Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 évesen ha még képtelen arra...

6 évesen ha még képtelen arra hogy. (lentebb)?

Figyelt kérdés
megtanulja egy fél óra után,rajzzal szemléltetve is hogy reggel reggelizünk, délben ebédelünk este meg vacsorázunk. Sőt azt sem képes felfogni hogy este sötét van, reggel meg felkel a nap, és a többit és a többit. Kérdezem tőle hogy " reggel reggelizünk este meg vacsoráunk... mit csinálunk akkor este?" erre még azt mondja hogy reggelizünk és még egy fél óra után is káosz és nem érti. Most kéne iskolába mennie, de ennyit sem tud, követelmény hogy a napszakokat tudja, abba már bele sem bonyolódok hogy tegnap ma és holnap...
2010. aug. 11. 18:39
1 2 3
 11/21 margoz ***** válasza:
100%
Szerintem tudja,hiszen az ovoda akkor már jelezte volna ha valami probléma lenne.Talán csak te görcsölsz nagyon,ő meg érzi hogy ellenörzöd,és csak ha össze visza kérdezed ettöl ő bizonytalaná válik,és bele zavarodik.Kérd meg hogy meséljen neked egy mesét,vagy történetet és rá fogsz jönni hogy igen is tudja,de ne zavard bele a reggel-seste kérdésekkel.Ne izgulj, a gyerekek az iskolában,ugy mint az oviban ha együtt kell feladatot meg oldani nagyon is ügyesek,ha ki mutatod a félelmedet az iskolával szemben a gyerek érezni fogja és kialakitasz nála egy gátlást,Ezt akarod?mond neki nem baj ha nem tud valamit,az iskola arra való hogy megtanulja.Három fiam tapasztalatai alapján irom,
2010. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az abaj h nem tud mesét mondani, nem lehet vele könyveket olvasni, nézegetni csak a képeket átlapozza és annyit. Tudom hoyg egy eseményképről kellene mesélni 7-8 mondatot úgy hogy közben persze előtte felépitik a tanitóval (ki, hogy hivják, mit csinálnak) és a végén ezek segitségével mondani ennyi mondatot, de addig sem jutok el vele hogy rákérdezzek mit látsz vagy kik azok, vagy mit csinának mert utána ott is hagy ezekkel a dolgokkal. Egy mondatot is csak hibásan tud elmondani és ha egy vagy kettő követi az már összefüggéstelen is lesz az előzőleg elkezdettel.
2010. aug. 11. 19:17
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy hiperaktív.
2010. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 margoz ***** válasza:
87%
Akkor sincs semmi baj.kérj 1év halasztást,lehet még nagyon gyerekes,hadd játszon még egy évig az oviba.Idő elött az iskolába kényszeriteni,ha még nem elég érett,nem szabad,Hadd legyen még gyerek,nem kell ebböl olyan nagy dolgot csinálni,vannak későn érö gyerekek,mond neki jobb ha még ovis marad,de nem azért mert nem tudja hogy reggel-este különbséget,hanem szeretnéd ha még sokat játszhatna,hisz utánna még évekig ugyis csak tanulni fog.
2010. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%

Szia, en magyar szulok amerikaban szuletett es felnevelt gyereke vagyok:) Es a batyam meg mo-n szuletett, esa ott is tanult meg beszelni, kb 6 volt mikor kikoltoztek, es teljesen osszezavarta, hogy angolul kellett beszelnie, se angolul se magyarul nem beszelt jol; kinotte, de meg most is vannak hibai, es rossz a helyesirasa. En itt szulettem, az angol es a magyar is anyanyelvem, mindkettot tobbnyire helyesen beszelem, es a helyesirasom is jo, soha semmilyen problemam nem volt egyik nyelvvel sem. (bar a magyar kicsit nehezebben megy, es van egy kis akcentusom magyarul - pl ez a batyamnak nincs)

Szoval szerintem lehet, hogy a ket nyelvu kornyezet kever be neki

2010. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

igen a kétnyelvű gyerekek később érnek, később kezdenek bezsélni stb.

viszont egy gyerek 6 nyelvet is el tud különíteni .

2010. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

semmiképpen nem akarlak megbántani, de nekem nagyon autizmus szagú a dolog. első körben ezt kéne kivizsgálni.

ismerek egy autista kisfiút, és ahogy olvastam, amiket írtál, olyan volt mintha róla írnál.

2010. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet a kétnyelvűségre fogni. Lányom 2 éves, francia-magyar és ezek szerint előrébb is tart mint ez a picur. A könyvet nem csak lapozgatja, hanem azt is mondja mit lát.

Mindenképp vidd orvoshoz, ez biztosan nem normális. Azt mondják a kétnyelvű gyerekek később kezdenek beszélni, de azt arra értik, hogy 3-4 évesen. Nem 6.

2010. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

10:56-tal egyetértek!


Az ikreim (koraszülöttek) erre már 3 éves korukban képesek voltak. Nem megbántani akarlak, de nem kell mindent a nyelvre fogni.

2010. aug. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hm.Akkor ezek szerint én autista vagyok, mert gyerekkoromba én se tudtam ezeket felfogni.Mármint nem azokat amiket a Kérdező felsorolt, nekem mást tanítottak és azokat nem értettem magam...Én sem beszéltem túl sokat.

Mostanra az lett belőlem, hogy gátlásos vagyok és nem merek az új emberek felé nyitni. De szerintem ez annyira nem autizmus. D e szerintem ne úgy csinált mint az én szüleim... Vidd el kivizsgálásra, lehet tényleg van valami baja, ha nem is autista akkor is jobb ha tudod.

18/L

2010. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!