Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem hisz magában a párom,...

Nem hisz magában a párom, tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy barátom nem akarja (vagy inkább nem hiszi el, hogy tudja) irányítani a sorsát, csak sodorja az ár. Rendszeresen feljön az, hogy próbálom meggyőzni róla, vágjon bele jövője építgetésébe, gondolok itt szakképesítésre, nyelvvizsgára, jogosítványra, stb... Egyszerűen nincs hozzá elég önbizalma, úgy áll neki "úgy sem fog sikerülni", kifogásokat keres. Nekem ezt elég nehéz elfogadnom, mivel én sokkal céltudatosabb vagyok nála. Rám is igaz, mint ahogyan sok nőre, hogy próbálja megváltoztatni, jobbá tenni párját. Hogyan tehetném ezt? Hogyan segíthetnék neki? Hozzáteszem minden más dologban tökéletes számomra, tehát nem az a megoldás, hogy "ha nem tetszik hagyd ott". Előre is köszönöm a kellően komoly válaszokat!

23L (párom 25F)


2009. márc. 28. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"minden más dologban tökéletes számomra,"először is nagyon örülj, hogy megtaláltad őt! Szeresd így, ne légy elégedetlen!

De segíthetsz neki:

Csak egy, kicsi lépésre beszéld rá! Pl adj ajándékba egy befizetett KRESZ elméleti tanfolyamot! Ha itt sikerélményt lel, s biztos befizet vezetésre. Utána jól megdicséred, pihen, s jön a köv. sikerélmény.

Megváltoztatni ne akard, te ebben vagy jó, ő meg a többiben.

Ha nem olyan a habitusa, akkor soha nem lesz olyan ambiciózus, mint te de pl. nagyon megbízható, terhelhető, szórakoztató, kiegyensúlyozott, vagy te tudod.

Élvezd ezeket. Biztosan jól kiegészítitek egymást, ha olyan lenne, mint te, talán nem férnétek meg "egy csárdában"

Szuperzseni senki sem lehet, aki mindenből egyforma tökéletes,( még Jézus se volt az.)

Olvasd el ezt a könyvet, keresd meg benne magatokat, és egész másképp fogod látni ezt a kérdést!Talán ötletet is kapsz, hogyan fejlődhettek együtt a pároddal.

AZ ENNEAGRAM BÖLCSESSÉGE

Russ Hudson - Don Richard Riso



[link]

2009. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztatni ne akard, neki kell akarnia a változást. Másrészt azért el szoktad ismerni, ha valamiben jó, ha valamit jól csinál? Valami oka csak van, amiért így áll a dolgokhoz, valószínűleg sok önbizalomrombolást kapott korábban, és ha így van, akkor elég nehéz újraépíteni. Nekem is sok évbe telt, én a családomtól kaptam állandó cseszegetést, aztán az iskolában, aztán jött a mostani baráti köröm, akiktől bizalmat kaptam, nekem akkor az nagyon új volt, de szép lassan több év alatt sikerült felépíteni az önbizalmamat, és most már nekem is van erőm a céljaimhoz, nélkülük sehol nem tartanék.
2009. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom milyen az, ha az embernek nincs önbizalma, de nekem már sikerült ezen túllépnem. Sőt próbálom úgy alakítani, hogy ő akarja a változást, nagy lelkesítő monológokat adok elő néha, hogy ha akarja bármit elérhet, mert tényleg egy okos srácról van szó. De valahogy mintha leperegne róla mindez. Szerintem ott van a hiba a dologban, hogy eleve nem is nevelték úgy, hogy céltudatos legyen, nincs ami motiválja, mindig ezt mondja. Iskolában nem volt jó tanuló, állítása szerint soha nem sikerült neki semmi. Az a legrosszabb, hogy őt is bántja a dolog. Nem is igazán szeret beszélni arról pl. hogy fogalma sincs mivel szeretne foglalkozni.

Az ajándék KRESSZ tanfolyamot lehet megpróbálom :)

2009. márc. 28. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a problémát.

Tudod, arról is lehet szó, hogy nem is akar pl. továbbtanulni, csak ezt nem mondja meg Neked. Persze az önbizalomhiány közrejátszhat, - pl. rossz magaviseletű gyerek volt, és emiat a szülők, tanárok azt hották, hülye is, és beleragadt ebbe a "szerepbe" - de az is fennállhat, hogy úgy érzi, már elkésett ezzel.

Amíg Téged nem gátol az előrejutásban, nem próbál lehúzni, addig végülis nincs gáz, ismerek olyan (boldog) párt is, hogy PhD-s kutató lány, szakmunkás raktáros fiú.

