Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebbek 60-70 évesek...

Az idősebbek 60-70 évesek miért csinálnak úgy, mintha nekik lenne a világon a legrosszabb? Pl: Itt fáj ott fáj, nekem nincs "pízem"

Figyelt kérdés
Nem bántani akarom őket, mert nem tudni, hogy mi milyenek leszünk ennyi idős korunkra, de miért akarnak az embernek ilyen módon lelkiismeret furdalást okozni? Pedig segítjük.
2010. aug. 9. 11:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
mert valószínűleg tényleg fáj.És mert az 50 ezer forintos nyugdíjból nem lehet megélni itt, ahol egy vagy két fizetésből is csak alig...
2010. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
45%

jó a kérdés

de tanácstalan vagyok miért csinálják ezt

pedig sokan ezt csinálják közülük sajnos

2010. aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem a semmiért írtam oda, hogy segítjük.
2010. aug. 9. 11:23
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok, mi is segítjük.És mégis...mert betegek, és sajnos nem tudunk két gyerek mellett annyit adni...

De igazából néha csak a figyelmünkre és a szeretetünkre van szükségük.És ilyen gyerekes módszerrel próbálják kizsarolni.

2010. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
De ez így olyan rossz, mert lelkiismeret furdalást okoznak. Ez nekik miért jó? Pedig együtt lakunk, segítünk.
2010. aug. 9. 11:29
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

Na azért akinek nem 50e a nyugdíja, az is tud ám panaszkodni.


Fogászaton múltkor bejött a nénike és otthagyta 5000 ft-ját csak úgy, ingyenes kezelésért. Persze nekünk jó, de utána meg ne sírjon hogy nincs lóvé, elutasítottuk a pénzt, de erőlködött hogy de de tartsuk meg...holott kb csak belenéztünk a szájába.


Nekem az elsőbbségi érzésükkel van bajom. Hogy mindenáron le akar ülni a buszon arra az egy megállóra, és van a mögöttem ülő mellett egy hely, csak rajta van a táskája, de a "néni" a magassarkújában meg a szőrmekabátjában az én helyemre akar leülni, és hogy ezt elérje, jó csúnyán néz...hát magassarkús kisminkelt néninek nem fogom átadni a helyem. Ha el bírt tipegni a buszmegállóig a tűsarkújában, akkor még kibír fél percet állva a buszon...

2010. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
43%
Lelki zsarolás, érzelmi bántalmazás. Nem szeretnek titeket igazából, csak pénzeszsáknak használnak. Sok ember van, aki csak azért szül gyereket, hogy legyen, aki öregkorában ellátja. Valószínű, hogy itt is ez a helyzet. Jó, persze megjátszák, hogy szeretnek titeket, mert ez az érdekük, de tény, hogy a valódi szeretet soha nem követelőzik.
2010. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Nem értelek.

Nekem például könnyebb, jobb, mint régen.Neked még sosem fájt semmid? A lelkiismeret furdalást nem mások, hanem te okozod magadnak.

2010. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
Nem a pesti naccságákhoz kell minden idős embert hasonlítani! Végig dolgozták az életüket,és nem kapnak annyi nyugdíjat,amiből megélhetnek. Az orvosok többsége pedig tőlük is elvárja a pénzt. Legalábbis itt vidéken. A gyógyszerek is pénzbe kerülnek,és kevés az a gyerek,akik segíti a szüleit. Inkább ők várják el a szülők segítségét.
2010. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
60-70 éves korra már elöregedik a szervezet. Figyeld meg az autókat. Azok is "jelzik", ha valami bajuk van. A mai 60-70 évesek sokat dolgoztak, nem mindegy, hogy milyen munkakörben, mennyi fizikai munka van már a hátuk mögött. A nyugdíj meg annyi, amennyi. Nekik is annyiba kerül minden, mint nektek, ráadásul az unokáknak is dugdosnak néha. Az ilyen korú emberek gyerekei már önálló életet élnek, saját gyerekeik, saját gondjaik vannak, így ritkábban foglalkoznak a szüleik problémájával. Valóban figyelmet igényelnek, hisz nincs napi hajtás, munkahely sok-sok kollégával, ritkábban hagyják el a lakást, hamarabb fáradnak. Szóval addig örüljünk, amíg vannak nagymamáink, nagypapáink.
2010. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!