Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsiságból érdekel, hogy más mit gondol arról, hogy 35 éves, többgyermekes anya, otthon nem főz, alig tartózkodik otthon. A nagymama viszi minden nap az ebédet az öttagú családnak. Nem szegények, jól élnek. Sajnálom a nagyijukat, nem fiatal, de nem is idős annyira, de nehezebben jár, fáradékony már. Az egész pereputty nap mint nap őrá szorul, még a másik testvér is, akinek szintén van családja. Van, hogy nekem panaszkodik, hogy annyira fáradt miután elvégez otthon minden nap, van, hogy délután öt óra is elmúlik. Én persze nem szólok bele, ez csakis rájuk tartozik.

De nekem ez felfoghatatlen, hogy valaki így kihasználja a saját szülőjét. Mi a véleményetek?


2010. aug. 11. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ennek válás lesz a vége, mert nálunk is detto ez volt, csak hozzánk nem járt be senki...
2010. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Egyet értek Veled...

Ha idős a szülő, akkor pont, hogy a fiatalabb gyerekének kellene figyelni rá és gondoskodni róla amennyire igényli.

Szegény nagymamát is megértem, mert nem akar magányos lenni és gondolom szereti az unokáit, ezért képes minden nap erre az áldozatra. Pont fordítva kellene.

Nagyon nagy pofátlanság a gyerekeitől, kíváncsi leszek, ha ők megöregszenek akkor ők is hajlandóak lesznek-e ilyenre. De a választ már most tudom: nem.

2010. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

azt, hogy szánalmas és nekem is van ilyen ismerősöm.

Mondjuk ő otthon tartózkodik a feleségével, a gyerekével, és az anyja főz, most takarít rájuk. Együtt élnek 4en. A pasi 40 éves, dolgozik, de nem erőlteti meg túlságosan magát. A rezsit az anyja fizeti, ők meg csak ott éldegélnek... szánalmasnak tartom az ilyet.

2010. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ez az ő dolga. Lehet, hogy neked előadja, milyen fáradt (mennyi idős? 55?), de vérig lenne sértve, ha nem vennék igénybe a segitségét. Feleslegesnek érezné magát és nem tűrné el. Nem tudhatod, mivel nem látsz bele, csak azt tudod, amit ő mond neked és olyan jólesik panaszkodni egy kivülállónak akkor is, ha semmi bajuk, csak olyan jó, ha felnéznek rám, hős vagyok mások szemében...

Ha olyan fáradt lenne, akkor annyit kellene mondania, hogy "nem" és kész. senki nem kötelezi őt erre.



Mellesleg én 37 éves, 3 kicsi gyerekes anyuka vagyok, otthon nem főzök. A nagyszülők SEMMIT nem segitenek, de pénzünk van, a kaját hozatom, a ház körüli munkát megcsinálom magam. A nagyszülők meg totálisan semmit nem segitenek, élik a kis nyugdijas életüket szépen, néha beugranak látogatóba 15 percre.

anyám mindenkinek előadja a hattyú halálát, mindenki azt hiszi, szuper nagyi, sejtelmük sincs róla, hogy me nnyire fogalma sincs az unokái életéről. Akinek elmondok esetleg ezügyben 1-2 tényt, leesik az álla...


Szóval hogy te mit látsz kivülről és mi van ott valójában, az két külön dolog, hidd el.

2010. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon szomorú,hogy vannak ilyen emberek,akik ilyen szinten kihasználják az idősödő anyjukat, nemhogy inkább levennének minél több terhet a válláról...

sajnos én is ismerek hasonlót...

ott a nő a férjével és a gyerekével él, szülei pedig nem messze tőlük. Az anyja dolgozik napi 8 órát a gyárban, aztán otthon meg süt főz és viszi a lányának át a kaját napi szinten, holott az meg otthon van egész nap már évek óta (teherbe esés után kiírta az orvos,mert előtte már volt vetélése, most otthon van a kicsivel és várják a második babát). Tehát a nő ráérne főzni,de nem, az anyja csinálja meló után...hát én csak pislogok.

2010. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Őrült egy helyzet, hogy egy felnőtt nő több gyerekes nő nem képes a saját családjára főzni, azt ellátni. Ha olyan jól megy anyagilag, akkor meg fizessen be egy étterembe és így meg van oldva a kaja ügy, onnan is el lehet hozni az ebédet. De így kihasználni szerencsétlen anyját... ez felháborító, milyen nő lehet ez? Ezt sosem várnám el, sőt! Személy szerint nem engedném, hogy ennyi terhet vállaljon az Anyum, hogy minden nap 5-6 embert élelmezzen, csak mert én lusta vagyok gondoskodni arról, hogy legyen mit ennie a saját családomnak. Nonszensz komolyan.
2010. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A csaj eléldegél így míg a nagyi lefárad de itt más baj is van. Mert azok a gyerekek egyszer felnőnek s ők se tudnak majd főzni, ellátni magukat vagy akár támaszkodni ez ügyben az anyjukra, hogy na anyu hogyan csináljuk a befőzést vagy a krumplistésztát?
2010. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy a nagymama ajánlotta fel a segítségét, kifelé azonban panaszkodik.. Sajnos sok ilyen van.. Nem kell egyből ítélni, ha csak egy álláspontot ismersz..
2010. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak a nagymama mártírkodik.
2010. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az más dolog amikor valaki meghív egyszer egyszer egy ebédre, de hogy minden nap más főztjét egyem és adjam a családomnak..

Szerintem inkább neki kellene segítenie az anyukájának. 60 feletti már a nagyi.

Annyira sajnálom a nagyit. Egyébként végtelenül kedves hölgy, sokat szoktunk beszélgetni.

A kicsi is mindig a nagyinál van. Ha itthon van a kicsi anyja is, akkor is ordít, hogy ő a mamához akar menni. Anyuka is említette már, hogy azt mondta a kicsi neki, hogy nem szereti, mert ő a mamát szereti. Úgy öltözködik sokszor, mint egy utcalány, csavarog..

Az ura dolgozik, ő keresei a kenyérre valót.

2010. aug. 11. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!