Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom odavan az öcsém...

A családom odavan az öcsém barátnőjéért, én ki nem állhatom? Mit csináljak, ha teljesen belopta magát a szívükbe és ő a "sztár"?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta ismerem, gimisként is egy osztályba jártunk. Már ott is ő volt a népszerű lány, akivel mindenki jóban akart lenni, a tanároknál benyalta magát, minden buliban ott volt, már az első évnyitó attól volt hangos, hogy ő ott volt mind a három nagyobb fesztiválon a nyáron és hogy az egyik végzős lány a legjobb barátnője. Szóval hamar elege lett az embernek belőle, hogy ő mindig az, akire mások hasonlítani akarnak.


Egyetemen is ugyanazon a szakon vagyunk és látom itt is, hogy mit csinál.

Pl. volt egy tárgyunk, amire én már első körben is 3 hetet tanultam már elsőre is, oda-vissza tudtam az anyagot, mégis UV-n sikerült csak átmenjek egy 2-essel. Ő első héten átment 4 nap tanulással, mert megtanulta a korábbi félév kérdéseit és szerencséje volt.

Másik vizsgánál gyilkos beugró, 5/5 és ha csak egy szó hiányzik, mehetsz legközelebb. Ő rosszul írt egy egész választ, de mivel jóban volt azzal a tanárral, aki a beugrókat javította és szóbelin is hozzákerült, 5-össel jött ki. Én emiatt a tárgy miatt csúsztam 2 félévet, pedig sosem úgy mentem a vizsgára, hogy "lesz, ahogy lesz majd".


Egy elkényeztetett, folyamatosan a szülei pénzét költő lány, aki lenéz mindenkit. Úgy állítja be magát jószívűnek, hogy látszik, semmi jószívű nincs benne... Én nem szeretek vezetni, hiába van jogosítványom. Erre hogy ő szívesen megtanít engem közlekedni, mert neki 17 éves kora óta van jogsija és kocsija, higgyem el, hogy gyerekjáték az egész és hogy én is beleszeretek majd az autókba, ahogyan ő. Na erre az autómániás apám rögtön megtalálta a közös témát vele...

Az anyámmal közösen sütnek, mert persze azt is nagyon szeret, meg együtt jógáznak, mert neki 13 éves kora óta kell a heti minimum 2 jóga ahhoz, hogy jól érezze magát.


Ráadásul szinte mindig itt van, már jött úgy is, hogy az öcsém nem volt itthon.

Egy álszent, elkényeztetett lány, mégsem látja ezt senki.


2021. febr. 20. 10:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, majd kiismerik a szüleid, és már nekik sem lesz szimpatikus. Idő kérdése.
2021. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, ne hallgass rájuk, ők biztosan mindenkit kedvelnek, és soha senkivel nem volt még problémájuk.

Az nem hiba, ha valakiből szimplán eleged lesz az évek alatt, nem volt szimpatikus neked a legelejétől DE még mindig el kell viselned, egy légtérben kel vele lenned. A kedves előzők biztos örülnének ennek.

Azt tanácsolom, ne foglalkozz vele, hagyd figyelmen kívül, ha be akar nyalni, nyaljon be. Ne engedd, hogy felidegesítsen, ne vegyél róla tudomást, hogy ott van. Ha nem kell, akkor hozzá se szólj. Kitartást!

2021. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
78%

Én is viszonylag gyakran vagyok féltékeny, mert eléggé elcseszett az életem. De igyekszem leküzdeni.

A legjobb barátaim között vannak, akik okosabbak, szerencsésebbek, pénzesebbek, erősebbek, nyugodtabbak, bátrabbak nálam, és még sorolhatnám. De inkább igyekszem tanulni tőlük és főleg jóban lenni velük. Számíthatunk egymásra barátként, de én kapom tőlük a többet jelenleg.

