Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim...

Mit tegyek ha a szüleim állandóan pénzt kérnek és sosem időben adják vissza?

Figyelt kérdés

Jelenleg is lógnak 100ezerrel.

Nagyon nem tudnak bánni a pénzzel, azt viszont tudják hogy jól keresek.

Utóbbinak az oka hogy rengeteget tulorazok és tanulok folyamatosan, mivel szeretnék lakást és beinditani a saját életem...

Hogyan lehetne kedvesen vissza utasítani őket?

Teljesen megmergezik a kapcsolatunk.

Múltkor teljesen megsertodtek amikor mondtam nekik hogy mennyi mindenben tudnának spórolni.


2021. márc. 30. 23:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

9: az nem kölcsönkért pénz.. a szülő eltartja a gyereket. ha meg nincs pénze rá a szülőnek, nem tud adni akármennyire is szeretne. szóval ezért ne a kérdezőt csesztesd. ha vki gyereket vállal, vállalja a vele járó költségeket, nem számlázza ki neki ha már dolgozik, hogy na itt van 3millió forintos igényem, mert felneveltelek, vettem bútorokat, pelenkát, ruhát, etettelek, gyógyszert vettem, játékokat, osztálykirándulásra mehettél mert fizettem az osztálypénzt... ezeket biztosítania kell a szülőnek. ki milyen keretek között, nyilván ez nem egyforma ki mit engedhet meg magának és a gyereknek.


kérdező: a szüleiddel élsz, vagy elköltöztél már?

ha a szüleiddel élsz, ne kérd vissza az adott pénzt. kérd el a rezsiről a számlákat, kérdezd meg hogy kb. mennyi a havi kiadás ételre, és azt oszd el annyival amennyien laktok, annyi pénzt adj havonta nekik. vagy néha-néha vásárolj be amire szüksége van a családnak és kész. esetleg a kaját intézd külön magadnak, akkor csak a rezsibe add bele a rád eső részt. így nekik sem kell kérni, és neked sem kell kellemetlenül érezni magad, hogy nemet mondasz a kölcsönkért pénzre... sajnálom anya/apa, nem tudok adni többet a hónapban. jól keresek? oké.. de ilyen olyan kiadásaim is vannak, a többi pénzt pedig befektettem, sajnálom de nem férek hozzá, csak évek múlva.


ha eddig is adtál bele az otthoni költségekbe, akkor az előző mondatot ragadd meg. esetleg szólj előre, hogy most kezdted el befektetni a pénzedet, nem fogsz tudni többet kölcsön adni.


ha pedig nem a szüleiddel élsz, hanem albérletben (és nem ismerősnél akit ők is ismernek), mondhatod azt, hogy megemelték az albi árát, plusz a befektetés, így nem tudod támogatni őket. esetleg x időnként pl hóvégén bevásárolhatsz nekik ezt-azt, amire szükségük van, ezzel is segítve őket ha már elfogyott a pénzük.


de mindenképp szólj nekik előre, hogy nem tudsz többet adni, sajnálod, igyekezzenek beosztani a pénzüket.

2021. márc. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%
#9 Ha egy szülő gyereket vállal pontosan tudja hogy kiadásokkal fog járni. Viszont ő már egy felnőtt és ahogy látod be akarja indítani a saját életét, de ha a szülők folyton elveszik a pénzét ez nem fog menni. Ha meg a nyakukon maradna akkor meg azért szólnál be.
2021. márc. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%
13, nem azt írta, hogy elveszik, hanem elkérik és nem időben adják vissza, de visszaadják.
2021. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
49%

#14

De ahogy látod ez az ő hibájuk. Írta a Kérdező hogy nem tudnak bánni a pénzzel. Gondolom mindenre elköltik a pénzt aztán csodálkoznak hogyha nem marad és a gyereküktől kérik a pénzt. Akármit mondasz ez akkor sem szép dolog.

2021. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nem velük lakok lol ezer éve :D

Kamaszkoromban pedig diák munkából fizettem a dolgaim, és már abbol is adtam le. De az oké volt.


Nem egyszeri 100ezerrol van szó mint írtam.

2021. márc. 31. 09:12
 16/29 A kérdező kommentje:

Na jó ez kicsit cinikus volt, de igen, amikor pl bajban voltak mert egyikőjük keresett csak akkor szívesen segítettem, de az esetek többségében nem ez a helyzet.


Illetve helyesbítek, az esetek 70%ban adják vissza, de azok is hónapokat késnek.


Persze oké felneveltek, de egy szülőnek ez a dolga, ahogy majd az én gyerekem is felnevelem, utána pedig hagyom elindulni az életben, amihez tőke kell.

2021. márc. 31. 09:15
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
akkor pedig: anya, apa! megtakarítást nyitottam, a havi megélhetésemen kívül minden pénzem oda megy, nem fogok tudni kölcsönadni a jövő hónaptól, igyekezzetek jól beosztani a pénzt.
2021. márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam hogy felajanlom nekik, hogy segítek rendberakni a pénzügyeiket, de ezt valószínűleg szintén nem vennék jó néven, pedig csak egy picit kellene jobban tervezniuk. :/
2021. márc. 31. 09:17
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat egyébként.
2021. márc. 31. 09:21
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
ha jó néven veszik ha nem, közös érdeketek. szóval nyugodtan ülj le velük beszélni, hogy te félreteszel x összeget havonta, nem fogsz hozzáférni. viszont előtte szeretnéd velük megbeszélni, segíteni nekik rendbe tenni a dolgokat, hogy ne maradjanak sz.rban ha nem tudsz pénzt adni nekik. akár megtervezheted heti szintre a bevásárlólistájukat, a szokásaikhoz igazítva. és akkor ezzel a kaját is megtervezhetitek akár egy hónapra előre... kb. árakkal tudtok számolni, akciókat lehet figyelni...
2021. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!