Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már nem bírom

Mit csináljak? Már nem bírom

Figyelt kérdés

Bocsánat picit hosszú lesz..

Szóval anyummal a kapcsolatom eléggé rossz kb 15éves korom óta (most 20 vagyok,lány) szerintem az egész abból indult,h nem bírta felfogni,h én már nem vagyok gyerek és ,h elkezdődött a bulizós,barátkozós korszakom...

Lett barátom is stb, innen indultak csak be a dolgok...teljesen elhidegültünk egymástól,engem hibáztatott persze...

elkezdett klimaxolni ,mindenért beszólt,ez megy azóta.

Egyszerűen semmilyen kapcsolatban nem vagyunk,ha megpróbálok beszélni vele,mindig vita lesz a vége,még akkor is ha nem szólok egy szót sem.

Folyton a szobámat kritizálja,h milyen kupi van,pedig nincs kupi,csak sok könyvem van kis emlékek amiket nem fogok ki dobni,mert az ő szemét zavarja.

Egyfolytában ordibál,nem tud lenyugodni,ha pl apum megvéd(ami elég ritka mert ő ilyenkor semmit nem mondd) akkor anyum mondja a magáét de egész nap!

Ezt nem lehet bírni,egyszerűen nem bír leállni...és ezáltal kikészíti a körülötte lévőket,de legfőképp engem,mert én hallom stereoba..

Már az idegeim teljesen ki vannak,egy éve kezdtek pánikrohamaim lenni,orvosnál is voltam,ott idegkimerültséget diagnosztizáltak...mondták ,h ne stresszeljek,mondtam nekik,mégis hogyan? anyám folyton stresszel......

és biztos vagyok benne,h nem én okoztam ezt magamnak.

Én egy nagyon nyugodt ember voltam,csak elnyomtam a sok cseszegetéseket és szerintem így jött ki..

20 éves múltam és mai napig,ha reggel jövök haza buliból én vagyok a "legnagyobb szemét" a szemükben..

soha nem keveredtem balhéba,nem lopták el még semmimet.

Mellesleg van egy fiú tesóm,aki mindebből az egész cirkuszból kimarad... tőle semmit sem várnak el, őt semmiért nem cseszik le...

Meg pl ha itthon vagyok próbálok segíteni, elmosogatok stb..nem azt mondom ,h köszönje meg,de ne is mondja azt,h Semmit nem csináltam...meg ,h más gyereke főz meg ilyenek...

Megjegyzem meg szoktam néha én is főzni..volt,h sütit is sütöttem...de már azt sem szívesen csinálom,mert kb az egész megmarad..

Nem tudom most én látom rosszul,hogy valamit rosszul csinál az anyám,meg ez az egész helyzet..

Szóval nem tudom mit tegyek,tudom nem lehet látatlanban tanácsot adni,csak a véleményekre vagyok kiváncsi..

köszönöm..


2010. aug. 13. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Ha jól értem,te vagy a megtestesült tökély,anyádnál nagyobb szemetet meg nem hordott a föld.

Végülis igazad van.Hogy képzeli,hogy nem hason csúszva köszöni meg,hogy néhanap elmosogatsz,hogy kigürizheti a belét érted,hogy hajnalig el tudj járni bulizni,ráadásul még szólni is mer.Fogadjunk,akkora tirpák,hogy nem engedi meg,hogy hetente házibulit rendezz!

Sajnos ilyen mocskos szülőkkel egyvalamit lehet kezdeni:költözz el!

2010. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Szedj fel egy pasit és költözz hozzá.
2010. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ha anyukád ilyen "veszekedős" ideges neki kellene dokihoz mennie. De meg kell próbálnod közeledni feléje.valakinek engedni kell. menj haza hamarabb a buliból, légy aktívabb otthon, kérdezgesd mit segíthetsz és hátha felenged a jég. Jah és talán nem árt ha néha kimondod: Szeretlek! Igen ez a szó nem csak a párkapcsolatokban fontos.
2010. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én nem tudom hogy mennyire voltál zűrös kamasz.de ha csitriként visszabeszéltél neki vagy szemtelen voltál akkor érthető hogy belefáradt.viszont az is valószínű hogy anyukád is eléggé stresszes és ezt sajnos rajtad vezeti le.jól látom?vitatkozni nincs értelme, mert csak teljesen elhidegültök egymástól.valószínű, hogy megérett az idő hogy különköltözz! így lehet hogy anyukáddal ismét közelebb kerültök egymáshoz
2010. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nálam is hasonló a helyzet csak nem enyire a barátnőmmel bánnak igy de őt szerencsére az az apja megvédi.

