Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ebben az esetben az öröklés...

Mi ebben az esetben az öröklési sorrend? Végrendelkezzek, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Hamarosan újra nősülök. Anyám és felnőtt korú (egy) gyermekem él rajtam kívül. Ha miután megnősülök, és feldobnám a talpam, az új feleségem a "befutó"? Ő vinne mindent a köteles részen kívül? Mi a sorrend, kit, mi illet?

Köszönöm a hozzáértő segítséget!



2021. ápr. 11. 10:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Azért bátorkodtam kérdezni, mert az oldalt ezért hozták létre.

A leendő feleség 3. országból jön.

Bárki bármit mond, igazságtalannak érezném a gyermekemmel szemben, ha ő "kimaradna".

Nos több választ nem kérek, mert rögtön a köpködés megy, illetve azt feltételezitek én vagyok a vagyonra ácsingózó ex feleség.

Köszönöm a normális hozzászólásokat.

2021. ápr. 11. 11:01
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Ne hallgass itt az önjelölt jogászokra. Házasság előtt szerzett vagyon is az örökség része. Összekeverik a válással, amikor valóban nem kap belőle a feleség.

Ha azt akarod, hogy a gyereked örökölje pl a házadat, lakásodat, úgy hogy használni is tudja, akkor az ajándékozás a megoldás, haszonélvezeti jog alapításával. Különben a gyereked ugyan megörökli az ingatlanod, de használni csak a feleséged halála után tudja. Sőt, ha a feleséged újra férjhez megy, akkor az új férjében lakik a lakásban, a gyereked a közelébe sem mehet. Viszont költsége lesz vele.

2021. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#10

Nagy gyökér vagy.

Épp az ellenkezőjét szeretném elérni, kiküszöbölni, hogy senki ne örököljön igazságtalanul sokat, vagy épp keveset. Ezt persze SENKI nem bírta feltételezni. Mert mindenki szar alak lehet aki ilyet kérdez. Ugye?

Nem kérek több hozzászólást ha csak a rosszat vagytok képesek feltételezni a kérdezőről.

2021. ápr. 11. 11:06
 14/18 anonim ***** válasza:
40%
Aha, azért nézed előre hogy hogyan rekeszd ki az asszonyt. A gyerekedet meg semmiképpen nem zárnák ki az öröklésből, ez minimális alap ismerettel is tudnod kéne. Anyud meg semmiképpen nem örököl utánad ha van leszármazód. Nem igaz hogy a net mellett ennyire nincs minimális jogi rálátása sem valakinek.
2021. ápr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Oroklesi rend 1.lemeno 2.felmeno 3.oldalag


Vagyis ha van gyereked akkor o orokol. A kozosen lakott ingatlanra a felesegednek hasznelvezete lesz ( akkor is ha 1/1es, ha csak 1/2 akkor arra). A tobbi vagyonbol jar neki egy gyereknyi resz.

2021. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a végrendelet nem ördögtől való. Bár én már idős vagyok, ezért többet kell gondolnom az elmúlásra, ezért írtam végrendeletet. Bár nagyon jó testvérek a gyerekeim, rengeteg negatív példát láttam arra az évtizedek során, hogy egyik testvér, családtag hogy kisemmizte a másikat. A végrendeletet vagy kézzel írod, és akkor elég aláírni, vagy géppel, akkor viszont szükséges két tanú is. Ügyvédnél vagy közjegyzőnél letétbe is helyezhető. (Köteles rész végrendelet mellett is jár az örökösöknek).
2021. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
21%
11es válasszal le is buktattad magad. Ha te lennél a pasi nem beszélnél így arról akit feleségül akarsz venni
2021. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
:) házassági szerződés? Amúgy meg tényleg durva,miért veszed el akkor azt a nőt?
2021. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!