Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jobb a testvérem nálam...

Miért jobb a testvérem nálam mindenben?

Figyelt kérdés

Van 2 húgom mind a kettőjüket nagyon szeretem de nagyon bánt hogy ők mindenben jobbak nálam. Én egyetemre járok mérnöki szakra. Szenvedek velem mert nem nagyon tetszik. Gimibe 4-es tanuló voltam. Tesómék ők ugyan abba a szakközépbe. ( máshova mint én). Az én sulim mindig le volt nézve a család részéről mert nem olyan elit gimi. Mind a két tesóm jó tanuló főleg nyelvből meg matekból. Na nekem pont ezek nem nagyon mennek. A kicsi most fog majd érettségizni. A másikat felvették fősulira.

Ne értsétek félre büszke vagyok rájuk hogy ők ilyen okosak az egyikük versenyeket nyer a másik szépen rajzol. Nekem meg semmi extra képességem nincs amivel anyuék tudnának a rokonoknak villogni. Én nem érzem magam semmibe sem jónak. Most csinálom az egyetemet ahogy tudom de ennyi. Meg ők szerintem sokkal szebbek is mint én. Mondjuk nálam könnyebb szebnek lenni. Az egyik tesómnak előbb volt pasija mint nekem.

Nem akarok ilyen szürke egér lenni köztük nem tudom hogy mit csináljak. Büszke is vagyok rájuk meg nagyon féltékeny is. Pedig teperek mint az állat hogy nekem is legyen valami plusz dolgom . ( eddig csak abba vagyok előbre hogy sikerült a jogsit letenni. Mondjuk nem elsőre de meg lett. Már előre félek ha a tesóim mennek hogy nekik tuti elsőre meglesz aztán megint nézhetek hogy ebbe is milyen béna vagyok.

Én nem azt akarom hogy ők rosszak legyenek valamibe meg hogy csalódjanak csak legalább egy valamibe én legyek a jobb. Amúgy szerintem nagyon jó tesók vagyunk csak anyuék éreztetik meg a rokonok hogy bezzeg a Barbinak ez 5-ösre sikerült meg hogy megint milyen csinos. Meg hogy az Annának milyen szép lett ez a rajza. De az hogy na Dia gratula a jogsihoz az nem csak az hogy hát miért nem lett meg elsőre az xy gyerekének meglett.

Attól féllek ez mindig így lesz bennem nincs semmi különleges még a srác is akit már régóta szeretek ő sem akar tőlem semmit.

Na csak ennyi


Dia(20)


2010. aug. 19. 19:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mérnök informatikusnak tanulok.

Tegnap beszéltem a kisebbik hugommal ő meg azt állítja hogy anyuéknak én vagyok a kedvence mert már többször hallotta hogy velem dicsekedett az egyik munkatársának. Nekem ez tök jól esett csak én erről nem tudtam eddig. Csak közbe jó lenne hallani tőlük mert a tesóimnak szokta mondani hogy milyen ügyes vagy meg ilyenek.

2010. aug. 24. 19:38
 12/20 anonim válasza:

Ne haragudj meg de a szüleid egy tapló disznók. Ezt mindig is utáltam nálunk is. Mert az öcsémnek micsoda érzéke van a gitárhoz, meg milyen hamar tanulja a nyelvet, e cetera...

Én 3 évig zongoráztam, aztán abba hagytam pont azért mert öcsémet ajnározták micsoda tehetség a gitárban. Mikor megkérdezték miért hagytam abba, mondtam " elég egy Strauss-t kinevelni a családba " Felvettek a Képzőművészetire Grafika szakra. Az se hozott "elismerést". Ezen felül én is imádom öcsémet, de rá ébresztett arra, hogy saját magamnak kell megfelelni, nem a szüleimnek vagy másnak. Az idő múltával ki is jött a nevelési ellentét kettőnk között. Munkában is "maximalista" lettem mindenért amit szereztem megszenvedtem, nem élek nagyvilági életet. Öcsém meg pont az ellentétem, nagyon nehezen bírja a kritikát a munkahelyén. Ne bír spórolni. Itt a Szülők hibáztak, s nálatok is ez lesz.

2010. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25/L vagyok: én is mérnök infósnak tanulok. :) Szerintem büszkék lehetnek Rád a szüleid, ez nem könnyű szak. És örülök, hogy dicsekedtek Veled a munkatársaidnak, ez tök jó. Remélem, adott egy kis önbizalmat.
2010. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Szia.Szerintem ne foglalkozz a rokonokkal.Ha jó a kapcsolatod a tesóiddal, és ez nem zavar titeket akkor ne foglalkozz velük. Nálunk ugyanez a helyzet, csak unokatesókkal. A kisköcsög a leggyengébb szakközép első osztályát se járta ki, én meg jól tanulok mégis ő a király:D Szóval a rokonok néha ilyenek:D Ne foglalkozz velük és akkor minden oké:D
2010. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

köszi utólag is a régi váloszakot, segítségaket. Most megint nagyon depis és féltékeny vagyok a húgaimra,. Megint megkaptam hogy nem sikerült nekik már megvan a nyelvvizsgájuk nekem most jött meg az eredmény hogy másodszorra sem lett meg. Pedig kellene nagyon a diplomához. Olyan rossz hogy utánuk kullogok pedig én is megteszek mindent vagyis remélem hogy mindent még is ők a sikeresek meg minden a szüleim szemében. Őket minden apróságért milyen ügyes vagy. én meg ha jó is lehetett volna jobb. Nem bírom.

