Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fogja megviselni a...

Mennyire fogja megviselni a gyereket az a teny, h az apja nem kivancsi ra? Elsosorban olyanok valaszat varom akik apa nelkul nottek fel. Koszonom.

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában ez a tény: semennyire. De lehet, a gyermek korától is függ. Én másfél éves voltam, amikor lelépett.

Nem hiányzott, és nem hiányzik ma sem. Ilyen helyzet volt, ez lett természetes.


na de a többi! :(((


de ez ettől független. Ha az anya szereti, semmi baj nem lehet. Ha szerető tágabb család is van, akkor főleg.

2010. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem "apa"nélkül nődögél a kisfiam.Most 3.5 éves.Elváltunk 14hónapja és azóta 4x látta a kisfiát az "apukája".

Pénteken voltunk a bankban ö is ott volt,Tegnap mesélte édesanyámnak hogy ott volt a másik apa(van új párkapcsolatom,apa ként neveli a fiamat)de nem szólt hozzám.


Amúgy nem is keresi az apját.

2010. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem azt kérdezik tőle folyton, hogy hol van az apukád, akkor nem nagyon fogja megviselni. A szüleim 2-3 éves koromban váltak el, apukámat azóta sem láttam (31 vagyok), vagyis biztos láttam, de sem én őt, sem ő engem nem ismerne meg. Pedig elvileg jó 10km-re lakunk egymástól. Sose keresett, sose volt kíváncsi rám, és ennek megfelelően ez kölcsönös. Szerencsémre volt nagyapám, és nagyobb unokatestvér, akik a férfidolgokban segítettek és példaképnek szolgálhattak. Az szerintem rosszabb, ha kiskorában nincs ott, nagyobb korban meg egyszercsak megjelenik.
2010. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hát az én apukám nem lelépett, hanem meghalt amikor én 4 éves voltam. Alkoholista volt és tönkretette a máját, de nekem ez közel olyan, mintha direkt hagyott volna itt minket. Egyébként én gyerekként észre sem vettem, hogy eltűnt az életemből (de lehet, hogy addig sem volt túlzottam része része...), és kb csak iskolásként tűnt fel nekem, hogy másért az apukája jön a suliba. Anyukám mellett nőttem fel, és a sok nehézség ellenére szeretetben nevelt. Számomra ez a legfontosabb. :)
2010. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4éves voltam mikor szüleim elváltak, apás voltam de anyámhoz kerültem. volt h hónapokig nem láttam és iszonyatosan megviselt. aztán ahogy nagylány lettem egyre többet találkoztunk, most napi kapcsolatban vagyunk, főleg mióta anyám meghalt 3éve. kiderült h anyám milyen aljas volt vele, és kicsiként fél füllel hallottam vmit,ma már értem h velem zsarolta (meg engem is avval h ha nem lesz rend/jó jegy nem mehetek hozzá). mostanság pótoljuk azt amit anyám elk.rt nekünk. most én válok, ennek kapcsán mondta el apukám a teljes igazat, kért h én ne tegyek ilyeneket dühömben. megértettem a dolgot, de sajnos az apja nem akar annyira részt venni a fiunk életében, mint kéne. már most látom hogy fog ez fájni neki :(((
2010. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is koran elvaltak a szuleim. Masfel eves lehettem. Igaz, Anyam ujra ferjhez ment de azert az Edesapam az az Edesapam maradt...csakhogy. Amig kicsi voltam, sok volt velem a gond es nagyon ritkan lattam talan evente 1x...aztan ahogy nagyobb lettem, egyre gyakrabban akart latni es jott is hozzam, de mivel elotte ez nem volt gyakori, szamomra nem allt olyan kozel...aztan 25 eves voltam, mikor elment. Hirtelen.

Akkor ertettem meg, hogy mennyire szeretett csak nem tudott tullepni azon, hogy Anyu ugy dontott, nem kepes vele elni. Engem buntetett talan nem tudatosan.

Hidd el, ha szereted - ahogy Anyam is MINDIG engem - semmi gond nem lesz. A gyerekek konnyen alkalmazkodnak es valoszinu sokkal jobb is ugy nekik mint rangatva a ket szulo kozott - emlekszem mennyire nem szerettem menni olykor pl.

2010. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5 éves voltam, mikor aputól elköltöztünk. Nagyon megviselt, nem értettem, hogy miért küldött el minket. Egyre kevesebbet láttam, már volt új családja, k*rva mérges voltam rá,amikor jött már nem is akartam nála lenni, aztán szépen elmaradt...

De most, hogy felnőttem...ÁÁÁÁ, eszembe jut, hogy anyám miket mondott rá, én meg vakon hittem neki, ahelyett hogy magam győződtem volna meg a dolgokról. Anyám szidta mindig, totál a befolyása alatt voltam, barátnőivel dumált róla mindenfélét. Most anyámra haragszom, mert a dumája miatt nem engedtem apámat magamhoz, és biztosan kihagytam sok közös élményt. Totál azt hittem, hogy apám küldött el minket,mert anyu minden szenyonak elhordta, közben anyám adta be a válást, mert bepasizott.

Minden hazugságra akkor jöttem rá, amikor apám lakásában pakoltuk a holmijait a temetése után...

Engem gyerekként nem nagyon érdekelt, de most már jó lenne, ha ott lehetne az érettségi ballagáson.

2010. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

3éves koromban váltak el,most 14 vagyok,azóta nem láttam.

Látni sem akar,és a közelemben élők folyamatosan beszélnek róla,hogy ú milyen izmos volt,és hogy hogy hasonlítok rá.

A fájdalom és a düh keveréke amit érzek.

Egyszerűen megvetem,és arra se lenne jó,hogy beletöröljem a lábam.

Anyunak azóta volt sok barátja mind az apám helyébe akart lépni,de senkit nem engedek közel magamhoz.

Tönkretett. Ennyi.

2010. aug. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

engem nem viselt meg. sőt, olyannyira nem, hogy sokáig a saját életemet is úgy terveztem, hogy lesz gyerekem, de az apjára nem vagyok kíváncsi.

ilyen szempontból nyomott hagyott bennem.

házasodni sem szeretnék, mert tudom, hogy anyumat nagyon megviselte a válás, meg az, hogy apám le akarta húzni kb az összes pénzünket.


nekem inkább a papám volt az apukám, így legalább volt férfi mintaképem.


amikor látom, hogy más lányok milyen jól elvannak a faterjukkal, hogy mennyire szeretik egymást, akkor néha kicsit elszomorodok, de kisebb koromban egyáltalán nem voltam kiakadva emiatt.

2010. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semennyire, pláne ha érzékelteted vele nevelés közben, hogy ez sokkal jobb neki, mint egy rossz családban felnőni, mert itt legalább béke van. Egyébként valószinűbb, hogy lesz egy pasid, aki apja helyett apja lesz és ennyi.
2010. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!