Ha bántani nem bánt egészen-egészen egyértelműen, hanem barátkozni próbál veled, akkor próbálj kibékülni vele (elsősorban a saját érzéseiddel). Nem kell neked is csodálnod őt. Inkább éld a saját életed, és ne azzal foglalkozz, hogy másnak mi hogyan sikerült! Majd lesz szerencséd neked! :)

Lehet, hogy már eddig is volt, csak észre sem vetted. Nagyjából erről szól ez az angol videó is: [link]

Egyébként karizma pedig tanulható. Arról is sok videó van fent youtube-on, keresgélj! :)

Illetve ajánlom Dr. Almási Kitti klinikai szakpszichológus Bátran élni és Ki vagy te? c. köteteit. Ezekből sokat lehet tanulni arról, hogyan érdemes magunkhoz és másokhoz viszonyulni.

2021. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
20%
Nem lehet, hogy mivel régóta ismered ezért titokban érzel valamit iránta és zavar hogy az öcséd kapta meg helyetted?
2021. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
30%
Legalább tudjuk, hogy a 72%-os a kérdező, mindenkit végigpontozott, és elkeseredésében csinált egy kamuregisztrációt is, magát védve. Szégyell visszajönni, mert itt is egyöntetűek a vélemények, mint a családjában.
2021. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
67%

Hm, azért ez nem biztos, hogy ennyire egyszerű, még ha itt mindenre standard válasz is a „biztos irigy vagy”. Eszembe jutott róla egy ismerősöm, aki kimondottan ez a „fake cutie” jellegű csaj volt, látszólag tökéletes, nagyon sokan imádták, és ha valaki átlátott rajta, annak nem hittek. Viszont őt a durva gyerekkori családi háttere késztette arra, hogy mindenkivel ilyen édelgő legyen, extrém érzelmi elhanyagoltságban nőtt fel és nagyon ki volt éhezve arra, hogy mindenki szeresse. (Emiatt én nem is bántottam soha, pedig valamilyen szinten irritáló volt.) Szerintem ha felvállalta volna az emberibb oldalát is, az még szimpatikusabbá tette volna, mint az eltúlzott tökéletesség.

Nem tudom, a kérdező ismerőse is ilyen-e, csak sokat jár mostanában a fejemben ez a csaj és eszembe jutott.

2021. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
53%
A hiba az ön készülékében van. Mi lenne ha nem mindenben és mindenkiben csak a rosszat látnád még akkor is ha ez egyáltalán nincs igy. Az ilyen embereket mint te kerülik el folyamatosan, aztán majd azon kapod magad hogy egyszál magad maradtál. Akkor már késő lesz. Ajánlom hogy próbáld ki azt a life dlc-t amit úgy hivnak kommunikáció. Lehet te is találsz közös témát, programot és mindjárt rokonszenvesebb leszel mindenki számára is.
2021. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
69%
#27 ez teljesen jogos és igaz, de itt szerintem nem erről van szó. a kérdező olyanokat hoz fel a lány ellen, hogy ő kevés tanulással is jobban tud teljesíteni mint ő, hogy azért lett meg egy vizsgája mert szerencséje volt (mintha ez soha senkivel nem fordult volna még elő), a kérdezőnek meg nem, hogy a lány szívesen sütöget és jógázik az anyóssal (micsoda főbenjáró bűn!), hogy felajánlott a a kérdezőnek hogy vezessenek együtt, hátha megszereti a kérdező a vezetést. nekem ebből nem az jön le hogy a lány báránybőrbe bújt farkas lenne.
2021. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
57%

Szóval hamar elege lett az embernek belőle, hogy ő mindig az, akire mások hasonlítani akarnak.


Aha, most akkor elegük lett belőle vagy hasonlítani akartak rá? :D

2021. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sokan ismerik az érzéseidet. Az egész mégis inkább rólad szól. Ha szeretnéd magadat és elégedett lennél magaddal, akkor mások nem érdekelnének. Aztán meg az élet ritkán ennyire egyszerű és fekete-fehér.
2021. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!