Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a régen megterve...

Mit gondoltok a régen megtervezett nyaralásunkról?

Figyelt kérdés

Néhány hete töltöttem be a 18-at, lány vagyok, és nem igazán vagyok tisztában néhány dologgal, erről szeretnék kérdezni.

Már régen megterveztük a barátokkal, hogy elmegyeünk nyaralni, szülő nélkül meg minden. Az úticélunk 75 kilométerre van, a Balatonon, az utat motorral tennénk meg, úgy, hogy a baráti kör valamely tagjai tudják biztosítani a szállítást. A szállásért nem kellett fizetnünk, egyikünknél alszunk, 4 napig. Kiadásunk is igen csekély lenne, ezért nem szeretnénk vonattal menni, mert azon is lehet spórolni, valamint a sofőrök is megbízhatóan vezetnek évek óta. Nem terveztünk semmilyen extrém programot, csak szeretnénk együtt tölteni az időt, tudjátok, beszélgetés, séta, tábortűz, filmnézés...

A kérdésem az lenne, hogy a szüleim (akikkel együtt élek) megtilthatják-e, hogy elutazzak, avagy ez már teljesen az én döntésem? Tudom, hogy találnának részleteket amibe szívesen belekötnének, például, hogy nem zavarunk-e ott ilyen sokan, vagy, hogy motorral utazzak (amit igencsak elleneztek múltkor is és a végén nem is jött össze).

Tehát nem először mennénk, de akkor vonattal mentünk (miattam..) kb. 50 kilométerre, és csak 3 napra, 4-en, nem 11-en. Nem szeretném, hogy idén is miattam változzon a program, vagy, hogy kimaradjak. Ti elengednétek a lányotokat ilyen körülményekkel?

Elnézést kérek a sok szövegért, csak szeretném, hogy minél inkább értsétek a részleteket, fontos lenne ez az út. :)

Köszönöm, ha segítetek. :)


2010. aug. 17. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Mindenképpen engedném....18 évesen már nem vagy gyerek..megbeszélnénk és kész..
2010. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

ha a szüleid fizetik,van beleszolásuk...


ha megkerested a rávalot,nincs...

2010. aug. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

ismerek olyan lányt,akinek 20 évesen még azt is megszabja az anyja mit ehet és mit nem(nem speciális étrendű). nem engedik el egy jó munkahelyre,csak mert messze van,és úgy gondolják,hogy 20 évesen már házasnak kellene lennie gyerekkel és házzal.


ellenpéldának ittvagyok én. 16 évesen eljöttem otthonról,munkám sajnos nincs mert még tanulok,csak indőnként tudok dolgozni,mikor van mit. párom viszont vállalta ezt addig amíg nem leszek kereső ember,cserébe enyém a háztartás.


Magad döntöd el,hagyod e hogy beleszóljanak. De igaz ami igaz,ha az ő pénzükből akarsz menni,akkor van beleszólásuk,ha dolgoztál és abból,akkor nincs.

2010. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egész nyáron dolgozok, szóval a pénz nem lehet gond. :)
2010. aug. 17. 18:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz 18 éves vagy már, de atól még a gyerekük vagy..Szerintem csak pusztán féltésből ilyenek.
2010. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, éppen ezért voltam kíváncsi véleményekre. Nem rossz szándékkal írtam, csak próbálok megoldást találni, minden részletre rámutatva. (:
2010. aug. 17. 18:41
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Igen,már 18 éves vagy,nem szólhatnak bele! és ha ennyien vagytok,akkor az jó is.
2010. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha elmúltál 18, akkor nem szólhatnak bele. Viszont: nem is kötelesek eltartani többé, egy az egyben kirakhatnak az utcára.
2010. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm. :) Az utcára kirakás fel sem merült, jó a viszonyunk, csak tisztában akartam lenni a tényekkel. Köszönöm mindenkinek. (:
2010. aug. 17. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elengednélek és elengedném a lányomat is,de nem motorral.Nekem ezzel lennének problémáim,na meg alvatlan éjszakáim.Ha ezt tiltani fogják megértheted.
2010. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!