Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebbek 60-70 évesek...

Az idősebbek 60-70 évesek miért csinálnak úgy, mintha nekik lenne a világon a legrosszabb? Pl: Itt fáj ott fáj, nekem nincs "pízem"

Figyelt kérdés
Nem bántani akarom őket, mert nem tudni, hogy mi milyenek leszünk ennyi idős korunkra, de miért akarnak az embernek ilyen módon lelkiismeret furdalást okozni? Pedig segítjük.
2010. aug. 9. 11:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%
Nos, az "itt fáj, ott fáj" téged is el fog érni, csak még nem gondoltál bele. Ezért kár őket cikizni. Sőt: a mai generációt még hamarabb is el fogja érni, hiszen akik dohányoznak, isznak és féktelenül buliznak, semmi jóra ne számítsanak. A szervezet nem felejt és az első alkalommal megtorol. Nem hinném, hogy a lelkiismeret furdalást szeretnék feltámasztani. A nincs "pízem" /ahogy te gúnyolódsz/ magyarázata pedig egyszerű. Bármilyen kicsi a nyugdíja valakinek, szinte mindig van valamennyi pénzecskéje. Hogy miért? Mert fél a még hátralévő jövőtől, fél a bizonytalanságtól, fél attól, hogy valakire rászorulhat. Ezért MEGTAKARÍT. Mert ezt még a legkevesebb pénzből is meg lehet tenni. Egyes fiatalok pedig tisztes jövedelemből sem képesen erre. Többnyire azért, mert nincs jövőképük.
2010. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%
11.30 Illetlen vagy. Lehet, hogy az a szerencsétlen idős asszony minden erejét és akaratát összeszedte, hogy "jól" nézzen ki. Az időt akkor sem lehet visszaállítani, a kort pedig illik tisztelni. Lehet, hogy a magassarkújában a második megállaóban összeseik és vége. Én már sajnos találkozam ilyennel. Hiába suttogták körülötte:"pedig milyen jól nézett ki..."
2010. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%

Én tisztelek minden idős embert de sokszor felmegy bennem tőlük a pumpa!

Orvosnál:munkahelyről szaladok át vénasszony bemegy előttem mert ő siet!Könyörgöm! Hova? Még több óra múlva is a váróban vagy a városban beszélget!

Bejön a munkahelyemre (bank) és elkezd sírni a 70-80 éves nénike hogy neki milyen milyen rossz mert ő cukorbeteg és hogy lehet így élni.Válaszolok neki,hogy a rokonságomban huszonévesek cukorbetegek úgyhogy ne kábítson már.De csak mondja,hogy ő gyógyszert szed rá.Válaszolok neki hogy a rokon szúrja magát(inzulin) De még akkor is neki a rosszabb.stb,stb..... meg még sorolhatnám.....


Sajnos a legtöbb idős embernek nincs más dolga minthogy elpanaszolja hogy neki 70 évesen hol fáj.De arra nem figyelnek,hogy a fiatalabbaknak is fáj,lehet hogy jobban.

Amikor ők voltak fiatalok nem volt ennyi betegség meg nem ilyen fiatal korban és szokatlan neki hogy nem egészségesek.

