Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kislányomat (2 éves) lelkile...

A kislányomat (2 éves) lelkileg nem fogja megviselni, hogy az apja, akiért rajong sokszor elutasító és durva, bántó vele?

Figyelt kérdés

Szinte nekem fáj és engem szomorít el, sírni tudnék olyankor, amikor a kicsit megbántja, rákiabál, vagy undokul beszél vele, nem törödik vele. Rá szoktam szólni a férjemre, de mindig azt mondja, hogy elkényeztetem a gyereket, hisz nem érti meg, akkor hogy mondja, hagyjon rá mindent a gyerekre? Szerintem értelmesen, magyarázva meg lehet mindent mondani egy gyereknek, úgy ahogy egy felnőttnek is. Érdekes rám hallgat, van hogy 4-szer mondom el, de érti ő, csak piszkoskodik, hisz gyerekből van.

Sajnos a férjemnek borzasztó természete lett, hazug, zsarnok és arrogáns, agresszív.... Tehát nem könnyű, elválunk, ami szintén nehéz lesz, de féltem tőle a kicsit és magam is. Persze tud vele normálisan is bánni, de amikor rossz kedve van, vagy valami nem úgy történt, ahogy várta, ez elég sűrűn van, sértő, bántó mindenkivel és csúnyán beszél, kiabál, átgázol rajtunk.

Valamelyik nap egyik ismerősöm 7 éves kislányát nagyon megsajnáltam, amiért az apja idiótán vislkedett. A szitu röviden: Az apának lehet mindent, kocsival járni, de ha a család vagy a feleség akar menni, akkor nem, ha fagy, ha hófúvás van akkor sem. És mindenzt úgy adta elő az apa, hogy csúnyán beszélt az anyukával és a kislánnyal is, ordibált, majd bement és el se ment velük sehová. A kislány zokogott és csak azt kérdezte miért csinálta ezt apu? Anyuka: ne foglalkozz vele.

Eszembe jutott az én kicsikém is, aki szintén ilyesmit élhet át lelkileg, amikor csalódik az apjában, csak ő még kicsi. És végig gondoltam a két család, vagyis az én családom és ennek a családnak az életét, amiket tudok és látok és nem akarom itt végezni. Mindent a nő csinál, apuka elfárad a munka után és csak pihen otthon, anyuka nem lehet fáradt, de ő is dolgozik, és gyereket nevel, óránként pakolja a kazánt.... Az én férjem is ezt teszi, többnyire, nem csinál a munkáján kivül semmit, pedig csak 2-3 naponta melózik.

Ha elválunk túl fog lépni ezen a kislányom? Lelkileg nem törik össze, ha apucit nem látja csak 1-2 hetente? Sajnos én már nem szeretem a férjem, megcsalt, megalázott... Csak gyáva vagyok és féltem eddig meglépni a válást. Még most sem tudja mire készülök, majd aznap, mikor elhagyom, mert kitudja mi lesz, könyörgés az biztos, ha arról van szó elveszíthet minkent, akkor kezesbárány...


2010. jan. 4. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapló a férjed az tuti.Ezen nincs mit magyarázni egy vérbeli barom.

A válást még ennyi idő korban "túléli".

Az én lányom 4éves volt mikor váltunk és hál'Istennek semmi különösebb probléma nem volt.A lényeg,hogy rajtad ne lássa a szomorúságot mert mait te érzel azt érzi ő is.És sajnos ilyenkor a kis picurkák hajlamosak azt hinni,hogy az ő hibájuk.Beszélgess vele sokat mond el neki,hogy szereti az apukája is és te is.Erősítsd meg benne ezt az érzést:))

A lényeg,hogy TE imádd és sokat mosolyogj rá:)))))

Így nem lesz semmi baj.

További szép napot mindenkinek és reményekkel boldogsággal,nevetéssel teli új évet.))

2010. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Sokmindenben nem tudok segíteni, csak azt mondhatom el, hogy a lányod idővel megszokja az apja hiányát. Én 4 éves voltam mikor anyu elköltözött aputól az 5. születésnpomon mondták ki a válást. Egy ideig rossz volt mert nem tudtam miért vannak külön, és hiányzott, hogy ott legyen apu is velünk. Aztán ahogy felnőttem anyu mesélt dolgokat és megértettem miért tett így régen. Semmi sem egyszerű, de légy erős és gondolj bele abba, hogy így a lányodnak lesz jó és te úgy nevelheted ahogy akarod, lehet hogy jobb ember lesz belőle mintha a folytonos rosszat látná csak.

Akármit teszel sok sikert kívánok hozzá!

2010. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hagyd el, légy bátor és lépj. Minnél elöbb fogod megtenni annál hamarabb tul lesztek rajta.
2010. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást rám fér. Nehéz lesz, de elhagyom. tudom, hogy a nyakunkra fog járni és mártírkodni fog, de ő nem tud megváltozni, nem tud mindig normális lenni sajnos, pedig egyszer már majdnem elhagytam végül megsajnáltam és engedtem a könyörgésének, hogy mennyire szeret minket...

De most nem. Csak az lesz még nehéz megmondani neki a döntésemet! Legszívesebben csak lelépnék a babóval és nem kellene hallgatnom a drámát és a veszekedést, és hogy neki milyen rossz lesz, vele nem törődök csak magammal...

2010. jan. 4. 13:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi az, hogy ok nélkül rákiabál? Azt ajánlom hagyd ott!;)

Így legalább a kicsinek is jobb lesz, majd találsz egy másikat, akivel remélem jobban ki fogtok jönni. =)

2010. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le és beszéljétek meg a dolgokat, mondd el neki, hogy miért szeretnéd elhagyni és, hogy nektek ez így nem jó. Ha megint durva lesz vagy kiabál mond meg neki, hogy pontosan ezért! Ne hagyd magad/magatokat! Tudom nem lesz egyszerű...de ha jobbat akarsz akkor azt mondom, hogy ess át rajta.
2010. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkabb valas, mint ilyen elet, esetleg talalhatsz mast, kulonbet. A gyereknek mindenek elott nyugalom kell, akar igy, akar ugy. O nem idegeskedhet, hogy mi lesz ma ha apu hazajon, milyen kedve lesz..
2010. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A férjed hangulatember és manipulatív lehet és ez nagyon nem tesz jót a kislányotoknak. Azt szerintem sokkal jobban ki fogja tudni heverni, hogy elváltok, minthogy az apja üvölt vele.
2010. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!