Beszélj meg mindent a barátoddal vagy egy olyan emberrel aki megért énis beszélek vele ijenekről és azota sokkal nyugodtabb és már nem nagyon érdekli az anya.Nagyon rosz föleg nekem is mert kapok belöle énis de én megnyugtatom beszélj valakivel sokkal jobb lesz.Te nem tehesz rola hogy az anyád nem birja elviselni hogy más lettél vagy nem tom.Valahogy probálj vele beszélni vagy nem tudom.:(

És ez nem természetes dolog hogy ha egy szülő igy viselkedik.Vigyázz nehogy jobban tönkre tegyenek én ettől félek a legjobban hogy valami baja lesz a bnőmnek ha nem megy probálj elköltözni vagy valami ijesmi ismerőshöz például.

Fel a fejjel :)


Üdv:Đ

2010. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Próbálj anyukáddal egy közös kopromisszumba lépni!

elvégre 20 éves vagy és nála6 náluk élsz!

segits neki többször,és ne ugy hogy ő szóljon, magadtól takarits,vagy kérdezd meg miben segithetsz neki!

Ne legyél rosszba anyukáddal,belőle egy van,és hidd el hogyha már nincs melletted akkor fogsz rájönni hogy mennyire is hiányzik!!!:( hiszen egy anyát nem tudsz pótolni!

2010. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj, de az első válaszolónak adok igazat!

Szerintem vissza kellene venned a bulizásból, nem veszed észre, hogy anyukád kihajtja a belét, hogy legyen mit ennetek és neked bulira való! Majd ha szülő leszel megérted, hogy milyen is ez! Főleg, ha ilyen gyereked lesz ,mint te! Dolgozol? Mert ha nem, gondolj bele, hogy mennyit elviszel a háztól? Én 21 vagyok, 13 éves korom óta tudok főzni. Én takarítok és én főzök szinte mindig. Dolgozni járok és tanulni főiskolára. A szüleim észreveszik, hogy jól csinálom amit csinálok és hálásak érte.

Tudom, hogy most utálsz ezért, de próbálj meg kicsit változni...

2010. aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Ha jobban elolvastad volna és meg is értetted volna,rájönnél,h mekkora baromságot írtál!

Pont azt írtam,h nyilván nem megköszönésre vágyom,hanem arra,h ne azt kapjam mindig ,h nem csinálok semmit,annak ellenére,h elég sokat segítek.

A másik meg... dolgozom és saját pénzből járok el néha napján szórakozni és még akkor is a lebaszás...

Azt hiszem te félre értettél valamit abban,amit írtam.

És nem vagyok tökéletes, egy szóval sem mondtam.

2010. aug. 13. 17:12
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, el szeretnék költözni,csak mivel most fogok menni egyetemre,eléggé húzós lenne.

Érzem,h akkor jó lenne a kapcsolatunk..

Még egyszer hangsúlyozom,dolgozom,és abból járok el.

Fodrászhoz nem járok,se kozmetikus,se mozi se semmi!

Néhanapján a barátaimmal vagyok és ennyi,ez lenne a nagy szórakozás? És ez az egy is úgy telik,h lelkiismeret furdalással,h mekkora izé vagyok,h bulizok...közben nem kéne ezt éreznem...

Segítek is meg minden,de ha anyám folyton mondja a magáét így kinek van kedve mellette ugrálni a konyhában ?

Azt hiszem csak a mazochistáknak.

A másik.. jól leba** és akkor bejövök a szobába, magamba vagyok fordulva és akkor elkezdi h én mindig a szobában vok(megjegyzem most is veszekedés után vagyok)

Ki mondanám neki,h szeretem de azt hiszem,h olyan mélyen megutáltatta magát velem,h nem lenne túl könnyű ilyet mondanom,nagyon sajnálom,h idáig fajult a kapcsolatunk..

Köszönöm,h elolvastátok és adtatok tanácsokat, nem tudom mi lesz a továbbiakban..

2010. aug. 13. 17:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre mész,akkor nem próbálsz meg kolis lenni? Még,ha ugyanabban a városban is van a suli, ahol laktok, de biztos másabb lenne, nem?
2010. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!