Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántalmazzák egyesek az...

Miért bántalmazzák egyesek az idősödő szüleiket?

Figyelt kérdés
Azok a b*ok, akik bántják az idősödő szüleiket, általában milyen okokból teszik: alkohol, drog, pénzének megszerzése, bosszú vagy düh a gyermekkori sérelmekért? Melyik a leggyakoribb ok? Ha mondjuk tényleg azért akar bosszút állni az idősödő szülein, mert azok olyan rossz szülők voltak, hogy tönkretették a fél életét( rendszeresen megverték, indokolatlanul megalázták, túl sokat dolgoztatták minden ok nélkül, vagy szimplán olyan hanyagok voltak, hogy az már röhely stb.) akkor még meg tudom érteni, inkább a zsarnok szüleiden töltsd ki a dühödet, mint hogy majd a saját gyermekeiddel is hasonlóan bánj. Ha hasonló gyermekkorod volt, szerintem szíved joga bosszút állni, ha tényleg szeretnél, nem csak a jót adhatod vissza, hanem a rosszat is( persze csak óvatosan, nehogy az id*a szomszéd feldobjon). Viszont más esetekben elítélendő a dolog. Viszont zárjuk le a kérdést. Melyik szokott a leggyakoribb ok lenni, és hogy álltok hozzá ti?

2021. jan. 15. 09:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Viszont mi van ha ez drága "magát ellátni már nem képes ember" tette egykor tönkre az életed, amikor te még csak gyönge gyermek voltál? Nem jogos a bosszú? A gyermekednek meg megmagyaráznád, hogy nagypapát azért vered, mert ő tönkretette egykor az életed. Viszont te nem bánsz vele így, úgyhogy neki ugyanehhez nem lesz joga. Az ilyen intézetekről pedig inkább ne is beszéljünk, ha elcseszték az életedet az intézetek nem fogják visszacsinálni. Meg hát annak ellenére, hogy vannak, a rendőrség meg a gyámügy általában nem avatkozik bele családi erőszakba "bizonyíték" híján, sokszor hiába jelenti fel az áldozat.
2021. jan. 15. 11:29
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

11

Ha ugyanúgy viselkedsz mint a szüleid te sem vagy különb náluk. Pl bennem is bennem van az ilyen jellegű agresszió ezzel nem lehet mint csinálni, az viszont már csak rajtad múlik, hogy hagyod-e hogy uraljon vagy nem. Én soha nem ütöttem meg a gyerekeim a szüleim se pedig ők is szorultak gondozásra. Mert én nem ilyen példát akarok mutatni a gyerekeimnek.

2021. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mind1, zárjuk le, hála Istennek, az én szüleim nem ilyenek, bár apám elég sok mindent elcseszett. Amikor olyat hallok, hogy valakinek így megkeserítik életét, indulatot vált ki bennem, mindenféle gondolatokat. Valójában nem vagyok agresszív, csak vannak beteg gondolataim. Gondoltam, így név nélkül kiélem itt a dühömet.
2021. jan. 15. 11:50
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

1.: Mert a szülő nem idomítja rendesen a kölykét.

2.: A társadalom egészének hibája is. Pl.: Nézd meg itt, a Gyakorin. Ha valaki leírja, hogy ő gyerek és a szülei rosszul bánnak vele, mert nem kap 500-ért új Ájfost, vagy az apja nem engedi a cigó pasijához, akkor egyből mik a válaszok? "Jelencsed fő felé!" meg a "Kőtözzé el, én is leléptem m6 évesen, osztan 8 éves koromtú dógozok."

2021. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

De nem lehetséges az hogy ha vered a szüleidet akkor a gyereked is verni fog téged. Mert anyunak az anyja fiatalkorában ment a váradi hegyen a szomszédos tüdőszanatóriumba s vitt az öregeknek ( akiket nem látogattak) túrót, tejet, meg ami volt neki, azután is mindenkinek adott s az öregeket tisztelte s mindenkit meghalgatott. Meg akitől megvette a házat annak az volt az utolsó kivánsága mikor haldoklott hogy igyon a nagaültette szölöhe borából s mama anyuékat elküldte a borral az öreg nénihez hogy teljesitse az utolsó kivánságát. S mikor öreg lett vagyis 78 éves, úgy alakúlt hogy egyedűl lakott fennt a hegyen ( anyu s testvérei látogatták de nem volt módjukban magukhoz venni s mama egyáltalán nem is akart senkihez se menni lakni mert mindig úgy mondta hogy nem akar teher lenni) s a szomszédok mindig vittek neki tésztát ( mert nem volt jó az aragázban a ler s nem tudott sütni), ételt, karácsonyra édességet, adtak füvet meg szénát a kecskéjének. Szóval nama visszakaota azt amit adott

Értitek mit akarok ebből kihozni? Nem gondolsz arra hogy a gyerek tudja hogy ütöd a szüleudet s ha megöregszel téged is ütni fog mert azt tanúlja meg hogy az a normális hogy ha valaki megörekszik akkor üssük mig meg nem hal? Mert a gyerek nem tudja te mit szenvedtél a szülöktöl csak azt a példát látja hogy az öregeket ütni, szídni kell s ha megörekszel veled is úgy bánik majd.

2021. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens embernél megszakad ez a “kör”, ahogy fogalmaztál. Nem kell ezt túlreagálni.
2021. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%
Általában az az ok, hogy el akarják venni a szülő pénzét. Akit bántalmaztak nem marad ott, hanem elhúz a szar szülőtől a lehető legmesszebb. A szülőket az esetek legnagyobb részében az alkoholista, drogos söpredék bántja.
2021. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1

Sokkal zavaróbb ékezet nélküli szöveget olvasni.

Ráadásul ékezet nélkül íni max. kényelem kérdése, de a fogalmazás egész más.


Én el nem tudom képzelni, hogy hogyan bánthatják az idős rokonokat. Ha ki nem állhatja, el is mehet, intézetbe is rakathatja, nem kell bántani.

2021. febr. 11. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!