Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Nincsenek igaz barátaim, csak olyanok, akikre néha számíthatok. A családom nem is sejti, hogy mennyire ki vagyok készülve. Nincs konkrét ok, tulajdonképpen magányos vagyok, mindig az jár a fejemben, hogy nagyon félek a hirtelen haláltól, nem látom a kiutat ebből a dologból. Fél éve semminek nem tudok örülni, kívülről úgy tűnik, rendben van velem minden, de igazából már ahhoz sincs erőm, hogy elsírjam magam. Régebben is volt ilyen, de sajnos ez a dolog már egy ideje odáig fajult, hogy pánikrohamaim vannak és folyton remegek. A családommal erről már beszéltem, főleg anyuval, de nem akar elvinni pszichológushoz, azt mondja, majd elmúlik. Csak hogy ahhoz sincs kedvem reggelente, hogy felkeljek. Ha kérdezik, hogy mi a baj, nem tudok semmit mondani, mert ez nem szerelmi bánat, meg egyebek, hanem az egész élettől rettegek és nem merek emberek közé menni. Akárkire ránézek, mindig csak a gonoszságot látom, a rosszindulatot. Rászoktam a cigire, de anyu ezt sem tudja, csak hogy néha elszívok egyet-egyet. Ezenkívül azt sem tudja, hogy egyik barátnőmmel füveztem. Nem akarom őt átvágni, de sodródom az árral. Ha olyan helyen vagyok, az alkoholt is egyre jobban előnybe részesítem. Undorodom magamtól és főleg attól, hogy tehetetlennek érzem magam. Mintha egy szürke köd ülte volna meg az agyamat, nem tudok reálisan gondolkodni, mindenhol csak csalódásokba ütközöm, elvárják, hogy nőjek fel, de én még nem tudok. Nem vagyok a családomra kibukva, ők nagyon rendesek velem. De én nem tudok túllépni ezen, folyton remegek, rosszul vagyok, fáradtnak érzem magam. Szeretnék olyan lenni, mint amilyen voltam, de nem megy. Látszik rajtam, hogy kész vagyok, ráadásul úgy nézek ki, mint aki drogozik. Ezt még a tanáraim is észrevették. Milyen lépéseket kéne tennem ahhoz, hogy jobb legyen? Nem akarok öngyilkos lenni vagy ilyesmi, ilyenen nem jár az eszem. De nem tudatosan néha ijesztő dolgokra gondolok. Azért írtam ide, mert remélem, itt kapok értelmes válaszokat.

16L


2010. aug. 11. 00:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az anyám azért sem akar elvinni pszichológushoz, mert gáznak tartaná, hogy az ő gyereke szorul rá. Szerinte hülyeség az egész, de ha vele kezdek el erről beszélni, azt mondja, ne legyek ilyen pesszimista és próbál lelket önteni belém, de nem sikerül. Barátaimmal meg erről nem beszélek, mert ők elvannak, én meg nem akarok panaszkodni nekik.
2010. aug. 11. 00:22
 2/17 anonim ***** válasza:
én mindíg úgy vagyok,hogy állandóan az van a fejembe,hogy minek kelek fel,ha egyszer ugyis meghalok,mi van ha pont ma?
2010. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Csak ne kezdj el drogozni. Sajnos az ilyen lányokból lesznek a drogosok, akik fiúval-lánnyal összefekszenek bulikban és folyton tüsszögnek a kokaintól. Ezt előzd meg, könyörgöm. A pánikrohamok súlyosak, az egészséged is tönkremehet ebbe. Én ezt már nem mondanám tipikus kamaszkori lehangoltságnak.
2010. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha van iskolapszichológus (nálunk volt), akkor óraközi szünetekben bemehetsz hozzá. De ha elengednek otthonról néhány órára kérdezés nélkül, akkor elmehetsz pszichológushoz úgy is, nem kell hozzá feltétlenül szülő is.

A legjobbakat kívánom :) 22L

2010. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos én minden cselekvésemnél arra gondolok, hogy ezt most minek, ha úgyis meghalok. Ezért szoktam le az evésről is, 1 hónap alatt fogytam 5 kilót.
2010. aug. 11. 00:30
 6/17 anonim ***** válasza:

1.vagyok

régen nem gondoltam a halálra,sőőt szinte semennyire.Mostmeg minden reggel úgy kelek,hogy na...:S

2010. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én is. Ez akadályoz mindenben. Régen valami nagyon távoli dolognak tűnt, most meg folyton ez lebeg a szemem előtt.
2010. aug. 11. 00:36
 8/17 anonim ***** válasza:
egyedül is elmehetsz pszichológushoz...amúgy meg új sport, új hobbi és rögtön van lehetőséged barátkozni
2010. aug. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem depressziós vagy,esetleg pánikbeteg. Az én anyukám 10éve depressziós és már soha nem lesz egészséges. Látom hogyan épül le napról napra,már nem is tud és nem is akar meggyógyulni,lemondott saját magáról. Benned becsülendö hogy szeretnél kikerülni ebböl az állapotból. Kár hogy anyukád igy fogja fel,hogy nem szorulsz orvosi segitségre. Engem ha a gyerekem arra kérne,hogy vigyem orvoshoz,nem csinálnék kérdést belöle,hagy itélje meg az az orvos,hogy tényleg szükséged van e kezelésre. Ha anyukád hajthatatlan,akkor keresd fel egyedül az orvosodat a problémával,majd ö tudja mit kell tenni.
2010. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

jaja sport, hobbi!!!! kezd valami kreatívba, valami kézműves dologba, hogy lefoglald magad. ha emberekkel szeretnél ismerkedni, akkor az is jó ha elmész dolgozni, rengeteg új emberrel megismerkedhetsz, és barátokat is szerezhetsz

egyébként a pszichológus se rossz ötlet, neki elmondhatod a bajodat, és segíteni is tud rajtad (és sztem is elmehetsz egyedül is, bár ha fizetős, akkor dolgozni se árt érte kicsit)

2010. aug. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!