Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a családom...

Mit csináljak, hogy a családom kicsit "haladjon a korral" és ne az ezeréves dolgaikra legyenek büszkék?

Figyelt kérdés

Pl. a nagyszüleim még mindig egy ezeréves Volvot használnak, konkrétan D-vel kezdődik a rendszáma. De a mai napig hallgatom, hogy az volt itt a városban az első Volvo és mekkora ritkaság volt... Ja, csak éppen azóta eltelt 30 év és ma már egy 4 keréken guruló roncs a kocsi.

Vagy a másik nagyszüleimnél egy szoba tele van a régi tv, rádió, meg DVD készülékekkel, mert nem dobják ki, "jó lesz az még" alapon. Van olyan régi tv is, aminek még fa borítása van, meg antennája.

Anyám dettó ugyanez. Vettem egy lakást, májusban költözöm. Mivel most épült, lehetőség sem volt arra, hogy bútorozottan vegyem át. De én ennek örülök is, mert 25 éves koromra lett egy elég kiforrott és határozott ízlésem, nem csak annyi, hogy "legyen hol aludni", aztán a stílusok keverednek összevissza. Lényeg a lényeg, hogy be kell rendeznem és szeretnék minőségibb, tartósabb bútorokat, dekorációkat venni, ez néha elég sok utánajárást igényel. Anyám meg folyton azzal jön, hogy ez felesleges, mert még otthon van a régi gyerekszobám egész bútorkollekciója, miért nem jó az... Az összematricázott szekrények, az ütött-kopott, gyerekméretű íróasztalom, meg a kifeküdt matracom nem is értem, miért nem kéne. Ő is megtart mindent, összevissza vannak a bútorok, a kanapénk 28 éves, már mindenhol ki van ülve, feküdve, kényelmetlen, esik szét, de nem dobja ki, mert hogy azt a dédszüleimtől kapta még az első lakásába... Akkor biztosan nagyon jó volt, de azóta elköltözött és jelenleg a családi házunkban nevetségesen mutat. De nem, ő azt nem dobja ki akkor sem.

Elhiszem, hogy az ember jobban ragaszkodik a dolgaihoz, ha ő maga dolgozik meg érte, vagy fontos embertől van. De ezek már lassan beteges dolgok, konkrétan olyasmihez ragaszkodnak, amik csak a pénzt viszik, vagy a helyet foglalják és lehetne helyettük sokkal jobb, kényelmesebb is.


2021. márc. 27. 23:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek nem egyformák. Plusz minél idősebb valaki, általában annál jobban ragaszkodik a dolgaihoz. Szerencsére te a saját lakásodban azt csinálsz amit akarsz.
2021. márc. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen, de ez annyira ciki.

Minden alkalommal ugyanazok a sztorik, hogy "jajj nekik volt az első Volvojuk itt"... Csak éppen az a kocsi hiába volt akkor nagy szám, most lassan kirohad alóluk és szörnyen is néz ki.

Anyám is hiába mondja, hogy ő megőrizte minden gyerekkori holmimat, ha most meg tukmálná rám. Mert ő is tudja, hogy otthon hiába tárolja őket, semmi értelme nincsen ennek.

2021. márc. 27. 23:16
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

A sajat lakasodban a sajat penzedbol azt csinalsz, amit akarsz.


Egyebkent meg ne akard megvaltoztatni az embereket, egyreszt nincs ertelme, masreszt meg hagyd meg nekik ezt a fajta szabadsagot.

Te is fogsz meg ragaszkodni valamihez, ami majd a te gyerekeidnek, unokaidnak baromsag lesz.

2021. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Anyukád azért akarja, hogy elvidd a gyerekbútoraidat, hogy végre berakhassa a régi szobádba a régi kanapét, ő meg vehessen egy újat.


Én egyszer olyan történetet hallottam, hogy "nekünk volt a megyében az első telefonunk". Nem bírtam megállni, hogy meg ne kérdezzem, hogy akkor mégis kit hívtak fel.

2021. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem biztos hogy a konzumidiottizmus jobb... Az első tulajos Volva meg lassan értékesebb veterán lesz, mint amit vetetnél velük
2021. márc. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Semmit. Ők már nem fognak megváltozni, és zavarja őket, hogy te más lettél, mint ők. Hagyd rájuk, nem kell gyakran menni hozzájuk meg mutogatni majd mit vettél, és akkor megspórolsz egy csomó felesleges idegeskedést.

Ők azok a tipikus fillérbacók, akik 30 éve vettek valami jót, és azóta is azzal menőznek, mert az új az biztos xar, és nem költenek semmire sem.

2021. márc. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk szinte az összes bútorunk 40+ eves, mondjuk az ulogarniturat felújíttattuk és nagyon vigyázunk is rájuk. Szerintem sokkal jobbak, mint a mai egyensz*tok, sokkal tartósabbak és kényelmesebbek is. A régi Pacsirta rádiónk is "diszhelyen" áll, pedig nyilván nem használjuk, de értelmi értéke van, kb. 60 éve vettek a nagyszüleim.

Anyád ne szóljon bele a te lakásod berendezésébe, te meg ne szólj bele az ovekebe.

2021. márc. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
25%
#4 XD
2021. márc. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
71%
A mi családunk is hasonló. Szerintem semmit, ilyenek és kész, leragadtak a 70-es években.
2021. márc. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, te is "ciki" leszel majd a fiatalabbaknak, nem is olyan soká. Amúgy mi ez a gondolkodás egy felnőtt embertől hogy mi ciki meg mi nem? Nem vagy már kiskamasz...
2021. márc. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!