Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom hogy 1001 ilyen kérdés...

Tudom hogy 1001 ilyen kérdés volt de kérlek adjatok tippeket tanácsokat teljesen elvagyok keseredve!? (lent)

Figyelt kérdés

Apukám 1,5 éve halt meg és szinte ezzel egy időbe szűnt meg Anyukám másodállása ezek előtt egy átlagos családként éltünk nem voltunk szegényes és persze gazdagok se de most ... Anyukám minimálbéres fizetéséből élünk ketten látom hogy mindig tiszta ideg és tudom hogy miattam van nem tudok neki segíteni még tanulok rengeteget idegeskedik és számol hogy miből fizetjük ki a tankönyveim mert nem kapok egyáltalán tankönyv támogatást én próbálok spórolni mindenbe mindig mindenből annyit használok ami nagyon fontos zuhanyozásnál sem áztatom szét magam hanem nagyon gyorsan lefürdök villanyt is csak nagyon fontos esetekbe kapcsolom fel tehát minimálisra fogom a fogyasztást és mivel ilyen rosszul állunk ruhákból se a drágát vesszük meg és az osztálytársaim közül páran állandóan piszkáltak mert nem volt rajtam mindennap új ruha egész tanévben csak két pulcsi volt rajtam 3 farmer 2 pár cipő 1pár papucs 5 hosszú ujjú és 5 rövid ujjú meg egy kabát és nagyon rosszul esik hogy piszkáltak érte már félek előre az új tanévtől mert megint hallgathatom előröl az egészet ezt már meg se mertem említeni Anyukámnak mert így is rosszul érzi magát azért mert így kell élnünk egyáltalán nem járok el bulizni mint a többi osztálytársam nem sminkelem magam fodrászhoz is évente járok tehát próbálok minél jobban spórolni de nem megy ruhatáram is icipici és ezért szekáltak állandóan mit tehetnék ?? mivel tudnék Anyukámnak segíteni ? jövőre már vállalhatok diák munkát de addig mit csináljak mibe tudok segíteni neki és mit tehetnék hogy egy pár darab ruhával több legyen hogy ne csúfoljanak ?


a kötekedőknek üzenem hogy nem sajnáltatni akarom magunkat hanem segítséget kérni hogy mit tehetnék hogy egy kicsivel jobb legyen és tudom hogy vannak olyanok akik rosszabbul élnek


nagyon nagyon köszönöm a válaszokat előre is és bocsi hogy hosszú lett de jólesik egy kicsit kiírni magamból mert Anyukám előtt nem mutatom ki hogy mennyire rosszul esik nekem így is rosszul érzi magát


és még egyszer köszönöm előre a válaszokat


15/L


2010. aug. 9. 23:09
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
70%

Miért nem fogadod el a többiek segítségét, akik ingyen adnának neked márkás ruhákat? Te meg helyette még boltban akarok megvenni őket. Nagyon kamu szaga van a kérdésednek!

Ha tényleg nagyon rá lennél szorulva elfogadnál minden kis segítséget. És ha tényleg a minimálbérből éltek, akkor is jut egy főre kb. 35000 Ft, ami azért nem annyira rossz. Vannak ennél rosszabbak is...

2010. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hányas méretű ruhákat hordasz? Én is körül tudok nézni, nemrég zsákoltuk be így a család, amit nem hordunk. Bár nem kecskeméti vagyok, de postán tudok küldeni, ha egyezik a méret (igaz ott nem egy zsákot, de pár darabot, ami szép, tudok)
2010. aug. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%

Meg még valami: nekem 42-es a lábam nő létemre, rád az nem jó?

Hogy működik postán a nagyobb csomag feladása?:)

2010. aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

adjam el a gépet a netet meg mondjam le ? anyának mondtam már hogy minek a net meg a gép ezek helyett is maradna pénz de ilyenkor mindig elsírja magát és azt mondja hogy ameddig csak tudja addig fizetni mert így is rosszul érezni magát ezek miatt


amúgy a felajánlásokat nagyon de nagyon szépen köszönöm de nem fogadhatom el anyukámnak erről sose szóltam semmit és nagyon rosszul érzi magát így is és ha meg ezt megtudná teljesen kikészülne elég sokat sír hogy nem tud mindent megadni de hiába is nyugtatgatom :(


amúgy nagyon szépen köszönöm a tanácsokat akinek van még ötlete nagyon megköszönném ha megosztaná velem de mivel tudok még spórolni és hogy segíthessek Anyukámnak

2010. aug. 9. 23:47
 25/58 anonim ***** válasza:
100%
23:35ös vagyok megint(remélem). Mondjuk gondoljatok bele azért biztos cikinek tartja. Főleg ha postán küldjük el neki mit szól az anyja? Ezzel csak mégjobban sajnálná a gyerekét hogy ilyenekhez kell folyamodnia. Biztos úgy van vele, hogy akkor inkább kevés ruhája legyen. Ha egyedül élne szerintem el is fogadná.
2010. aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, csak én olyan vagyok, hogy ha tudok, akkor segítek. Ha egyszer Bp-n jársz, dobj előtte egy privát üzenetet, cserélhetünk számot, és elviszem Neked. Anyudnak meg majd mondod, hogy de jót vásároltál?:)
2010. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
54%
Na igazam volt :)
2010. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
aki kötözködik velem hogy kamu annak üzenném hogy nem nem az és tudod ebből kell kifizetni a számlákat is és kaját venni meg tudod ruhákat is igaz nem minden hónapba de mindig rak félre anyu pár ezer forintot hogy ha majd venni kell valamit akkor azt hozzárakja hogy tudjunk vásárolni és tudod egy hónapig kell kihúzni ezzel a pénzel most hogy suli lesz az osztálypénzt is fizetni kell a bérletet is havonta kell fizetni meg a suli alapítványához is be kell fizetni egy tanévre pár ezer forintot stb.
2010. aug. 9. 23:52
 29/58 anonim ***** válasza:
23:50nek: Nem mondhat olyat, hogy vásárolt merthát miből? Gondolom nem kap zsebpénzt. Még én sem kapok pedig egy fokkal jobban élünk. Ha 100ftot kérek is megkérdezi anyám hogy mire kell. Szóval valami olyan megoldást kéne találnunk amivel pénzt szerezhetne.
2010. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kecskeméti vagyok, és tudnék neked segíteni. A ruhákat egyébként nem ciki elfogadni, anyukádnak mondhatod azt, hogy egy barátnőd adta neked a megunt gönceit. Valamint van egy 4 éves kislányom, akihez a 16 éves unokahúgom szokott átjönni játszani, figyelni rá, míg én dolgozom (fordító vagyok, tehát itthon vagyok én, csak le kell foglalni a leányzót, hogy tudjak dolgozni). Ha van kedved ehhez, akkor - persze időd függvényében - meg tudnánk egyezni egy kis zsebpénzről, ami szerintem nem jönne rosszul - persze az anyukádnak tudnia kell erről.


Mit szólsz?

2010. aug. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!