Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom odavan az öcsém...

A családom odavan az öcsém barátnőjéért, én ki nem állhatom? Mit csináljak, ha teljesen belopta magát a szívükbe és ő a "sztár"?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta ismerem, gimisként is egy osztályba jártunk. Már ott is ő volt a népszerű lány, akivel mindenki jóban akart lenni, a tanároknál benyalta magát, minden buliban ott volt, már az első évnyitó attól volt hangos, hogy ő ott volt mind a három nagyobb fesztiválon a nyáron és hogy az egyik végzős lány a legjobb barátnője. Szóval hamar elege lett az embernek belőle, hogy ő mindig az, akire mások hasonlítani akarnak.


Egyetemen is ugyanazon a szakon vagyunk és látom itt is, hogy mit csinál.

Pl. volt egy tárgyunk, amire én már első körben is 3 hetet tanultam már elsőre is, oda-vissza tudtam az anyagot, mégis UV-n sikerült csak átmenjek egy 2-essel. Ő első héten átment 4 nap tanulással, mert megtanulta a korábbi félév kérdéseit és szerencséje volt.

Másik vizsgánál gyilkos beugró, 5/5 és ha csak egy szó hiányzik, mehetsz legközelebb. Ő rosszul írt egy egész választ, de mivel jóban volt azzal a tanárral, aki a beugrókat javította és szóbelin is hozzákerült, 5-össel jött ki. Én emiatt a tárgy miatt csúsztam 2 félévet, pedig sosem úgy mentem a vizsgára, hogy "lesz, ahogy lesz majd".


Egy elkényeztetett, folyamatosan a szülei pénzét költő lány, aki lenéz mindenkit. Úgy állítja be magát jószívűnek, hogy látszik, semmi jószívű nincs benne... Én nem szeretek vezetni, hiába van jogosítványom. Erre hogy ő szívesen megtanít engem közlekedni, mert neki 17 éves kora óta van jogsija és kocsija, higgyem el, hogy gyerekjáték az egész és hogy én is beleszeretek majd az autókba, ahogyan ő. Na erre az autómániás apám rögtön megtalálta a közös témát vele...

Az anyámmal közösen sütnek, mert persze azt is nagyon szeret, meg együtt jógáznak, mert neki 13 éves kora óta kell a heti minimum 2 jóga ahhoz, hogy jól érezze magát.


Ráadásul szinte mindig itt van, már jött úgy is, hogy az öcsém nem volt itthon.

Egy álszent, elkényeztetett lány, mégsem látja ezt senki.


2021. febr. 20. 10:49
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
78%
kezdd el jobban megismerni és biztos megtalálod vele a közös hangsúlyt. Nem érdemes féltékenykedni, idegeskedni miatta, mert az ideg felőröl. Peace ✌️
2021. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
68%

Nekem még így is kedvesnek tűnik :)


Próbáld meg elfogadni a szituációt és ne versengj vele, csak a saját helyzeteden rontasz.


Nekem is egy-két félév volt, mire felfogtam, hogy ne ész nélkül magoljam a jegyzetet, hanem a régi zh-k, vizsgák feladatait oldogassam, mert az oktatók lusták, nagy lesz a hasonlóság. Sok ismerősöm is mondta ezt nekem, de rendíthetetlen voltam az elején és a jegyzetet olvasgattam.

2021. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%
Ezek alapján szerintem inkább a negatív gondolkodásod róla a gond, nem pedig, hogy tényleg rossz ember lenne. A családod kedveli, örülj neki, hogy jól mennek a dolgok. Nem kell barátkozni meg ilyenek, de magadban teszel csak rosszat ha állandóan felhúzod magad miatta.
2021. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
70%
Aha kérdező, jön az a sok hülye szembe veled az autópályán!
2021. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
68%
És milyen kis cuki ahogy mindenkit lepontoz 😃
2021. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
67%
Simàn fèltèkeny vagy, hogy neki minden össze jön, és most azt érzed a csalàdod is elveszi. Próbál nyitni feléd, ismerd meg. Eddig a felszínes dolgokat làttad, amire irígy vagy, de ha jobban megismered, lehet kedveleni fogod.
2021. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim válasza:
30%
Úgyis szakítanak majd, addig kell kibírnod.
2021. febr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell szeretned se kedvelned. Ha csak a féltékenység beszél belőled akkor próbáld leküzdeni de ha nem akkor sem tudsz mit csinálni ha a családod kedveli. Ha igaz is hogy a siker érdekében nyalizik hogy saját haszna legyen belőle arra a családodnak kell saját magának rájönnie.


Tudod van amikor valaki segiteni szeretne akkor pont az kerül bajba aki segítene. Hagyd hogy rájöjjenek maguktól és a testvéred is, mert neked ebből semmi jó nem származna csak te kerülnél necces helyzetbe. Van mikor azzal segítesz a családodnak és saját magadnak, ha hagyod hogy ők maguk jöjjenek rá ha valamiben tévedtek vagy valaki beetette őket.


Hidd el ha a családod objektív és nem naív rá fognak jönni nagyon gyorsan. Ha te elkezded mondani akkor dilisnek fognak nézni vagy azt fogják gondolni hogy féltékeny vagy. Így nem segítesz elsősorban magadnak ártasz vele és a családodnak is mikor rájönnek hogy de hülyék voltak hogy nem hittek neked. Maguktól kell rájönniük!

2021. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
75%

"oda-vissza tudtam az anyagot, mégis UV-n sikerült csak átmenjek egy 2-essel. Ő első héten átment 4 nap tanulással, mert megtanulta a korábbi félév kérdéseit és szerencséje volt."

"Ő rosszul írt egy egész választ, de mivel jóban volt azzal a tanárral, aki a beugrókat javította és szóbelin is hozzákerült, 5-össel jött ki. Én emiatt a tárgy miatt csúsztam 2 félévet, pedig sosem úgy mentem a vizsgára, hogy "lesz, ahogy lesz majd"."

hát nekem úgy tűnik hogy irigy vagy rá. te mindent beleadsz, mégse tudsz jól teljesíteni, ő kevés tanulással is jó jegyeket kap. fair, nem fair, ez van, nem mindenki lehet jó képességű.


"Én nem szeretek vezetni, hiába van jogosítványom. Erre hogy ő szívesen megtanít engem közlekedni"

"Az anyámmal közösen sütnek, mert persze azt is nagyon szeret, meg együtt jógáznak"

nemtom nekem ebből az jön le hogy segítőkész és érdeklődő.


"Egy álszent, elkényeztetett lány, mégsem látja ezt senki."

persze mindenki hülye, csak te vagy helikopter. tipikus

2021. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%
Az első bekezdés után le lehet vágni, hogy süt belőled a féltékenység. Nem írom le huszonötödjére, előttem leírták. A hiba benned van.
2021. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!