Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zsarolja a betegségével a...

Zsarolja a betegségével a családját v most tényleg nagyon beteg?

Figyelt kérdés
A volt férjem hívott, h az apja rosszul van és már többször voltak kórházban a héten. Magas vérnyomás, elismerem biztos rosszul van, de mindig ez van. A házasságunk alatt hol a lába miatt volt "életveszélyben", hol a válla, h a cukra....sorolhatnám, lényeg h komoly baja nem volt, csak mindig mikor kicsit rázósabb volt valamelyik gyerekével a helyzet, mindig volt valami. Egészségtelen életet él, mint táplálkozás, mint mozgás terén, a gyógyszereit meg nem szedte be....mostanában kezdte el.....gondolom ezért vannak a rosszullétek, mert kicsit későn avatkoztak be! Szóval nem igazán lehet nála tudni, mert szerintem kicsit túlzásba van víve. Igazából engem annyiban érint, h a fiamat folyamatosan odarendelik, mert szegény beteg apjának had legyen egy kis öröme, hamár úgyis nemsoká itt a vég. Ez megy évek óta, egy 50 év feletti embernek vannak problémái főleg ha nem él az orvos utasításai szerint....én ebben játékban nem szeretnék részt venni. Persze mindig úgy adja elő a férjem, h mostmár nagyon rossz a helyzet és ezért kell mindig vinnie a fiunkat. Félreértés ne essen nem tiltom tőlük, csak jó lenne ha nem ilyen zsarolássokkal próbálkoznának a nagyszülők, felnőtt emberként beszélni a dolgokról, de egy beteg emberrel ugye nem is lehet beszélni, mert még a végén tőlem kap infarktust! Emberek 30 évesen halnak meg minden előjel nélkül, ill ismerek nagy harcosokat, akik a betegségükkel együtt élnek sé mégis aktív életük van! Veletek volt már olyan h valaki a halálával zsarolt?
2010. aug. 10. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Utálatos tud lenni az olyan ember aki minden bajra ugrasztja a családját pedig úgyse tudnak rajta segíteni. Az ilyen az orvosokat és nővéreket is ugráltatja.
2010. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, ha TÉNYLEG baj lenne, senki nem foglalkozna a fiaddal, kisebb gondjuk is nagyobb lenne, csak rohannának az orvos után.

Nem tudom, mekkora a fiad, ha kicsi, én nem engedném rángatni, és nem biztos, hogy egy haldokló jó hatással van rá (természetesen el lehet magyarázni, hogy nagypapa nagyon beteg, de gondol rád, te is gondolj rá - a nagyszülőktől is önzés, ha a gyerek lelki fejlődését nem veszik figyelembe, nem érdemelnek szánalmat). Ha már elég nagy, döntse el, akar-e menni.

2010. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%
De hol van itt zsarolás?! A magas vérnyomást pedig illő lenne nem elbagatelizálni..
2010. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez nem pont ilyen eset, de ha én anyukámmal összekapok egy kicsit vagy bármelyik családtag, akkor ő szokott elájulni, meg utánna hetekig figyelni kell rá, mert szédeleg. Egyszer a tiltakozása ellenére kihívtuk a mentőket. Bevitték, de nem találtak semmit. Azt mondták biztos átmeneti agyérgörcs volt. Nem merek kételkedni benne, de elég fircsa, hogy mindig konfliktusoknál történik ez..
2010. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Zsarol.
2010. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2 éves, igazából én annyit látok h infarktus közeli állapotok szoktat nála lenni és nehezen kezelik a vérnyomását, gyakran felszökik.....az infarktusba bele lehet halni, ahogy bármibe.......nehéz helyzet, mert ha pont akkor történik valami, amikor nemet mondasz, akkor azt h lehet lelkileg lerendezni?
2010. aug. 10. 14:01
 7/11 A kérdező kommentje:

a magas vérnyomás súlyos betegség, de soroljam hány embernek van a környezetemben? és igenis be kellett volna szedni a gyógyszert már időben ill. nem kéne minden sz@rt megenni, meginni......szóval nem becsülöm alá....

Jó h felhoztad az ájulást, mert azt meg a volt anyós produkálja!.......és a klasszikus h ezek az emberek soha nem akarnak orvoshoz menni...

2010. aug. 10. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2 éves gyereknek semmi keresnivalója ilyen szituációban. Azt akarod, hogy zakkant legyen? Nem érti a halált, nem tud elbúcsúzni (az "integessél apának" szinten van), tehát semmi értelme odavinni. Viszont ha netán tényleg történik valami, évekig fog rettegni (szorongani, bepisilni... stb.), hogy te is meghalsz.

Azt gondolom, hogy a nagyszülők részéről borzasztó nagy önzés. Gondolom a "hadd lássam még utoljára, ő az egyetlen örömöm az életben" szöveg megy. Tudod, ha igazán szeretnék azt a kisgyereket, akkor félretennék a saját önzésüket, és megkímélnék a haláltól meg a betegségtől a 2 éves kisfiút.

Én családi balhé árán sem engedném. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, a gyerek érdeke ezt kívánja.

Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg erről egy gyerekpszichológust.

2010. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
anyám is kitalálta h azért lett beteg mert gonoszak vagyunk hugommal, ha feszkó volt szédelgett elvárta h a betegsége miatt ne menjünk sehova de ne is vele legyünk, maradjunk a szobánkban mert nem bír velünk egy levegőt szívni.amikor egyszer megjegyeztem h én nem fogok a szobámban ülni kidolgozom az agyam, heti 1-2alkalommal a párommal szeretnék lenni attól ő nem gyógyul meg h otthon ül és utálja egymást mindenki, körbetelefonált mindenkit h azt akarom h meghaljon. borzasztó egy ennyire lelki terror emberrel szót érteni, de nem szabad magad hagyni. ez csak rosszabb lesz. ha meg nem törődött a betegségével akkor az ő hibája és egy kisgyerek nem fogja meggyógyítani. huh de nem sajnálom az ilyen embereket.
2010. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hiszek neked!!!

Most annyiból más a szituáció, h kicsit besűrűsödtek a rosszullétek, fel megy a vérnyomása elég gyorsan és még nem sikerült beállítani......azért ez nem egy végstádiumos rák...igazából az veszélyesebb ha nem tudnak róla és nem is kezelik

Egyenlőre hetente egyszer találkoznak, de az exem egyre többször mondja, h a gyerek milyen jó hatással van a nagypapára, mert legalább boldog ilyenkor......mondanom sem kell h ettől a hajamat tépem!

Viszont jó indoknak tűnik, h ne menjen a gyerek, hisz pici és olyan gyorsan felmegy az ember vérnyomása tőle, inkább pihenjen apukád!......talán kiugrik a nyuszi a bokorból! Kórházba semmiképp nem engedném látogatóba, szerencsére asszem ez szabályozva is van!

Mondanom sem kell a kedves volt is gyakran talált ki magának betegségeket!

2010. aug. 10. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!