Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jönnek létre a vezetéknev...

Hogy jönnek létre a vezetéknevek? Pl. Baszó

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 09:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A Pin@ annyira komoly, hogy a Mónika show-ban is benne volt, láttam, mikor reklámozták...nem vagyok az a Mónika show néző típus, de azt a részt mindenképpen meg kellett néznem :D Kiderül, hogy Pin@ János büszke a nevére és ráadásul Bugyiban lakik :D:D:D Azt mondta semmiképpen sem akarja megváltoztatni, mert ez így legalább nem unalmas. Sose felejtem el :D
2010. aug. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer rádióban hallottam, hogy valakit úgy hívtak, hogy Pics Alajos. Hát ez nagyon haláli. Milyen szemét szülő az ilyen, hogy ha már egyszer Pics a vezetéknevük, miért ad a gyereknek Alajost? Adjon inkább Lajost, már az is jó, de így :D :D :D Nem baj, volt min nevetni :D
2010. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem általában rövidül egy külföldi családnévből. Gondolom a rövidítés idején még nem volt trágár jelentése. A B.zi családnév például lehetett korábban hosszabb, akár egy bolgár vagy török értelmes szó is, csak elhagyták a végét, de ezt csak feltételezem.

A férjem családneve görög eredetű, de csak az első 5 betű van már meg.

2010. aug. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

Az a Pics Alajos télleg jo, szét röhögtem magam XD


Helo, Német Vivien vagyok.

Szia, én Pics Alajos XD

2010. aug. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Van egy ismerösöm akit Pete Sándornak hivnak.Egy másik, akit Géczi Jenőnek. Probáld elhagyni az ékezetet.:)))))))
2010. aug. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Egy tanfolyamra együtt jártam egy nővel, a neve Reisz katalin. A Bugyi vezetéknév-ilyet is ismerek- nem a fehérneműre utal szerintem, hanem a Bugyi nevű községre.
2010. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A Bugyi mint város került elő, nem mint vezetéknév a válaszok között, de persze van ilyen vezetéknév is, és evidens, hogy a város után alakult ki. Csak a városnév meg valószínűleg a fehérnemű után :D:D
2010. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!