Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok, amiért...

Rossz ember vagyok, amiért lenézem az apámat?

Figyelt kérdés
Sajnos ő az életben semmire nem való, sosem nevelt, még 44 éves létére diplomája sincs, mert lusta volt mindig befejezni az egyetemet. Ráadásul kihasználta a környezetében az embereket anyagilag és még most is élősködik. Én semmire sem tartom őt, ezért nagyon rossz ember vagyok?
2010. aug. 10. 21:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
igen, ha BÁRKIT lenézel BÁRMIÉRT, akkor rossz ember vagy.
2010. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lenézheted és segítened sem kell neki.
2010. aug. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Az a gond ezzel, hogy aki nem élt át ilyen helyzetet az azt mondja, hogy rossz ember vagy.

De én veled vagyok. Apám alkoholista, nem dolgozik, sokszor verte anyámat, minden nap csak veszekedett. Én is utálom, sőt a halálát kívánom, mert egy szemét alak.

Most 20 évesen sikerült elköltözni tőle és jött velem anyám is. Mondanom sem kell, hogy sokkal jobb nyugalomban, békességben élni. Az a hülye meg fulladjon meg.

2010. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nem mondom azt, hogy fel kell nézned rá, de mégiscsak az apád. Ebben a mocskos világban ha a családtagjaiban se bízhat az ember, akkor kiben? Majd megtanít téged is az élet, hogy nem mindig minden úgy megy, ahogy eltervezed.


Ezt leszámítva, úgy alakítod az életedet, ahogy akarod, de fölösleges méricskélned magad hozzá. A pénzen meg a munkán kívül is van élet, tudod. Van, aki munkaállat, de egyébként is egy állat. Na, az se jó.

2010. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére nem kellett ilyeneket átélnem, de mondjuk az nálunk is játszott, hogy anno, még 16-7 éve eltartatta magát az anyám szüleivel, miközben ő nem dolgozott, mert otthon döglött és a nagypapámék alig tudták finanszírozni a dolgait. Meg persze a sok ígérgetés, hogy "jaj gyerekem, úgy szeretlek, költözz hozzám stb", miközben nem is ismert és csak azt akarta, hogy anyu ellen forduljak. Ráadásul úgy beszél, mintha nem is 44 éves lenne, hanem egy kamasz. Én nem tudok vele mit kezdeni, pedig most már próbálkozna haverkodni
2010. aug. 10. 22:23
 16/25 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz ember,de ne ítélkezz felette az nem a te dolgod
2010. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Te nem vagy rossz ember egyáltalán. Miért lennél? Egy szerencsétlen, energiavámpír alak, aki felnőtt korodban próbálna rád akaszkodni, hogy támogasd. Én is utálom az ilyen embereket.
2010. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

21:57 vagyok.

Soha nem kívánnám, hogy ilyen apátok legyen, mint amit leírtam, de azért érdekelne, hogy mi volt a nem hasznos a válaszomban... Ja igen, minek adtam neki oda a pénzt 15 évesen? Mert nem tehettem mást és, mert a pofámba hazudott, hogy amire kell arra költi! Ehelyett a mai napig nem tudni biztosan, hogy mi lett azzal a pénzzel, de itthon SEMMI nem változott...

Az is jó volt, amikor pár óra leforgása alatt elitta, eljátékgépezte a fizetését, persze megint nekem kellett kihúzni a szarból...

Lehet, hogy természetes dolog segíteni a saját apámnak, de azért nem ilyen helyzetekben! Az én életemet teszi tönkre, naná, hogy lenézem! a jövőm sötét, titkolom, hogy mennyi pénzem van, mert különben rám akaszkodna!

Amióta meghalt anyám egy fityinget nem láttam tőle, magamnak veszek mindent (15 éves korom óta), én csinálok mindent, mosás, főzés, takarítás. Ja, és nem tudok elköltözni... Annyi pénzem nincs, blabla...

Kicsit nézzetek magatokba, ha már ítélkeztek más fölött...

2010. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Csak vigyázz, mert mindenki azt kapja vissza, amit ad. (Nem konkrét személytől, hanem általában.)

Majd 44 évesen gyere vissza és nézd meg, mit írtál. LEhet, hogy nem lesz nálad boldogabb ember, de az is lehet, hogy diplomás munkanélküliként segélyből meg takarításból próbálod eltartani a gyerekedet, mert az apa nem bír elviselni és lelépett.

Az élet nem olyan egyszerű, mint 20 évesen látszik.

2010. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy az élet nem egyszerű, hisz 15 éves korom óta én vagyok, aki mindenért felel... Jó, dolgozni nem dolgozok, és nem is tudok menni sajna, mert beteg vagyok...
2010. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!