Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ivásról, vagy ne is küzködjek vele?

Figyelt kérdés

A nagybátyám 59 éves, és már 20 éves kora óta alkoholista. De mindig csak fizetéskor kezd el inni, kB 28-8-ig nem részeg, olyankor mindig áthív engem, játszunk a gépen, foci meccset nézünk, stb. De amikor részeg, akkor nem nagyon szeretek átmenni, nem bánt, nem agresszív, csak ilyen furcsa a kisugárzása,néha elkezd bőgni, 10 percenként megy le a kocsmába, éjszaka is ott van, hiába mondom neki, hogy ne menjen, mégis megy. KB 10 éve kilyukadt a gyomra, ha nem hívok menrőt, akkor már nem lenne itt. Akkor megígérte, hogy abbahagyja, de ugyanúgy csinálja. Ráadásul eladogassa a cuccait is. Nekem kell felhuzni a 10-emeltere.


Én nekem már semmi ötletem sincs.


Nektek?


17/L


2020. dec. 15. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Add fel, nem lesz változás!

Önmagad védelmében megteheted, hogy megmondod neki, hogyha ittas, akkor nem mész át, vagy azonnal eljössz!

Ennyit tudsz tenni!

2020. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi idősen már nem lesz változás!
2020. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de hát ezt nem lehet kiszámítani. Amikor átmegyek, józan, aztán mondja, hogy leszalad a boltba, aztán már úgy jön vissza.
2020. dec. 15. 19:54
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

Ne húzd fel sehova!

Nem kell felhúznod!!

Nincs lift egy tízemeletesben amúgy?...

2020. dec. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Volt, csak elromlott...
2020. dec. 15. 19:56
 6/18 A kérdező kommentje:
De egyébként szombatra is áthívott, de nem tudom, hogy át emnjek-e, most kapott fizetést, nem rég.
2020. dec. 15. 20:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szakítottam meg kapcsolatot emiatt számomra kedves emberekkel.

Neked kell tudnod, hogy derogál-e neked, kínos-e neked.

2020. dec. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
dolgozni is jár nem? oda csak józanul mehet. ha kocsival megy akkor se lehet részeg de munkahelyen kizárt. amúgy közmunkás? nézd ha elég keveset keres kajára kell költse és nem marad piára.
2020. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Dolgozik, de azt nem tudom, hogy oda józanul megy-e.viszont már 6-szor kirugták.
2020. dec. 15. 20:20
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Bizonyára kedveled, és ezért szíven viseled a sorsát. De add fel. A változásra való igénynek belülről kell jönnie. Nem a Te felelősséged, és nem kell lelkiismeret-furdalást érezned, ha nem küzdesz tovább.
2020. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!