2009. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
"nagy lelkesítő monológokat adok elő néha" - ezeket felejtsd el, ez senkinek nem hiányzik, nekem se hiányzott, nem az elméletre van szüksége annak, akinek önbizalomhiánya van, hanem gyakorlati bizonyítékra, ne hegyi beszéddel traktáld, hanem ha valamit jól csinál, akkor dicsérd meg, küldd le vásárolni, és köszönd meg neki szépen... stb.
2009. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenesetre ne akard megváltoztatni. Támogasd, ha ő változni akar, mutass példát..és fogadd el, hogy ő ilyen. El fog jönni az ö életében is az idő, mikor tovább akar lépni, majd akkor lelkesítsd4

Lehet, hogy ő másképpen akarja építeni a jövőt, pl. megveti itt a lábát. A monológok egész biztosan letörik az önbizalmát, tapasztalatból tudom. Ha érzi, hogy így szereted, ahogy van, az inkább szárnyakat tud adni. Még ha úgy érzed is, nem kell rögtön az orra alá dörgölni. Sokkal jobb taktika(férfinél) ha dícséred az elért eredményét. Pl. ha egy nap megoldotta a nehéz munkáját a munkahaelyén.és ez neked mennyire tetszik. Ilyenkor kihúzzák magukat, hogy milyen hősök is, és ha elég sokszor történik, akkor már ő keresi, hogy mivel vívhatná ki az elismerésed :) Ha elég kellemes az, ha érzi, hogy felnézel rá miatta. Őszintén!

A férfiak másmilyenek ám, mint a nők.Dicsérni kell, és elismerni őket. De röviden!

Próbáld ki!

2009. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem is sokszor nagyon negatív a párom és én nekem sincs valami nagy önbizalmam, de ezek ellenére mindig bíztatom, bátorítom, esetleg dicsérem!Fölsorolom neki azokat a dolgokat amit már sikerült elérnünk az életbe!bíztasd ne hagyd annyiba és mond el neki, hogy rád mindig számíthat, esetleg még tanulsz is vele, vagy kikérdezed pl.!
2009. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos más az esetem, de nézd:

Diplomám van, a páromnak ipari iskolája.Nincs jogsija sem.

Vezető szerelő, egy nagyon speciális, szakértelmet követelő területen. Szereti. Háromszor annyit keres, mint én.Nagyon tisztelem őt, a munkája miatt is. Ő is engem És szertejük egymást. Műveltebb nálam különben és nagyon tájékozott, csak nem iskolában szerezte azt.

Ezt az állás úgy szerezte meg, hogy egyszerűen kitartott. Nem mondott fel, mint más, így egyre nagyobb tapasztalatot szerzett, és lassan elérte azt is, hogy megbecsülik. Azzal, hogy ott maradt. Ez olyan hely ahonnan kevésbé kitartóak 2 hónap után mennek.A munkakörülmények, munkaidő, elvárások miatt. Aki marad, az nagyon jó.

Több út van a sikerhez. És több jó időpont.

Bízz a párodban, meg fogja találni.

2009. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

16:36-os válaszadónak: annyival másabb a helyzetünk, hogy a te párod kitart, akar valamit és azt megcsinálja, van elképzelése.

Félreértés elkerülése végett én nem várom el tőle, hogy legyen diplomája, stb. Az okoz bennem bizonytalanságot, hogy fogalma sincs mihez kezdjen. Én próbálok neki segíteni, volt hogy egy délutánt azzal töltöttem, hogy soroltam neki milyen foglalkozások léteznek, de egyikre sem bólintott rá, hogy igen, ebben látok fantáziát.

Dícséretekkel nincs probléma, rendszeresen dícsérem őt, sőt jutalmazni is szoktam azzal, hogy na most amiért ilyen ügyes voltál, lehet egy kívánságod. Ezzel nem is fogok felhagyni, mert ez szerintem így van jól.

Mindenesetre elgondolkodtam a hozzászólásokon, arra szeretnétek rávezetni, hogy előbb-utóbb megtalálja önmagát, és nekem az a feladatom, hogy legyek ott, amikor mellette kell lennem. Ígérem így lesz!

Köszönöm.

2009. márc. 28. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, milyen jó találkozni végre egy jóravaló kérdezővel, aki megfontolja a válaszokat! Legyetek boldogok!

Azt a fenti Enneagramma könyvet tényleg olvasd el, megspórolhatsz magatoknak pár kerülőt. Talán Te hármas vagy, ő meg kilences..Az jó párosítás!

2009. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!