Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hibàztatnak valami komoly...

Hibàztatnak valami komoly dologért, amiről nem te tehetsz? Fordultàl màr el emiatt csalàdtagtól?

Figyelt kérdés
2020. okt. 14. 07:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%
Egy hiba miatt.. .. Az öcsém kirabolta a lakásomat. Anyám szerint hibázott mert beteg.. .. Szerintem meg a bőre szakadnin ki. Hátatfordítottam neki. .. Na és? akit az anyja terrorizált az is csak hiba volt? A mérték a nem mindegy....
2020. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Engem a nagymamàm hibàztat amiatt, hogy a lànya (anyukàm) skizofrén, és én magàra hagytam. Nem hagytam magàra, évekig csak mondogatták mindenkinek, hogy valami baj van, senki nem foglalkozott vele. Aztàn kórhàz lett a vége, akkor mindenki elfordult, csak én voltam anyuval, majd nem bírtam tovàbb, intézményben lakik màr 0-24 felügyelet alatt van. Minden ràment a gyerekkorom rá, huszonéves koromra. Majd 4éve elköltöztem, hogy nekem is lehessen életem. A nagymamàm szerint anya emiatt ment tönkre, és én nem maradtam vele, hanem inkàbb otthonba adtuk nővéremmel...Nővérem sem törődött vele, csak én, mindent egyedül jàrtam meg anyuval. Neki is màr csalàdja lett. Tőlem elvàrtàk volna, hogy maradjak otthon egy beteg emberrel, életem végéig, akkor is, ha közveszélyes, önveszélyes, a betegség súlyossàga miatt... Anyut azóta is tàmogatom anyagilag, nem hagytam magàra, làtogatom, telefonon beszélünk...

Nagymamàm undorító dolgokat vàgott hozzàm, az elején mindig megbocsàtottam, aztàn betelt a pohàr, azóta két éve nem beszélek vele.A csalàd győzköd, hogy de miért, meg zsarolják, hogy meg fogom bànni, ha màr nem lesz. Én nem akarok ilyen emberrel beszélni.

2020. okt. 14. 16:17
 13/21 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy érzem, hogy az én gyerekkori fiatal felnőttkori sérelmeim, érzelmeim egyikőjük sem szàmítanak. Komoly traumàim vannak, amiket a mai napig nem tudok egyedül feldolgozni. Ezzel senki nem foglalkozott. :(
2020. okt. 14. 16:19
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

11-es értelek és nyilván a helyedben én sem döntenék máshogy. De te meg azt értsd meg, hogy nekem nincs ilyen idióta családom.

Kicsit begyepesedett felfogás, az van, és amiért engem hibáztatott, az nagyon rosszul esett, de végül is nem volt akkora dolog, hogy ne lépjek túl rajta. És igen, más pozitív dolgok ellensúlyozták.

Ez az én esetem. A tied merőben más.

Nem összehasonlítható a kettő.

2020. okt. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Folytatom.

Kérdező, a te eseted megint más. Viszont nem így tetted fel a kérdést...

A te esetedben teljesen igazad van, hogy hátat fordítasz, mert ez nem elvárható senkitől amit tőled elvárnak. Illetve nem egyetlen családtagtól kell elvárni.

A te esetedben világosan látom, hogy a nagyanyád azért támad téged, mert attól fél, hogy az ő nyakába szakad minden, amit eddig te csináltál, és ezt nem akarja.


A te esetedben nem a hibáztatáson van a fő hangsúly, hanem az elváráson, hogy úgy legyen minden, hogy neki kényelmes legyen.

2020. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
18%
Az, hogy valaki hibázik, az megbocsátható. De ne haragudjatok, kérdező és egyes válaszadók, de a ti eseteteket nem nevezném hibának. Nálatok sokkal súlyosabb dolgok történtek ami már bőven túlmutat a hiba kategórián.
2020. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Vigyétek el nekem, én sokat gondolkoztam ezen a történeten, és én is próbàlok pozitív dolgokat keresni, ami miatt meg kellene bocsàtani, vagy lehetne rà esély. De mi értelme lenne, ha tudom, hogy az utolsó esélye is erről szólt? Hogy azt mondtam, hogy oké, ismételten én megyek oda, még a tetejébe, mintha én rontottam volna el, és ezt is eljàtssza valaki... Neki nem lehet nemet mondani, csak az ő véleménye relevàns, neki fogalma sincs a mai napig, hogy miért nem àllok vele szóba... Ilyen emberrel mit kezdjek? Akiben fel sem merül, hogy esetleg ő rontott el valamit, ő volt túl durva? ... Fejjel mennék a falba kb., Ezt érzem... Nem vagyok haragtartó ember, de úgy érzem, hogy neki soha többé nem tudok megbocsàtani, és sokkal nyugodtabb az életem, ha nem kell hallgatni.
2020. okt. 14. 20:39
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A legokosabb az lenne, ha teljesen megszakitanád a rokonsággal a kapcsolatot.

Te megtettél mindent, ami emberileg lehetséges volt, a többiek meg lapultak a füben, mint a sz....

Téged hibáztatni igencsak szemét dolog, ezzel azt akarják eltusolni, hogy ök nem tettek semmit, amikor kellett volna.


Szóval a magad érdekében kerüld el öket, és éld az életedet.

2020. okt. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

17-es kérdező, mit kezdj ilyen emberrel? Hát kábé semmit!

Az ilyen azt hiszi magáról, hogy ő az anyakirálynő, és a többi családtag mind az alattvalója, akiknek parancsolhat, dirigálhat, utasíthat, és mindenkinek fejet hajtva végre kell hajtani. Ha valaki nem csinálja, vegy ellenkezik, az felségárulásnak számít, és büntetés jár érte.

Hát kábé ez a szitu nálatok is, de mivel nem a középkorban vagyunk, dönthetsz úgy, hogy hátat fordítasz az anyakirálynőnek, és éled a saját életed nélküle, a parancsai és az elvárásai nélkül.

Neked is jobb lesz, hidd el. Felszabadulsz.

2020. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Leveltetu ***** válasza:

Kerdezo, en megertelek.

Nekem egy alkoholista apaval kellett vegigcsinalni egy par dologban hasonlo tortenetet.

Az elet megy tovabb, nem vagy koteles senkinek a hobortjait vegigviselni es szenvedni miatta. A te eleted a te szabalyaid. (en ezt tettem es minden megoldodott)

Allits fel magadnak egy szabalyrendet minden csaladtagoddal szemben, rokonsaggal szemben es ahhoz tartsd magad.(Ha valaki latni akar az megkeres, ha valaki beszelni akar veled az felhiv telefonon stb,) az eletede megy elore, a legfontosabb, hogy te a sajat eleteddel foglalkozz, ha nincs idod valamiert a beteg edesanyadra, akkor tul fogja elni, vigyaznak ra.

Barki barmit szemrehany kerdezd meg tole "TE mit tettel erte, hogy jobb legyen neki?"

Legy bator es tanulj meg NEM-et mondani, ha valami nem tetszik, ne csinald, meg akkor is ha azt egy rokonod vagy csaladtagod keri.

2020. okt. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!