Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátok, vagy sem? Vagy csak...

Barátok, vagy sem? Vagy csak én vagyok a felesleg?

Figyelt kérdés
Nos, a problémám az, hogy 3éve van egy nagyon "klassz" barátnőm. Más suliba járunk, volt, hogy pár hónapig nem is nagyon beszéltünk, csak voltunk.. meg elköltöztem máshova, és még ez is nehezítette a dolgot. (nem messze) De ez volt régen. Ma már.. lassan 1éve, hogy csatlakozott hozzánk egy nagyon édes csaj. Szeretem őt is, mint a másikat.. nem is ezzel van a gond. Mindkettő "pénzes". Nem azt mondom, hogy gazdagok, de vannak dolgok, amik tök feleslegesek, és megveszik, ugyanakkor velem ellentétben, csak lapulok, és meg sem merek szólalni. Mostanában mindig csak a pénz van a középpontban. Nem érezhetjük magunkat jól hétvégente, ha mondjuk nem megyünk el bulizni, vagy ha nem veszünk ennyiért, meg annyiért alkoholt. Sokszor kimaradtam bulikból, vagy nem mentem be a városba, mert akkor is az volt, hogy a költekezés. Az egyik azt mondja, hogy "szaros ezres", amíg én örülnék, ha egy hónapban lenne annyim. Különben volt, hogy elmentünk ide-oda, és fizettek nekem.. nem igazán éreztem akkor jól magam, hogy ők fizetik az én részemet is.. de azt mondták barátok vagyunk, és ami az övék, az az enyém is. Most már az van, hogy legtöbbször itthon maradok, amíg ők ketten együtt lógnak. Elmentek vásárolni xy településre egyik nap, és ha nem kérdezek rá azelőtti nap, hogy mit csinálunk holnap, akkor nem is szólnak nekem. Eddig mindent megosztottunk egymással, de ma már az van, hogy ezt ennek mondom el, azt meg annak. Ma is 20.a van, azt hittem együtt leszünk egész éjjel, de ők mennek diszkóba, és még annyi sem volt bennük, hogy inkább legyünk máshol, mert van máshol is rendezvény, koncert a városban, de nem.. inkább riszálják magukat a fiúknak, meg isznak. És ezután az fog jönni, hogy meg vagyok sértődve, ha nem igazán van velük kedvem jó pofizni. Teljesen más a felfogásom, mint nekik. Néha elgondolkozom azon, hogy érdemes e velük lennem. De ezek csak apró "gondok", amiket felsoroltam. Lehet barátoknak hívni őket?
2010. aug. 20. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Aha..pont ilyenek a felszínek barátok/barátnők,azaz ők a haverok..:S
2010. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket nevezik felénk felszínes libának.Én a helyedben keresnék magamnak igazi barátnőket.
2010. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem meg azért nem hívnak, mert sokszor nemet mondtál, így már nem kérdeznek, ez így szokott lenni. Ha én mondom, h ide meg oda nem akarok menni és ezt többször is mondom, akkor nem hívnak majd máskor sem, de ez nekem nem baj, mert nem szeretem a diszkót. Te viszont megszenveded, h nem hívnak.

1.: beszéld meg velük, hogy mit érzel, min szeretnél változtatni, így elfogtok távolodni 1mástól a beszélgetés nélkül.

2.: dolgozz, szerezz pénzt ha ez van. Nekem is a legjobb barátnőm így volt ezzel, mint te. Mindenhova én hívtam meg, vettem neki ezt-azt, de elkezdett dolgozni(diákmeló), meg nyári munka és most neki van több pénze.


Ne hagyd elmenni őket, mert lehet nem találsz mást. Ahogy idősödsz egyre nehezebb lesz igazán jó barátokat találni..persze nem lehetetlen, de azért jobb ha marad legalább 1, míg keresed az igazit.

2010. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Diákmunkára nem hívtak sehova sem vissza.. egyedül szóró lapozni szoktam, de azt is meg kell feleznem az unokatesómmal, mert együtt csináljuk, de az sem sok. És ezt a pénzt is akkor költöm el, ha velük vagyok.. de amikor velük vagyok, akkor az van, hogy IGYUNK valamit. Nekik muszáj mindig minden hónapban inni. Különben én sem igazán szeretem a diszkót, néha azért én is elmegyek, de nem szoktam szenvedni. De ma sem beszéltünk egy szót sem, azt sem tudják mit csinálok, vagy hogy hol vagyok. És akárhányszor megbeszéljük a dolgot, ugyanott kötünk ki.. felesleges az egész.
2010. aug. 20. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg olyan emberekkel kéne barátkozni, akivel azért valamennyire hasonlót szerettek csinálni... látom, hogy téged idegesít, hogy isznak, hogy diszkóba mennek, hogy rázzák magukat a fiúknak stb. tehát egy csomó minden idegesít bennük.

Nekem a barátnőimmel hasonló az érdeklődésünk, nem is kell állandóan vedelnünk, vásárolgatnunk, diszkóznunk meg a fiúknak rázni a seggünk, hogy jól érezzük magunkat. Ehelyett koncertekre járunk, szeretjük a kiállításokat, felolvasóesteket stb. persze iszogatunk is, de mi ilyen típusúak vagyunk. Szóval szerintem a barát arról is ismerszik meg, hogy nagyjából ugyanazon a szinten van, hogy mit tartunk szórakozásnak....

2010. aug. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, meg még azt akartam mondani, hogy biztos rossz meg minden de ez annak a fiatalkori változata, hogy az emberek elkezdenek betagozódni csoportokba társadalmi helyzet, anyagi helyzet, kinézet szerint, ami felnőttkorban berögzül. A barátok általában hasonló anyagi és társadalmi helyzetben vannak, mert a lehetőségeikkel így értik meg egymást leginkább. Csak ez ugye fiatalon, egy ideig nem számít, csak egy idő után már meghatározóak a mindennapokban, ezért ez a jelenség elkerülhetetlen.
2010. aug. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!