2010. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
28%
Csomó öreg olyan lesz, mint a gyerekek, elhagyják magukat és mástól várják, hogy gondoskodjanak róluk, meg segítsen nekik. Pedig pont nekik lenne élettapasztalatuk, bölcsességük - de ezt nem igazán látom az öregeken. Persze akinek nem inge, ne vegye magára!
2010. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
26%
A múltkor hallgattam végig egy beszélgetést a buszon. Egy fiatal lány és egy 70 körüli nénike beszélgetett. A néni pár éve költözött be faluról a városba, mert meghalt a férje, a lány már régóta itt él, valaha szomszédok voltak a faluban. (ez tisztán kiderült a beszélgetésből) Nos, ez a néni özvegyi nyugdíjat kap, mert neki nincs saját nyugdíjjogosultsága. Arról mesélt, hogy nagyon szeret itt a városba élni, mert azóta utazik, minden évbe elmegy hévízre meg a mátraházi szanatóriumba egy-egy hétre, (a falusi doki ugyanis nem írt neki beutalót, ha jól füleltem) tavaly tunéziába nyaralt, most meg görögországba megy augusztusba. Nekem úgy tűnt, inkább dicsekszik, mint panaszkodik :)
2010. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem gúnyolódni szerettem volna velük a kérdésemmel, de konkrét esetben egy 58 éves 80 ezer ft-os nyugdíjból élő nőről van szó. MÉG együtt lakunk, rezsi 1/3-át fizeti, és nem magamnak okozom a lelkiismerret furdalást, mivel tudom, hogy a tőlem telhetőt megteszem.

Betegséggel kapcsolatban, 24 éves korom óta rendszeresen 160-as a pulzusom, majdcsak hogynem infarktus szélén állok olykor olykor, amit persze sose reklámozom, az Ő érdeke miatt. Nem akarom, hogy miattam idegeskedjen.

2010. aug. 9. 12:01
 17/29 anonim válasza:
50%

Ha észrevettétek, mindenki a nénikről ír. Férfiról senki. Egyszerű a képlet, ez valamilyen "késői hiszti" nevű betegség, amikor már nem tudnak magukkal mit kezdeni, de mindenképpen a világ és a szerencsétlen emberek tudtára kell adni, hogy nekik mennyire rossz. Érdekes, a férfiaknak miért nem rossz? Talán már kihaltak szegények a nénik mellől? :-)


Nagyon jól árnyalja ezt az egészet egy múltkori eset, ami Szekszárdon történt. A néni a főúton lévő zebrához ért, járókerettel, eléggé lassan, betegesen ment. Amikor zöld lett, CSUKLÓBÓL!!! felemelte a járókeretet és átviharzott a zebrán, gyorsabban átért, mint én. Utána lerakta és battyogott tovább a -2km/h tempóban.


Szóval a legtöbb csak rinyál, nem tud már hova menni meg mit kezdeni magával. Ami rosszabb, hogy sok még ezeknek a tetejében rosszindulatú pletykákkal tölti a szürke napjait, az én családomban sok feszültség volt evégett.

2010. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
55%
A szüleim is ennyi idősek, de sosem panaszkodnak. Nyilván nekik is fáj itt-ott, pénzük sincs túl sok, de színesen, tartalmasan élik az életüket, és sosem unatkoznak. Vannak barátaik, kiállításokra járnak, horgászni, sakkpartikat szerveznek, kirándulnak, sokat olvasnak, ilyesmi. Egyik sem kerül pénzbe. Örülnek, hogy felnőttünk az öcsémmel, és végre újra egy pár lehetnek, kettesben. Szerintem jól látod, tényleg lelkiismeret-furdalást akarnak okozni. Az egyik válaszolónak meg annyit fűznék hozzá, hogy a "pesti naccságák" jelentős része is ledolgozott 30-40 évet, mellette házimunkát végeztek, gyermeket neveltek.
2010. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
51%

ennyi tudatlan, intoleráns b.rmot. tisztelet a kivételnek. az itt hozzászólók (főként fiatalok) nem kell aggódjanak, ők már meg sem fogják élni a nyugdíjaskort, mert felemelik, és mert annyira túlhajtjuk magunkat huszon-negyvenes éveinkben.

ezzel az erővel minden korosztályból ki lehetne venni egy idegesítő tulajdonságot és itt halálba siránkozni miatta

2010. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%
Anyukám 63 éves. Nagyon nehéz volt mindig is a sorsa, de sosem hallottam panaszkodni. Nagyanyám 87 éves, soha életében nem dolgozott, de szünet nélkül panaszkodik, hogy neki így rossz, meg úgy rossz. Ebből is látható, hogy idősek és idősek között is van különbség.
2010. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!