Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy "tanítsam" meg a férjemet...

Hogy "tanítsam" meg a férjemet, hogy mit kell egy gyerekkel csinálni?

Figyelt kérdés
A fiunk másfél éves, és észrevettem, hogy férjemnek egy ideje semmi türelme hozzá, már egyáltalán nem is foglalkozik vele. Leültem vele beszélgetni és az derült ki, hogy fogalma sincs, hogy kezelje a gyereket, mit játszon vele, hogy fürdesse, nála csak hisztizik és nem hallgat rá. Hogy lehet ezt megtanítani valakinek, ha magától nem tudja?
2010. aug. 18. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy!! Esetleg mutatod neki mit kell csinálni
2010. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés akarja-e. Vagy inkább sírjon hogy minél elöbb megund és átvedd. Egyszerüen sehogy, hagyd ott egy fél napra neki esetleg anyóssal együtt és akkor lehet jobban fogja akarni.


Olyat hallottam és tapasztaltam, ahol az elsö hónapokban vagy az elsö évben míg nem komunikált a gyerek nem tudott az apa mit kezdeni vele, de aztán bele jött, ahogy a gyerek szelleme is nött.


Nálatok én egy kicsit nem akarást látok, ö nem akarja megérteni a gyermeket, nem képes az ö szintjére sülyedni, és egyszerübb anyának vissza adni, vagy arra hivatkozni hogy nála nincs el a gyerek. Az érdekes hogy pont abba a korban van a gyerek akik ilyenkor rettentöen apásak.


Kérdezd meg töle akarja-e. Ha igazán akarja akkor üljön le veletek játszani, festeni, próbáljon ö is 2 éves lenni. Vagy add oda anyósnak a férjeddel együtt egy félnapra, aztán ott majd anyós megmutatja neki.

2010. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg nagyon apás most a fiam, de bárhogy közeledik az apjához, mindig az a vége, hogy "lerúgja a tököm", "kikaparja a szemem", "hasraesek a játékaiban", "tönkretesz mindent". Olyan, mintha mindig csak a baj lenne vele, pedig nem így van. Nagyon értelmes kisgyerek, nekem mindent megcsinál amit kérek tőle. Ha kiborít valamit, szedi össze magától, de az apjának az úgy sem jó, mert a morzsa ott marad, porszívózni meg csak nem fog másfél évesen. Ugye értitek mire gondolok?
2010. aug. 18. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár nekem nincs gyerekem, de van néhány példa előttem. Úgy gondolom, hogy egy férfinál ez vagy jön ösztönösen, vagy nem.

A sógoromék több gyerek van, és a sógorom egyáltalán nem veszi ki a részét a nevelésben, nem tölt a gyerekeivel hosszabb időt. A párom viszont él-hal a sógiék gyerekeiért, gyakran elvisszük őket, és a párom eteti őket, játszik velük, fürdeti stb... Pedig nem is a mi gyerekeink.

Azért persze próbálkozhatsz, hátha...

28/N

2010. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Küld el őket kettesben boltba,minden nap.

Ekkor a férjednek muszáj lesz a gyerekre figyelni.

Pár hét múlva hagyd őket kettesben otthon pár órára.

2010. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!