Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebbek 60-70 évesek...

Az idősebbek 60-70 évesek miért csinálnak úgy, mintha nekik lenne a világon a legrosszabb? Pl: Itt fáj ott fáj, nekem nincs "pízem"

Figyelt kérdés
Nem bántani akarom őket, mert nem tudni, hogy mi milyenek leszünk ennyi idős korunkra, de miért akarnak az embernek ilyen módon lelkiismeret furdalást okozni? Pedig segítjük.
2010. aug. 9. 11:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
95%
Az én anyukám 71 éves, és sosem nyavalyog, hogy fáj valamije, pedig beteg ember szegénykém, soha nem kér pénzt, pedig kisnyugdíjas és neki sincs, inkább segít nekünk. Ez nem kor függő, hanem jellem függő. Míg az anyósom 49 éves és állandóan panaszkodik, hogy nincs pénze, hogy nagy fájdalmai vannak, stb. Így próbálja a gyerekét lelkileg zsarolni.
2010. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy sokan nem fognak velem egyetérteni, de nekem ez a meglátásom:


Általában azok az idős emberek (és a fiatalabbak között is sokan) foglalkoznak többet a testi problémáikkal, akik nem tudják lekötni magukat mással, akik kifogytak a számukra is fontos feladatokból, nincs megfelelő hobbijuk, elfoglaltságuk. Idősebb korra valóban szaporodhatnak a testi bajok, de én számos olyan 70-80 éves embert ismerek, akiknek most is színes, tartalmas az élete és egyáltalán nem tartják jó "programnak", hogy az SZTK-ban ücsörögjenek, ezért a lehető leggyorsabb időn belül igyekeznek a betegségeiktől megszabadulni. Rengeteg dolog fejben dől el. Akik kiselőadást tudnak tartani a leleteikből, a náluk diagnosztizált összes betegségből, a szekrényük tömve van gyógyszerekkel, az orvosaik nevével kelnek, fekszenek,tudat alatt nem igazán szeretnének meggyógyulni, mert amíg betegek, a környezetük jobban figyel rájuk, többet törődik velük. Aki ezer más, érdekesebb dolgot találnak az életben, mint betegnek lenni, hamarabb gyógyulnak és kevesebb is a problémájuk.

A magyar kifejezetten pesszimista, panaszkodó nép. Nem mindenhol szokás ez, de nálunk sajnos nagyon.

