Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok 14...

Miért van az, hogy sok 14 évesnek a szülei elváltak? Régen is nagy számok voltak?

Figyelt kérdés
Nekem is van egy 14 éves fiam. Az osztályából az emberek 30%-ának váltak el a szülei. Nyílván ez csak osztály de elég sok helyen olvasni/látni/hallani hogy ebben a korosztályban lévő sok gyereknek a szülei váltak.
2021. márc. 22. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Rossz pár választás
2021. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Rossz pár választás, anyagi problémák, felelősség vállalás hiánya (akár mindkét félnél).
2021. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
10 évvel ezelőtt nálunk a 21 főből, 9en voltunk, akiknek együtt voltak a szülei, régen nem volt divat a válás, a 2000res évek óta már meg sem kottyan.
2021. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

1980-as születésű, 30 fős osztályban volt talán 3. A magyarázat többrétű:

1. Sokan ma, ha felismerik, hogy a házasság menthetetlen vagy a párjuk közelítőleg sem tesz bele annyit, mint ők, akkor válnak a langymeleg sz@rban tapicskolás helyett.

2. Kevés pár eléggé kitartó a problémák megoldásához.

3. Nincs társadalmi stigmatizáció.

4. Ma anyagilag könnyebben kivitelezhető, mint 30-40 éve.

2021. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
És még mennyi lesz pár év múlva amikor elkezdenek a CSOK-osok meg a babavárosok is válni...
2021. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

5-ös, na azt biztos nem, mert akkor büntetőkamattal együtt kell visszafizetni a támogatást.

A CSOK olyan erősen tartja egyben a házasságot, mint ötszáz évvel ezelőtt a társadalmi tradíciók.

2021. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is akkor váltak el. Azon túl, hogy haragudtam apámra, amiért lelépett egy nálam nem sokkal idősebb kiscsajjal, még a többi rokonaim áskálódását is el kellett viselnem, akik ellene próbáltak hangolni. Ez nem sikerült, ami szuper, mert most felnőttként tök jó a kapcsolatom vele, sokat beszélünk vannak közös programjaink.
2021. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
12 voltam amikor elváltak a szüleim, a sok veszekedés miatt, bár a kapcsolatot még mindig tartják, mivel heti alkalommal van "csere". Úgy gondolják (és én is) hogy mindenkinek jobb ez így. Szinte az egész világnézetük más, a mit hova kell tenni, mit milyen higéniával kell kezelni stb...
2021. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!