Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit takar magában az, hogy...

Mit takar magában az, hogy valaki anyáskodó?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom úgy vagyok vele, hogy az hogy valaki anyáskodó az egy rossz tulajdonság... mostanában nekemis elkezdték mondogatni, hogy anyáskodok, de nevetve és úgy mint ha ez hű de jó lenne :O Én nem tudom, pontosan akkor mit jelent, hogy valaki anyáskodó ?
2010. aug. 19. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, úgy viselkedik, mintha valakinek az anyja lenne. Félti, megszab dolgokat, "parancsolgatni" akar. Alapvetően egy rossz tulajdonság, de akár pozitív is lehet.
2010. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Hát igen, így jobban belegondolva tényleg anyáskodok egy kicsit :$ De azért nem túlzás :) majd megpróbálok 'leszokni' erről :P
2010. aug. 19. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Úristen miről beszélsz te első?????Miért lenne rossz tulajonság?Miért az ANYASÁG az alapvetően rossz dolog?

Nem.

Az anyáskodó az annyit jelent hogy "túlságosan törődő" "túlságosan gondoskodó".

Ez jó dolog.

Ja és alapvetően a nők ilyenek.Aki nem ilyen az nem is nő.

2010. aug. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyáskodni nem mindig a negativ dolgokat jelenteni, valaki lehet anyáskodo, ha épp mondjuk, félt valakit, vagy próbál dolgokban segiteni, öszinte, és nem fél kimondani a kritikát sem... de ebben az esetben még lehet az is aki: megszab dolgokat, nem jó szemmel nézi ha épp nem ugy van ahogy ö mondta... meg ilyenek D:
2010. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért mert anyaság és anyáskodás között van különbség és anyáskodni azt szokott, aki épp nem anya, vagy nem annak az illetőnek az anyja, akin anyáskodik, na ezért rossz tulajdonság. És nem csak a túl féltő törődő, hanem a mindent megszabó emberekre is ugyanezt a jelzőt használjuk.
2010. aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ja és alapvetően a nők ilyenek.Aki nem ilyen az nem is nő."


Ezt pedig köszönöm, én sem törődő sem gondoskodó nem vagyok, és nem nő nem vagyok, hanem anya típus nem vagyok.

2010. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!