2010. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazat adok neked, mivel én is így látom, ebben élek mondhatni. Csak mikor feltettem ezt a kérdést, már nagyon tele volt a hócipőm, hogy ha hazamegyek anyuval szinte semmi másról nem lehet beszélni, csak a betegségéről. Hallgatom a lelkiterrorjait, ami mind rám irányul, és szinte bűn tudatom árad azért már már nem tudok mit reagálni a mondandójára, Ez az egyfajta lelkiterror és az ebből adódó bűntudat, idegrohamokat vált ki belőllem. Ráadásul párommal sem nagyon jönnek ki, ebből is adódnak bajok. Ilyenkor legszivesebben elszöknék a világ végére, ahol senkit nem ismerek. Elvileg mindenki engem próbál védeni, óvni, mégis én kapom a legtöbb szív facsarást.
2010. aug. 16. 11:57
 24/29 anonim ***** válasza:
Unatkoznak,és szeretetre,törődésre vágynak,és sok közöttük a megkeseredett.Imádják sajnáltatni magukat,mert ha te empatikus vagy akkor,megkapják a hőn áhított törődést.Persze nem minden idős ilyen,vannak köztük jó fejek is.Tapasztalataim szerint,az idősek közül a jóindultú a kevesebb (én is budapesti vagyok,és komoly betegségem is van).Alattunk egy idős házaspár lakik (szép lakással,és nyaralójuk is van),és a férj,mindenért cseszeget minket,pedig semmi oka nincs rá.Albérlők vagyunk,de rendessen takarítjuk a lépcsőházat,söpörjük az utcát,nem rendezünk bulikat,nem szólunk soha senkinek semmiért...stb.Mégis mi vagyunk a rosszak.Azt mondta a közvetlen szomszédunk,hogy minden itt lakó,albérlővel ezt csinálta.Próbáltam sokáig illedelmes lenni,de amikor nemrég becsöngetett avval az ürüggyel,hogy felfog jelenteni minket,mert nem tűri,hogy dohányzunk a MI(!!!) lakásunkba,na akkor elszállt minden jóindulatom,és megmondtam neki,hogy:-Szarok arra amit mond,és jelentsen fel nyugodtam,majd a bíróságon beperelem én is zaklatásért.És láss csodát!A bunkó stilusra,rögtön visszavett magából,és azóta sem szólt semmiért.Lehet,lepontozni,hogy nem tisztelem a kort,de egy ilyenen,mit tiszteljek?Nem kor függő a tisztelet,hanem viselkedés függő.Amíg vidéken éltem,a szomszédunkba egy szintén idős (nagy kerttel rendelkező,dolgos)házaspár élt,és őket a mai napig tisztelem,mert a viselkedésükkel kiérdemelték.Ha segíted,és ennek ellenére is folyton panaszkodik,akkor önző ember.Mégtöbb pénzt akar kicsikarni belőled,és azt akarja,hogy állandóan körbeugrált.Amit persze nem várhat el,mert neked is van külön életet.Ne legyen lelkiismeret furdalásod,hiszed segíted,megteszed amit tehetsz,többet meg ne várjon el!
2010. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én mamám is ilyen néha, pedig jó nyugdíjja van és alapjában véve az egészsége is remek hála az égnek. De ha úgy érzi hogy most nem vele foglalkozunk holott neki most ehhez van kedve akkor jön a nyavajgás. Kéri hogy vegyünk neki ezt azt mikor mondjuk hogy mennyi (mondjuk 1500) akkor már sír, hogy minek vettük. Hát mert kérted. Ha pedig egy vitában tudja hogy nem nyerhet mert nincs igaza bejátsza a minek élek kártyát, meg hogy jobb lenne már meghalni és erre az ember nem tud mit mondani és akkor elvonul duzzogni. Nem tudom miért csinálják, de azért idegesítő néha.
2010. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Van egy ismerős néni, nyugdíjas bolti eladó, de még a nyugdíj mellett is besegített (4 órában) a boltban. A férje gépkocsivezető volt, majd nyugdíjasan taxis lett. Az unokája velük él, és pultos egy kocsmában. Az ő férje (aki ott él velük), az főmérnök. Nem kereshet rosszul.

6 fizetésből élnek 4-en. És még ez sem elég, volt, hogy külföldi magyarokat láttak vendégül (ebéddel).

Szóval bevétel van elég, futná a 3 szobás lakásra, meg a Lada fenntartására. Hálistennek nem betegesek, így gyógyszerre sem sokat költenek.

Mégis folyton csak siránkoznak, hogy kevés a pénzük. :(

2010. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

Szeretethiány. Lehet, hogy nem "segítség" kellene, hanem

egy-két hetente egy kis beszélgetés... Ez nem tudatos lelkiismeret furdalás okozása. Egyszerűen szeretnék, ha néha valaki rájuk nézne, és megkérdezné, hogy vannak,kell-e valami. Ennyi az egész.

2010. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én pont a napokban gondolkoztam el azon, hogy pl Schmith Pál 1942-ben született, tehát 68 éves!!! és most van a pályája csúcsán, mint Köztársasági Elnök.
2010. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

11:36 os meglátása legjobb=) Erre élő példa a nagymamám,aki 80 éves,20 éve egyedül él,fenntartja és gondozza a családi házát,jár a kertbe dolgozni,a kutyáját és macskáját pesztrálja...persze besegítünk neki a kerti munkába,de ha pl gazolás van,ő is jön föl a kertbe és gazol, velünk,úgy kell leküldeni a házba pihenni. Világ életébe kemény fizikai munkát végzett és a vérében van a dolog keresése.Igazi sváb asszony=)

Csak pár gyógyszert szed,de azt fiatal kora óta,amúgy orvoshoz nem hajlandó jönni,nem hajlandó gyógyszert szedni se,a megszokotton kívül.Ja azt majd elfelejtettem,hogy szemhéjideg bénulása van és 80 százalékosan vak is és ÍGY vakon csinálja a dolgokat.Amúgy hála az égnek más komoly baja nincs,azon kívül,hogy nem lehet lelőni annyit jár a szája és egyfolytában dolog van nála=D Szerintem még simán élni fog vagy 20 évet. Remélem én is ilyen leszek.

2010. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!