Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérdezzem meg?

Hogy kérdezzem meg?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm hírtelen meghalt. Családját hogy kérdezzem meg, hogy mi történt? Lánnyal tegnap beszéltem, más okból de nem hozta fel.Tudja hogy tudom, hogy mi történt
2021. febr. 16. 17:43
 1/6 anonim válasza:
97%
Érdemes megkérdezni, mert az érdeklődés az a másik iránti figyelmességet és törődést jelenti. Jelezd hogy nem tolakodás csupán az érte való aggódás miatt kérdezed.
2021. febr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 alletta ***** válasza:
95%
megkérdezném. biztos nem haragudna meg, hogy érdeklődsz. a jól esne a családnak, hogy érdeklődsz, talán nem a legjobb kifejezés, de valójában tényleg jól esne nekik. így tudsz majd részvétet is nyilvánítani feléjük. ha jóban voltatok, esetleg a temetésre is elmehetsz.
2021. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Én nem kérdeznék rá konkrétan hogy mi történt, ez sima kíváncsiskodás, magától a lánya se hozta fel. Részvétet lehet kívánni faggatózás nelkul is, a segítségét stb is fel lehet ajanlani. Engem mar az is kiakasztott amikor rokonom hirtelen rosszul lett es mindenki kivancsiskodott hogy mi történt..megrazo így is , anélkül hogy 100x el kene mesélni, újból átélni.
2021. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akkor a könnyebb felhozni, mikor először találkozol valamelyik családtaggal. "Őszinte részvétem. Mi történt?" Utólag kíváncsiskodásnak hat inkább, de ha nem távoli ismerősök, akkor szerintem nem fognak megharagudni.
2021. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én így szoktam: "Őszinte részvétem. Beteg volt?"

Erre általában vagy azt szokták mondani, hogy igen, ez és ez volt a baja. Vagy pedig azt, hogy nem volt beteg, hanem...és itt pár szóban utalnak rá.

2021. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Részvétet már nyilvánítottam, szóval az az opció nem játszik
2021. febr. 16. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!