?

Figyelt kérdés

Egy részem nagyon szeretne egy évet külföldön tölteni cserediákként.

Kanadában, vagy az Egyesült Államokban, vagy pedig az Egyesült Királyságban gondolkozom, de a szívem Kanada felé húz. Viszont az nem az a hely, ahonnan az ember csak úgy hazajöhetne egy hosszúhétvégére, vagy nem tudom, hogy ilyet lehet-e abban az egy évben, amíg kint vagyok?!


9.-es vagyok még csak, ez maximum jövőre lenne aktuális, addig tájékozódom.

A családunk nagyon összetartó, egyetlen gyerek vagyok, így a figyelem általában rám irányul. Kicsit ebből is szeretnék kitörni, mert sokszor még úgy kezelnek, mintha 2-3 éves lennék. Nem csak a szüleim, hanem mindenki. Persze jól esik, hogy lesik a kívánságaimat, amit kitalálok, az úgy van, de szeretnék önállósodni picit, megnézni, hogy mennek-e egyedül.


Viszont mégiscsak 1 évről van szó, ami nem kevés idő.

Aki volt cserediák, akár kevesebb időre is, mesélne róla, hogy milyen volt? Hogyan élte meg? Bevállalná-e újra?



2021. ápr. 16. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Igaz nekem személyes tapasztalatom nincs, viszont végzős koromban sok olyan emberrel beszélgettem, akik akkor jöttek haza egy év kihagyás után. Nálunk mindenki 11. után ment ki valahova, aztán 12.-re jött haza, szóval még bőven van időd ezen gondolkodni. Egyébként négy emberrel beszéltem erről úgy komolyabban, ők Hollandiában, Mexikóban, USA-ban és Németországban voltak, mindannyiuk élete egyik legjobb élményének írta le. Biztos lenne honvágyad, viszont egy igen különleges élményben lenne részed, belelátnál hogy az igazi nyugati kultúrák miről hogyan vélekednek. Arról nem is beszélve, hogy az angollal sem lenne többé gondod, az biztos. Én a mai napig sajnálom hogy nem volt lehetőségem valahol máshol eltölteni egy évet.
2021. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha én kijutnék valszeg vissza sem jönnék.
2021. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
a honvágy időszak 3 hónapig tart, utána túl leszel rajta
2021. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen kint töltöttem egy évet külföldön cserediákként, ha szeretnél róla beszélni akkor írj privátban légyszi! :)

(Most vagyok 18, szóval egészen friss élmény)

2021. ápr. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is 16 évesen mentem ki egy évre, aztán meg angliába költöztem egyedül (most 18 vagyok, szóval 2 éve költöztem el otthonról). Én is szívesen beszélek róla, ha szeretnél. :)
2021. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!