Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hagyhatnám abba a...

Hogyan hagyhatnám abba a szoptatást?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam és szeretnénk tesót,de csak 2szer volt menzim.Arra gondoltam,ha abbahagyom a szoptatást akkor helyre áll a menzim és így könnyebben esnék teherbe.De úgy sajnálom elválasztani a kisfiam.Mit tegyek??Reggel,este és éjel kb 2szer szopizik még.
2010. ápr. 20. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Én nem választanám el,(anno nem választottam el)
2010. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha 1 éves akor ugyis nem soká elválasztja magát.
2010. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelni kell, hogy ez mennyire jelentene neki törést. Ha igen, akkor egyet értek az előző válaszolóval. Lehet, hogy fél év múlva gond nélkül elválasztja magát.

Az enyém 19.5 hónaposan azt mondta, hogy nem kér többet, és nem is kért. Ugyanígy voltunk egy éves korától, hogy reggel este kért csak. Igaz, nekem volt ciklusom, és terhes is voltam már ekkor...


Ha meg az elválasztás mellett döntesz, akkor próbáld olyan gyengéden, ahogy csak lehet. Sokat bújjatok össze. Először azt hagyd el a kettőből, amelyik kevésbé fontos neki, és próbáld valamilyen közös rituáléval "kiváltani", pl meseolvasás, vagy kakaóivás, vagy ami bejön...


Minden jót és mihamarabbi babásodást!

2010. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Én elválasztanám a kicsit, abból az okból, hogy nekem a vetélésem egyik lehetséges okaként a szoptatást nevezte meg az orvosom.
2010. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 20. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!

én ugyan ebben a cipőben vagyok!a lányom 11 hónapos és még 5-6x szopik 1 nap.mi is úgy szeretnénk hogy mire lejár a gyed már terhes legyek és akkor ugye táppénz és újra gyed,így itthon tudnék lenni egybe a 2 gyerekkel és nem kéne beadnom a bölcsibe se.nekem még nem jött meg egyszer sem a szülés óta!én is nagyon vágyom még egy picire de sajnálom a lányom is mert nagyon cici függő,mindig rajta lóg:a kádba,tv-zés közben,kaja előtt és után,na meg az alvásoknál.remélem egyszercsak magától leszokik és még benne leszünk az időben.drukkolok neked!

2010. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én annak idején végig szoptattam a terhességemet, és szülés előtt egy héttel hagyta abba a lányom a szopizást semmi probléma nem volt, egyedül az volt, hogy már éjszaka nagyon féltettem a hasamat, és az éjszakai szopikról leszoktunk: megbeszéltem vele, hogy éjszaka már fáj a cicinek, ezt ő el is fogadta, már majdnem két éves volt. Most sem fogom elválasztani, igaz most nekem is fura kicsit a menzeszem, mert nem is jött meg néha, nomeg 30-32 napokra jön meg, de a mostani hónapban reménykedek, hogy összejött még egy kistesó. :-) Esetleg homeopátiás bogyók segíthetnek, nekem is először az rendezte össze a menzimet.
2010. ápr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
9.37esnek:Neked van menzid?Nekem ez a legfőbb bajom a szoptatással,hogy nincs menzim.Amúgy én is nagyon sajnálom a pici fiamat,de terhes szeretnék lenni,amire lejár a gyed...Most éjjel próbáltam,hogy nem adok neki cicit,de úgy sírt,hogy másképp nem tudtam megnyugtatni.Tényleg nem tudom mit tegyek....
2010. ápr. 22. 10:16
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!

9:37-es vagyok!nekem sincs!egyáltalán!abszolút megértelek!én is csak a cicivel tudom meg vígasztalni és elaltatni is!ha akarsz beszélgetni róla nyugodtan írj privit!:)

2010. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!