Köszi ha írtok. Dia

2011. okt. 28. 17:41
 16/20 anonim ***** válasza:
Milyen mérnöknek tanulsz?
2011. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jó kevés az önbizalmad,azt kéne növelni. Húsz évesen félre kéne tenni a megfelelési kényszert.

Ki nem sz@rja le hogy mit mondanak vagy mit gondolnak a rokonok? Szüleimnek mag azt mondanám hogy "gratulálok a nevelésemhez!" Bár én a végletek embere vagyok , de gyorsba rövidre zárnám a rokonokat és a szülőket is. Ráadásul egyetemre jársz,nem pedig Olaszországban szétrakott lábbakkal hajtod a zsetont mint sok hasonló korú lány.



Nekem a kresz harmadikra , a rutin elsőre , a forgalmi negyedikre sikerült. Grat a jogsihoz!

És ha a családodban nem kapsz pozitív visszajelzést akkor keress máshol. A negatívot engedd el a pozitívat raktározd!

2011. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem se hasonlítsd magad hozzájuk. Sajnálom, hogy a szüleid és rokonaid ezt éreztetik veled. Hidd el te is legalább annyira értékes vagy, mint ők. Nálunk például úgy vagyok a "rosszabb", hogy tesóm semmit se csinál, semmit se ért el és még csak nem is érdekli. Talán életemben először 22 éves koromban mondta anyu, hogy büszke rám.
2011. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A testvérféletékenység mindig a szülőben gyökerezik. Azzal, hogy a buta szüleid "bezzegelnek" a testvéreid kapcsán, téged pedig mindig ignorálnak, ha dícséretről van szó; nem elég, hogy szítják a feszültséget köztetek, de benned egy csomó fájdalmat generálnak, a testvéreidben szintén, hiszen ők maguk is érzik, hogy neked fáj a jogtalan mellőzés, ők pedig talán meg sem érdelmik azt a dícséretet, amit kapnak.


Elég szomorú, hogy ez így alakult, és nyílván nem vígasztal a tudat, hogy minderről a te szüleid tehetnek. Akkor is ők tehetnek arról, ha a történetesen olyan a genetikai leosztás, hogy valóban sokkal tehetségesebb az egyik gyerek, mint a másik. Egy jó szülő elfogadja a gyerekét olyannak, amilyen, igyekszik meglátni benne annak minden jó oldalát és azt dícséri, erősíteni. Ismered a Forrest Gump-ot? A mama kiváló szellemi adottságokkal íbró, okos nő volt, a fia viszont 75-ös IQ-val bíró nem túl okos ember. Mégis: mivé lett az a gyerek egy elfogadó, segítő, támaszt adó édesanya mellett (apa nélkül is!)! - és mivé lesz a nálánál jóval tehetségesebb gyerek, akit a szülei ütnek-végnak, taposnak, mert valójában nem akarják, hogy jobb legyen náluk.


Az Isten a tudója, hogy kit látnak rajtad és helyetted a szüleid és miféle és hanyadik generációs testvérgyűlöletet vernek le rajtatok, de biztos: bármilyen szépen is rajzoljon az egyik testvéred, bármilyen szuper legyen a másik is, nem vagy rosszabb náluknál, hanem MÁS. Egy másik ember.


Javaslom, hogy a tanulmányaid befejezése érdekében (illetve esetlegesen szakváltás miatt, mert nem ártana az sem, ha annyira gyűlölöd a sulit) keress meg egy pszichológus szakembert. Ha a szüleid meghalnak, márpedig a természet törvényei szerint elvileg hamarabb meghalnak, mint te és a testvéreid, akkor csakis a testvéreidre számthatsz. A jó testvérkapcsolat nagyon nagy kincs, mert egy életen át elkísérheti az embert. Ha viszont ezt sikeresen szétverik a szüleid, akkor nem csak a tesvéreidet gyűlölöd meg (ok nélkül), és maradsz magadra, de még a sulit és a jövődet is elcseszed. Azt pedig nagy kár volna. Csakis egy jó diploma vagy jó szakképzettség ad szabadságot és menekülést a rossz családi kötelékekből.


Ha pedig utáod a sulit, akkor hagyd ott, addig, amíg nem késő, és menj olyan szakra, amit szeretsz, és amiben a lehető legjobbat tudod magadból kihozni. Különben utálni fogod a munkádat, depresziós leszel és rosszkedvű, és mindig az lesz benned, hogy a tesó a jobb...pedig ez nem igaz! Nem jobb, csak más.


Szia!

2011. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

szia, remélem azóta már rendbe jöttek a dolgok a családon belül, de a leginkább befolyásoló tényező ebben szerintem az, hogy Te hogyan viszonyulsz saját magadhoz, hogyan látod magad. Nekem is voltak és még a mai napig fennállnak kisebb mértékben ilyen elégedetlenségek a külsőmmel kapcsolatban, serdülőkorban brutális pattanásos bőr.. extrém ektomorf alkat.. én a súlyzós edzésben találtam meg az igazi énem, kipróbáltam rengeteg sportágat, de valahogy ez tetszett meg leginkább, na és ez legalább látszik is :)


Bízom benne, hogy mára már te is találtál valami neked valót és a diplomát is megszerezted!:) pacsi!:)

2014. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!