Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hagyhatnám figyelmen...

Hogyan hagyhatnám figyelmen kívül az ilyen megjegyzéseit?

Figyelt kérdés

Nagymamám állandóan azt hajtogassa, hogy sose lesz belőle semmi, és ez engem nagyon rosszul érint. :( Egy éve kezdte el ezt mondani, de még azóta se sikerült figyelmen kívül hagynom, mindig rosszul esik. És nem is tudom igazán, hogy igaza van-e. A probléma az, hogy ő azt várja el tőlem, hogy főzzek, mossak, takarítsak, én meg nem csinálom. De arról tudomást sem vesz, hogy a suliban első tanuló vagyok, nyáron pedig anyumnak napi hat órát segíttek az üzletünkbe árulni, ha jön valami új árú elrakom, a könnyebb papírmunkát elvégzem helyette. Persze a szobámat kitakarítom, meg ha anyum valamire megkér, akkor megcsinálom. Ez tényleg kevés? 14 évesen már mást is kellene csináljak? Neki van igaza, és én vagyok a lusta?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 12. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Fenét van igaza, csak abban a világban, amikor még ő volt 14 éves nagyon kevés nő tanult tovább, főként otthon maradtak segíteni, dédimamám mesélte és igaz is, mert szinte egy vele egykorú diplomást sem ismerek, sőt nagymamám korabelit sem nagyon. Ő azt hiszi az az érték, ha a házimunkát megcsinálod, mert ő ezt a nevelést kapta. Nem ellened irányulnak a megjegyzései, egyszerűen más a meglátása, ne vedd magadra. 21/N
2010. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza! Csak akkor még más volt a világ... :)
2010. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak a generációnak iszonyat gáz a felfogása. Csakhogy nem tehet róla. Az ő idejében még szolgának, háztartási cselédnek nevelték a nőket, akik semmi másra nem jók. Inkább sajnáld szegényt, hogy ennyire korlátolt értékrendet vertek belé (mert azt a generációt még brutálisan, agresszívan nevelték, nem csoda hogy nem is mertek többek lenni, mint amire "szánták" őket).
2010. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mondd neki azt: "sajnálom mami, hogy a te korodban a nő csak egy ingyen csicska volt és szexgép".

Én nem akarok semmitérő csicska lenni és szereték dolgozni menni, pénzt keresni.


Kit érdekel, hogy a mama mit gondol? Szerintem rohadtul irigy rád, mert te nem háztartási kellék leszel, hanem ember.

2010. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele,enged el a füled mellett!El kell fogadnia,hogy már nem olyan világ van,mikor ő volt 14 éves.Ezt meséld el neki.Ha meg nem figyel rád,akkor beszélj anyukáddal,hogy magyarázz el ő is!
2010. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy nem lehet reálisan összehasonlítani a különböző generációk értékrendjeit. Más idők járnak, a társadalom által mindig más és más dolgok az elfogadottak. Voltak például olyan korszakok, amikor a fiúkat katonának nevelték, és csak azt a célt szolgálták, hogy védjék a hazát... Vagy ha csak a világháborúkat nézzük, egyáltalán nem helyénvaló összehasonlításokat tenni a múlttal és jelennel... Szóval ez a "bezzeg az én időmben" kezdető monológ szerintem hülyeség. Ettől függetlenül persze tisztelni kell őket, hiszen teljesítik az elvárt dolgokat, mert ők valóban más nevelést kaptak... Érdemes ilyenkor előre is gondolkozni, és a jövőbe látni: bizonyára te is felhánytorgatsz majd az unokáidnak ezt-azt, hiszen teljesen más élet lesz akkor (gondolj csak bele, mi lehet vajon fél évszázad múlva!).

Tehát az ilyeneket végig kell hallgatni, mert hát mondják, és mondják; de ha úgy érzed, hogy teljesíted az elvárt szintet, és márpedig a leírásod alapján ez így van, akkor szerintem ne érezz bűntudatot.

2010. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!