Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert hiszi azt, hogy ez...

Miert hiszi azt, hogy ez pozitiv dolog?

Figyelt kérdés
A nagymamam azzal dicsekszik mindig, hogy o nem eszik szinte semmit. 80 eves es sajnos meg lett az eredmenye annak, hogy magatol se nem iszik, se nem eszik, mert a kiszaradas miatt tobbszor rosszul lett. Hogyan lehetne vele megertetni, hogy enni, inni kell, az a helyes, nem pedig az, ha valaki semmit sem eszik? Napi menuje, hogy reggel megiszik egy kavet, delben egy pohar tejet egy szelet kenyerrel vagy zsomlevel, este pedig egy szelet kenyeret eszik vagy egy kis dinnyet, ha szezonja van eppen. Nap kozben nem iszik mas folyadekot. Mindezeket is csak akkor eszi, ha ele van rakva. Mast nem hajlando enni. Nagyon rossz borben van emiatt. Mit mondjunk neki, hogy megertse, az o erdeke, hogy normalisan egyen? Nagyon aggodunk miatta (velunk lakik, lanyaval, vejevel, unokaival).
2010. aug. 13. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ugy erzi terhetekre van es nem ' dolgozik' meg azert amit megeszik, tehat igyekszik olyan keveset hasznalni a kozosbol, amennyire csak lehetseges. Ezen sehogyan mashogyan nem lehet segiteni, csak elmagyarazni ennek az ellenkezojet. Dolgozott eleget eleteben, egyen annyit amennyi jolesik, egy kicsit tobbet, mert akkor okoz nektek oromet, amugy meg aggodtok erte es a ti eleteteket neheziti vele.

Amugy az en nagymamam igy halt ' ehen'. Annyira legyengult, hogy nem birta a szive es tudogyulladast is kapott. Nagyon nagyon meleg is volt, 45C korul, nem birta a legyengult szervezete. De az en mamamnak nem lehetett beszelni, es korhazba sem engedte magat vitetni.

2010. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tényleg dicsekszik vele, vagy ezt csak úgy írtad? Mert ha dicsekszik vele, akkor pszichológiai okai vannak a dolognak, más esetben viszont sajnos a korral jár az, hogy az étvágy és a szomjúságérzet csökken, holott szükség lenne a tápanyag és folyadékbevitelre. Tegyétek elé többször és lehetőleg tartalmasabb ételeket. Ha nagyon nem megy, akkor vigyétek el orvoshoz, ő fel fog írni felnőtteknek való tápszert, ez nem égő meg nem szégyen, kismamák is szokták inni, akik nem bírnak inni vagy sokat hánynak, szóval ebben nincs semmi, de ez drága és csak orvos írhatja fel, receptre annyira nem durva az ára.
2010. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, dicsekszik vele es azokrol rosszaloan beszel, akik sokat esznek (pl. aput ezert szokta szidni, vagyis csak annyit mond, hogy hogy lehet ennyit enni). En arra gondoltam, hogy o egy olyan korban nott fel, amiben megbecsultek azt, aki keveset evett es, mert sok testvere volt, gondolom, hogy nem volt olyan hu, de sok kaja es o meg ennyi ido multan is ugyanugy el...mindig ilyen volt, de most, hogy idosebb, kiszarad, gondjai vannak ettol az eletmodtol. Biztos, hogy nem gondolja azt, hogy terhunkre van es egyebkent o is dolgozgat a maga modjan meg (mert nem lehet megallitani, megy es csinalja).
2010. aug. 13. 20:50
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent mar rengetegszer mondtuk neki, de nem hallgat senkire, orvoshoz sem hajlando menni.
2010. aug. 13. 20:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha az unokák ezentúl elkezdenének segédkezni a főzésben, és ők maguk vinnék a nagymamának? Mondván, hogy nagyi, nézd, neked csináltam! Arra melyik mama mond nemet?
2010. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az enyém is pont ezt csinálja, hogy nem eszik, utána meg dicsekszik vele. engem idegesít nagyon.
2010. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Úgy látom, nem az én mamám az egyetlen... Pontosan ugyanezt csinálja, csak éppen nem dicsekszik vele, hanem panaszkodik -.-" Unokatesómékkal lakik, és még csak egy asztalhoz sem hajlandó ülni velük. Inni iszik, de az evés...össz-vissz annyit eszik egy nap, hogy 2 szelet kenyeret tejbe áztat. Ételt nem hajlandó elfogadni. Kiborító és aggasztó :S
2010. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fozunk, sutunk rengeteget, de nem fogad el semmit. Gondolom, hogy ok igy szoktak meg, ezert ilyenek? O is azt csinalja, hogy tejbe beaztat 1 szelet kenyeret es van olyan, hogy egesz napra csak az a kaja. Inni sem iszik. Nem tudom, hogy mi lesz igy, mert mar nagyon latszik rajta, hogy igy el. Szerintetek ez miert jo neki, ti ertitek ezt?
2010. aug. 13. 23:02
 9/11 anonim ***** válasza:
idősek közt dolgoztam, sokan csinálják ezt, h nem esznek, de miértet nem tudok mondani. kivétel persze aki azért csinálja mert meg akar halni mielőbb de nálatok azért nem így néz ki a dolog.
2010. aug. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Együtt tudok veled érezni... Lehet, gyerekes, de miért nem mész be a szobájába, amikor ráérsz, odaköltöznél mondjuk egy hétre, és Te még kevesebbet ennél... Az én mamámból kiindulva (ő folyton degeszre akart tömni, mikor ott voltam nyáron, volt, hogy hat-hét kilót is híztam), nem fog neki örülni, és akkor talán el tudnád neki mondani, hogy Te is így érzel, és nagyon szeretitek, és szeretnétek, ha minimum annyit megenne, mint ti...
2010. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!