Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családod összes tagjával...

Ha a családod összes tagjával hatalmas a szakadék köztetek, testvéred nincs, barátaid a mentális problémák es a balsors miatt nincsenek, akkor mégis kihez fordulhat az ember?

Figyelt kérdés

Szinte semmilyen közös hang nincs egyik csaladtagommal sem. En vagyok a rossz, ha nem látogatom meg az egyik depressziós rokonomat, majd miután meghallgattam a panaszkodását es láttam sírni, en is sírógörccsel jövök haza. Az egyik szülőm mentális beteg, tőle örököltem en is, borzalmas ember, gyűlölöm. A másiknak sokkal fontosabb a kapcsolata, mint en.

Abszolút senki nem ert meg a családból, viszont barátaim sincsenek több okból. Egyedül nőttem fel, testvér nélkül, ez is rányomta a bélyeget az életemre. Mit lehet ilyenkor csinálni? Szerintem semmit.


2020. nov. 29. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Hobby?
2020. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Én csak azt szoktam erre mondani, hogy a csaladodat nem válogathatod meg, de a barátaidat igen. Tegyél róla, hogy legyenek barátaid, de ne ilyen negatív eletkeppel kezdj barátkozni, kert így elmenekül eloled mindenki (érthetoen).
2020. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Találni kell egy párt, aki megértő, vagy valamilyen szinten hasonlókat élt át, így tudja mi a helyzet. Azt nem tudom, most egyedül élsz e? Mert szerintem sokszor jobb egyedül lenni, mint ha ilyen emberek közt kellene folyamatosan lenned. És minél előbb hagyni is kellene őket, mert így mindig ezen a szinten maradsz. Egyébként tényleg új hobbikat kellene keresni, ahol új embereket tudsz megismerni, olyan közegben ahol te is jól érzed magad.
2020. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Üdv a klubban.
2020. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hiába válogatnád meg a barátaidat ha nem tudsz szerezni egyet sem.
2020. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 2# és a 3#.
2020. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szívemből írtad le
2020. nov. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A hobbikat sem jo egyedül csinálni. Túl sokat voltam mar egyedül. Kapcsolat kizárva, nyilván. Ahhoz túl beteg vagyok.

Az anyámmal elek, egyedül nem is tudnék... a gondolattól is rosszul vagyok. Érzelmileg úgy kötődöm hozza, mint egy ovis, de közben meg nagyon nagyon mások vagyunk. Meg neki van kapcsolata...

Marad az öngyilkosság tervezés

2020. nov. 30. 21:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ugye nem lettél idő közben öngyilkos?
2021. jan. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kérdés régi, azért még lenne egy javaslatom. Próbálj meg másokon segiteni. Kerdezd meg az önkormányzat illetékesét, hogy keresnek-e önkénteseket pl. időseknek, mozgásukban korlátozottaknak bevásárolni, kisebb munkákat elvegezni (persze a járvánnyal kapcsolatos előírásokat betartva).

Amíg tudsz másokon segíteni, nem vagy elveszett. Ha látnád, hogy mások is mennyi problémával küszködnek, talán a saját életedet is átértékelnéd.

2021. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!