Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy maradibb...

Hogyan lehet egy maradibb szülőnek ezt megmagyarázni úgy, hogy be is lássa, hogy nem neki van igaza?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy számítógépes játékot, viszont csak digitális formában lehet megvenni, és nekem jelenleg nincs még saját bankkártyám, eddig a diákmunkás fizetésem is anyunak utalták. (Egyébként mihelyst lesz alkalmam intézem is a probléma ezen részét, ezt ne írja le senki légyszi) És jelenleg az van, hogy csak anyunak van lehetősége fizetni, természetesen oda tudom adni neki az összeget készpénzben.

Csak az a probléma, hogy szerinte hülyeség, így lehet nemet mondana. Ha könyvet akarok venni saját pénzből és említem neki, akkor is az a válasza sokszor, hogy minek, nem tudod valahonnan letölteni. Na olyan másfél éve ugyanezzel játékkal kapcsolatban szintén ez volt, és most újra szóba akarom hozni. Akkor is próbáltam elmagyarázni, hogy nem tudom letölteni, mert az nem lesz ugyanolyan. Például mondtam, hogy a random letöltött lehet vírusos és akár tönkre is vághatja a gépet, ha nagyon nincs szerencsém, nem érkezik rá a frissítés, ráadásul a többjátékos mód, ami miatt nagyon szeretném, nem is működne.


Szerintetek hogy hozzam úgy szóba, hogy ne mondjon nemet?


2020. okt. 26. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Találd meg egy jó pillanatában.
2020. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az ilyen esetekben addig tart a jó pillanat, amíg meg nem hallja a kérdést.. :D
2020. okt. 26. 11:22
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire vágja hogy le lehet tölteni azt is tudhatná hogy az online felületek nem lesznek elérhetõk.Ilyenrõl meg most hallok elõször hogy a gyerek könyvet akar a szülõ meg leoffolja.
2020. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Postáról, bankból nem lehet utalni? Szerintem lehet ott is olyat, hogy odaadod kp-ban, megmondod, hogy milyen számlára utalják a pénzt, stb, és meg is van oldva.
2020. okt. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk ne azt mondd neki, hogy a letöltött az nem ugyanolyan, hanem, hogy egyáltalán nem lehet letölteni, beszerezni ingyen. Ez nem egy ingyenes program, játék.

Egyébként, ha úgy is odaadod neki a pénzt készpénzben, akkor miért nem kérsz meg valaki mást? Másik felnőtt? Vagy barátok? Egy rokon?

Vagy (ha annyira nem sürgős) kérheted ezt karácsonyi ajándéknak.

2020. okt. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy más felnőtt, akit megkérhetnék nincs, a közeli barátoknak szintén nincs lehetősége, a nem közelieket meg nem szívesen avatnám be ebbe. Ajándéknak meg hiába kérném, ő tuti nem fizetné ki mert hülyeség, azt meg hogy megadom neki, másfél éve sem jött be.

De akkor most megpróbálom úgy előadni, hogy tényleg nincs más opció, bár esélyes, hogy úgy is nemet mond.

2020. okt. 26. 11:44
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt mondd, hogy ez a fél éve kért program :D Hanem mintha valami új lenne. És tényleg ne azzal érvelj, hogy máshogy is beszerezhető, csak úgy nem teljesen olyan. Ezzel senkit se lehet meggyőzni :)
2020. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát én az előző érvnél azt hittem, hogy ha kihangsúlyozom, hogy ha máshogy szerzem be azzal valszeg elrontom a gépet, akkor az eléggé meggyőző lesz. Mármint ha maradi lennék akkor tökre meggyőzne ez, mert nem szeretnék nagyobb kárt csinálni :D
2020. okt. 26. 11:50
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ezzel pont azt hangsúlyoztad, hogy simán meg lehet szerezni bárhonnan teljesen ingyen, csak te válogatsz :)
2020. okt. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

én meg azt hittem, hogy azt hangsúlyozom, hogy ha máshonnan szerzem beakkor csinálom egy kellemes százezer forint feletti kárt, ha "bárhonnan beszerzett verzió" nem lesz jó és összeszedek vele valami nagy vírust... :D

Na mindegy, akkor ezt inkább máshogy fogom előadni :D

2020. okt. 26. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!