Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a testvérem?

Miért csinálja ezt a testvérem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a testvérem felköltözött Pestre. Mi faluban élünk Szeged mellett,ő is ott élt.

És mióta Pesten él,azt hiszi,hogy mindenben neki van igaza,oktatja a családod,"rákényszerít" olyan ételekre amiket nem szeretünk.Állandóan azt mondogatja,hogy itt a falusiak,milyen értelmetlenül beszélnek stb.

Nagyon idegesít mindenkit,mert alapjába véve,egy okos ,tanult nő.Még is miért ilyen? Azért, mert ő városi többet tud,okosabb,jobb...?

Ne értsetek fére,én nem olyan vagyok,hogy elítélem a falusiakat,vagy épp a városiakat.Én is éltem városban,de nem voltam ilyen.

32F


2010. aug. 13. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem probálj beszélni vele, és mond el, hogy mi a problémád, ha egy okos, tanult nő, akkor talán megért.
2010. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megpróbálok,úgy is jövőhéten jön haza.
2010. aug. 13. 12:22
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Az az igazság hogy aki felköltözik Pestre mindenki ilyen lesz. azt hiszi most akkor ő elitebb, menőbb hogy ott lakik, lenézi aki nem. Nekem akik osztálytársaim vagy ismeroseim felköltöztek pestre mert oda járnak egyetemre mind ilyenek lettek. Lenéznek minket nem pestieket.
2010. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem igazán kedvelem a pestieket én sem... Én is falusi vagyok és tényleg így van azzokal akkik ott laknak.

Van olyan rokonom nekem is, aki annyi idős mint én de a tyúk udvarba nem mert bejönni... :D

2010. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Sokaktól hallottam már, hogy a 'nagyok' lenézik a vidékieket. A testvéredre pedig akarva-akaratlanul is átragadt ez. Mivel állításod szerint okos és művelt, így ha elmondod neki mi bánt,valószínűleg magához tér. Szembesítsd! Szerintem neki nem tűnik fel, hogy máshogy viselkedik.

Sok sikert!

2010. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Uolsó válaszoló:Köszönöm,megpróbálok vele beszélni,ha haza jön .

2010. aug. 13. 16:18
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Vannak ilyen faluból felkerült emberek, akik tök röhejesek lesznek.
2011. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Én is faluból származom, rám is furcsán néztek, mikor mondtam, hogy hajnal 3-kor lementem gyros-t enni. Aztán nyugodtan elmondtam, hogy ők is tudják, hogy a faluban is voltam éjjel éhes, tudtam tejbegrízt csinálni vagy akármit. Az, hogy hajnal 3-kor elmegyek enni, mert itt nyitva van, nem azt jelenti, hogy én felvágok előttük, csak van ez a lehetőség, és élek vele, ha olyan a kedvem.

Csak beszélgetni kell, és lassan megértik, hogy pl. a városi áruválaszték nagysága, a buszok menetrendje, a nyitva tartási idő nem rajtam múlik.

Ne érts félre, mert én ebben a te pártodon állok. És szerintem - sajnos - itt nem a tanultság számít, hanem az intelligencia, ami kicsit más lapra tartozik.

2011. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én pesti vagyok és nem nézem le a falusiakat.:)
2011. jan. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-30 23:38


Nem akarom itt osztani az észt de szerintem tapasztalataim lapján ez azért van mert inkább csak azok lesznek ilyenek mint a Kérdező testvére akik pl.tudom is én honnan mennek fel Pestre. Van pár ismerősöm akik eleve ott születtek ők nem ilyenek. Kérdező te pedig mindenféle képen beszélj a nővéreddel.

2011. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!