Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem akar...

Mit tegyek, ha nem akar velünk költözni?

Figyelt kérdés
Hollandiába akarunk költözni, mert többet keresnénk, több lehetőségünk lenne jobban élni, de a lányom nem hajlandó velünk jönni. 16 éves, terhes, itthon van a párja. Az iskolát nem akarja abbahagyni, itthon akarja folytatni. Van még két öccse, ők 9-9 évesek, ők sem nagyon akarnak jönni. Mit tehetnék, hogy velünk jöjjön? Szerintetek jogos, hogy erre "kényszerítem"?
2010. aug. 12. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem már eleve az is gáz, hogy 16 évesen terhes.

Mivel kiskorú, ha ti kimentek,nekik is ki kell..

2010. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz. A picikek meglehet halgatni de ha ti kimentek hát ők is mennek és pont.

A várandós lányod még kiskorú de mivel a picit ti nem választhatjátok el az apjától ez elég nehéz. Egyedűl minden esetre ne hagyd ithon, mert magukról nemtudna gondoskodni. A sulit se tudná befejezni gyerek melett csak max halasztani vagy estin. De megélni? Talán ha a fiú családja befogadná. A fiú elismerte a gyereket? Apaságinyilatkozat? A szülei mitszólnának hozzá? Vagy ti halasztanátok pár évet legalább amíg a sulit befejezi?

2010. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem örülj neki, hogy a gyerek apja nem hagyta faképnél terhesen. Ha a srác vállaja a gyereket, nagyon rossz ötlet lenne elszakítani őket, és ezt nem kompenzálja sem Hollandia, sem a pénz. Én meggyűlölnélek egy ilyenért, és az első lehetséges alkalommal hazaszöknék.

Majd ha a pasival vége, önként utánatok megy. Addig próbáljátok megoldani valahogy, hogy legyen hol laknia itthon, rokonoknál, a pasiéknál. Ha meg nem mennek szét, örülj neki, ha már így alakult, hogy 16 évesen baba van. A 9 éveseket viheted.

2010. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kim88 válasza:
53%

Hadd gratuláljak első körben!

Ha nem akar költözni veletek, maradjon itthon nagyszülőkkel v a gyerek apjával.

2010. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát a gyerek apja is 16 éves. a szülei nem igazán kedvelik a lányomat.én probáltam neki megmagyarázni h korai nagyon a gyerek és h nagyon nehéz lesz neki és csak rám számithat igazán,apjától elváltam ott most született picibaba, le se szarja a lányát,anyáméknál lenne helye csak mindenbe beleszolnak,kötekednek.de az ördögbe is 36 évesen lehetne lehetőségem normálisan szép helyen szépen élni és a lányom miatt, az ő felelőtlensége miatt mondjak le mindenről.akár hogyan is döntök mindenképpen csak szenvedni fogok, ha nem lesz velem azért ha elmegy a lehetőség akkor meg azért hogy a két kicsinek nemtudok normális életet teremteni.sokan azt mondják hogy gyerek még és nem szolhatna bele hogy hol éljünk, eddig 3 lehetőséget szalasztottam el miatta,az ö hozzáállása miatt, a barátok, suliba hogyan megy, meg hasonlo dolgok miatt. van még pár honapom hogy döntsek hogyan tegyek. csak jolenne ha időben dülőre jutnánk.
2010. aug. 12. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért az szép, ha valaki 16 évesen apa lesz..fúj

Hát kedves anyuka, tényleg nagyon nehéz a helyzeted, de én azt mondanám, hogy menj...

A 9 éveseket vidd magaddal mindenképpen.Van ott elég bébiszitter, vagy ismerősöd(?) aki vigyáz rá. Hamar belezokhatnak az új környezetbe, kirándulásként is felfoghatják.

A 16 éves meg menjen szépen a nagyszüleihez, majd ott megtanulja mi a rendszer.Nem kellett volna ilyen felelőtlennek lennie/lenniük.Ezzel is Te szívod meg a legjobban.Tény, hogy hiányozna a lány, de akkor meg utánadmehet, nem? Ha az apjához nem akar.

Mondjuk én beszélek, akinek nincs gyereke, és nem tudja magát teljesen beleélni a helyzetedbe...Ezért bocsi.


17/L vagyok

2010. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az apja nem akarja elvállalni mert neki az új élete a legfontosabb.
2010. aug. 12. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt mondd el a lányodnak. Ha elég érett beláthatja hogy neki is kell áldozatot hozni érted főleg ezek után. Mindig minden nem lehet úgy ahogy ő akarja. Köszönheti hogy segítesz neki, hogy megtarthatja. Valamit ő nis adjon bele. Én kimennék ha jön, ha nem.
2010. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis ráférne a lányodra,hogy a nagyszülők mindenbe beleszóljanak.

Menj ki a kicsikkel,a lányod maradjon.

2010. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!